Afera taśmowa odsłoniła …

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Marian PiłkaAfera taśmowa odsłoniła to, co i tak powszechnie było wiadomo, że rządy PO, to rządy żuli w białych kołnierzykach. Seria afer z którymi mieliśmy do czynienia jasno pokazywała, że liderami tej partii są lumpy, dla których Polska jest „dzikim krajem’, a ich żony kradły nawet w sklepach. To oni wyznaczali poziom rządzącej „elity”. PO to partia, której ideologicznym uzasadnieniem był korupcyjny liberalizm. Do władzy dochodziła pod hasłami walki ze zwalczaniem korupcji.

Nic też dziwnego, że kolejne afery tylko realizowały w praktyce ideologię tego lumpenliberalizmu. Afery : hazardowa, stadionowa, autostradowa, wyciągowa, Amber Gold i wiele innych nie naruszały społecznego poparcia dla rządzącej partii. Dlaczego więc afera taśmowa jest wstrząsem dla opinii publicznej? Nie dlatego, że odsłoniła rzeczywistość, że rządzą nami ludzie niepoważni, drobni cwaniacy, prymitywni i odrażający, ale dlatego, że ci którzy ich popierali, to albo aferzyści, którzy nienawidzili poprzednich rządów za walkę z różnego rodzaju przekrętami, albo zwykli głupcy, którzy byli niezdolni do zrozumienia rzeczywistości, która tak silnie, kolejnymi aferami dobijała się do ich świadomości. To tego nie może im wybaczyć znaczna część opinii publicznej.

Dziennikarze popierający PO, okazali się nie tylko ludźmi bez charakteru, ale okazali się zwykłymi łachudrami popierający prymitywnych łajdaków. A ci którzy głosowali na „partie młodych i wykształconych” okazali się ludźmi intelektualnie niesamodzielnymi, sterowanymi przez media i niezdolnymi do samodzielnego myślenia. To właśnie uświadomienie sobie tej prawdy, której już niczym nie da się zasłonić, jest największym szokiem dla opinii publicznej i stanowi o istocie obecnego kryzysu taśmowego. Po prostu nikt nie lubi, przyznania się , nawet tylko przed samym sobą , że był durniem.

Marian Piłka

historyk, wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej

 1. Jarek
  | ID: c75904ac | #1

  http://fakty.interia.pl/galerie/kraj/obiad-na-czesc-holenderskiej-pary-krolewskiej-zdjecie,iId,1515722,iSort,5,iTime,1,iAId,121021

  Najpierw Elka płacze, a za parę dni udaje że nic się nie stało i piję szmpana z Królową Holandii.

  Jak to trzeba być podłym człowiekiem i zakłamanym aby tak postępować.

  Patrząc na Bieńkowska przypomina mi się piosenka Lady Pank „Mniej niż ZERO”

 2. Eleonora
  | ID: eb1e1ad9 | #2

  Tylko co ” ludzie niesamodzielni, sterowani i durni” mają do wyboru?
  W zamian ludzi ” niepoważnych, prymitywnych cwaniaków, prymitywnych i odrażających głupców”
  mają do wyboru prawdziwych mężó stanu

  Jak poniższy prawicowy osobnik:

  Przemysław Czarnecki poseł i Ryszard Czarnecki europoseł. Syn i ojciec to działacze PiS. Młody Czarnecki chociaż ostatnio był bezrobotny to zgromadził majątek wart blisko milion złotych.

  Przez ostat­ni rok nie ska­lał swo­ich rąk pracą za­rob­ko­wą. Teraz zo­stał po­słem i bę­dzie za­ra­biał bli­sko 12,5 tys zło­tych. Syn eu­ro­po­sła Ry­szar­da Czar­nec­kie­go – Prze­my­sław Czar­nec­ki to nowy poseł PiS. Ten 30 letni mło­dzian, cho­ciaż ostat­nio był bez­ro­bot­ny, zgro­ma­dził ma­ją­tek wart bli­sko mi­lion zło­tych.

  Jak on to zrobił?! Przemysław Czarnecki, rocznik 1983 został niedawno posłem. Do Sejmu wszedł w miejsce Dawida Jackiewicza, który zdobył mandat w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Młody Czarnecki zasilił szeregi parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości.

  Okazuje się, że Przemysław Czarnecki ostatnio był bezrobotnym, który nie zarobił nawet złotówki. W jego najnowszym oświadczeniu majątkowym opublikowanym na stronach Kancelarii Sejmu, w rubryce: „Dochody z tytułu zatrudnienia lub innej działalności zarobkowej” widnieje jedynie adnotacja: „NIE DOTYCZY”

  Teraz młody Czarnecki będzie wreszcie zarabiał i to nie mało, może liczyć na miesięczne dochody sięgające 12,5 tysiąca złotych. Do tego dochodzą pieniądze na wynajęcie mieszkania w Warszawie – około 2,2 tys złotych miesięcznie. Były bezrobotny Czarnecki będzie też za darmo podróżował samolotami i pociągami po całym kraju.

  Przemysław Czarnecki zanim został posłem nie był osobą biedną. Jak wynika z jego oświadczenia majątkowego zgromadził majątek wart blisko milion złotych. Całkiem nieźle jak na bezrobotnego 30-latka.

  Poseł Czarnecki ma dwa mieszkania: mniejsze o powierzchni 35 m. kw. warte 300 tys złotych i większe 70 m. kw. warte 600 tysięcy złotych. Na koncie odłożył 3 tys. złotych i 700 euro. Dodatkowe 20 tys. złotych zgromadził na polisie emerytalnej. Były bezrobotny jeździ też całkiem przyzwoitym samochodem, konkretnie BMW 745 z 2002 roku, którego rynkowa wartość to według szacunków około 30 tysięcy złotych.

  no to Teraz Ku… My :)

 3. | ID: 6ab952b1 | #3

  Oj, nawet politykowi wywodzącemu z kręgów chrześcijańskich zdarza się używać , pełnego inwektyw języka , a przecież z Belką,Sienkiewiczem , Grasiem i tak nie wygra…Oczekiwałbym od pana Piłki bardziej wyważonej opinii, choćby takiej jak ta , przeczytana w internecie :

  „Pięć okropnych rzeczy wyłania się z nagranych rozmów polityków PO, szefów spółek skarbu państwa i okołoplatformianych biznesmenów.

  Po pierwsze, absolutna pogarda dla przeciętnych ludzi i ich spraw, totalne wyalienowanie władzy
  .
  Po drugie, idealne dwójmyślenie rodem z Orwella: co innego mówią oficjalnie, zupełnie co innego we własnym gronie.

  Po trzecie, bezczelne kłamstwo jest oczywistym i wartościowym narzędziem uprawiania polityki i jest to właściwie jedyne narzędzie.

  Po czwarte, niezwykłe jest poczucie bezkarności i funkcjonowania ponad prawem, czyli przeświadczenie, że są uebermenschami.

  Po piąte, obecnie rządzący są przekonani, że są właścicielami Polski i mogą jej dobrami swobodnie dysponować.”

 4. ZJADLIWY na pozór o kulinariach…
  | ID: 21c6315f | #4

  „Te” ogony krowie PO zjedzeniu, dalej pozostały ogonami krowimi, sorry, takie organizmy…

Komentarze są zamknięte