Żądamy Kultury!

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Jan Bodakowski fotoW wtorek 17 czerwca 2014 organizacje związane z ogólnoświatowym katolickim i wolnorynkowym ruchem TFP (Tradycja Rodzina Własność) – Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskie imienia Piotra Skargi, Krucjata Młodych, oraz media związane z tym środowiskiem – zorganizowały protest przeciw marnowaniu publicznych pieniędzy na antykatolicką sztukę nowoczesną. Powodem protestu było zmarnowanie pieniędzy podatników przez Ministerstwo Kultury na szydzącą z męki Jezusa sztukę „Golgota Picnic” wystawianą podczas Festiwalu Malta. Na festiwal – 1 milion złotych przeznaczyło ministerstwo a 3 miliony samorząd.

Do zebranych przemówili: Grzegorz Braun nawołujący do likwidacji Ministerstwa, Arkadiusz Stelmach wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, Bogusław Bajor redaktor naczelny „Przymierza z Maryją”. W proteście uczestniczył między innymi redaktor Jan Pospieszalski.

„Golgota Picnic” jest kolejnym przykładem jak władze marnuje pieniądze podatników na zbyt często zdegenerowaną, pełną nienawiści do chrześcijaństwa, szerzącą pornografie, sztukę nowoczesną. O patologicznych treściach i kosztach sztuki nowoczesnej pisałem wielokrotnie. Opisywałem marnowanie pieniędzy podatników na wystawy w Zachęcie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz Centrum Sztuki Współczesnej – dzięki mojej publikacji wyszła na jaw ekspozycja w CSW podczas której wyświetlano film z gołym facetem ocierającym się o średniowieczny krucyfiks. Informowałem też o wszystkich aspektach profanowania przez sodomicką tęcze placu Zbawiciela w Warszawie.

Jan Bodakowski

  1. Irena
    | ID: a2c65869 | #1

    Racja.Skoro Ministerstwo Kultury nie wie co to jest kultura,to jest zbędne.Fundusze zaoszczedzone tym sposobem dać młofym,zdolnym artystom,ktorych nie brakuje. Autor dobrze temat ujał.

  2. Eleonora
    | ID: 47d3c7e5 | #2
Komentarze są zamknięte