Piotr Zarębski: Polskie Watergate

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Piotr Zarebski z nagroda za WiezniarkiWszelakie służby III RP z Sienkiewiczem na czele szukają „winowajców” nagrań w knajpie. ABW i prokurator wkracza do redakcji żądając wydania nagrań – czytaj dowodu przestępstwa. Politycy koalicji rządzącej z Tuskiem i Piechocińskim ubolewają, że tak naprawdę NIC się nie stało po za tym iż nielegalnie (bez zezwolenia) nagrywano… co jest szkodą dla „państwa POolskiego”.

No to ja mam problem. Od razu na myśl przyszła mi sprawa z 1972 roku znana jako WATERGATE (kto nie zna to tu sobie przeczyta: http://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_Watergate).

Wówczas ujawniono skandal na szczytach władzy w Stanach zakończony „abdykacją” prezydenta USA. I jak mnie pamięć nie myli, to tym co ujawnili ów skandal włos z głowy nie spadł, a wręcz odwrotnie – otrzymali znaczące nagrody.
Czym się różni demokratyczny świat od III RP.

Ano tym, że u nas służby – prokuratorzy nie stoją po stronie społeczeństwa – Narodu a jedynie chronią władzę (czytaj są na ich usługach). Szperają po schowkach w redakcjach pod hasłem pozyskania dowodu (zbrodni) czyniąc to właśnie w imieniu zainteresowanych polityków, którym te nagrania zaszkodziły lub jeszcze mogą zaszkodzić. Tzw. niby „dobro państwa” to wytrych na NACISKI służące sitwie, pijącej wódę, bluźniącej, zakłamanej i załatwiającej własne interesiki po urzędach, sejmach, biznesach mając w d… całe społeczeństwo.

Dla mnie dobro państwa leży po stronie ujawniania wszelkiego zła – nawet za sprawą nielegalnych podsłuchów jeśli takowe są potrzebne.

Nie aresztowano Michnika, Guzowatego, Beger – nie wywracano Polski do góry nogami, kiedy sitwie to pasowało – więc jako społeczeństwo nie powinniśmy odpuścić do zamiatania pod dywan tej i innych afer.
Tę władzę, tych polityków, te usłużne służby z prokuraturą i sądami włącznie, należy rozliczyć za zawłaszczanie wolności obywatelskiej.
Piotr Zarębski

 1. Irena
  | ID: 05245737 | #1

  Dobrze napisane,Popieram. Autora pozdrawiam.

 2. mmx
  | ID: b668fc1e | #2

  nowa siła polityczna po dymisji P.O rozbije w wyborach PIS

  Odnośnie pieniędzy z Rosji dla wsparcia nowej siły politycznej , nic nowego i szokującego SLD powstało za pieniądze z ZSRR – WSZYSCY WIEDZĄ , P.O powstało za pieniądze niemieckiego CDU .
  Zatem nie widzą tu przeciwwskazań do pozyskania środków na działalność polityczną , tym bardziej że autor artykułu pisze że była by to oficjalna pożyczka .
  http://miziaforum.wordpress.com/2014/06/19/nius-tylko-10-milionow-rosje-bedzie-kosztowac-obalenie-warszawskiego-gangu/#comment-185098

 3. Eleonora
  | ID: 4f287996 | #3

  Panie Zarębski

  Trzeba być głupcem skończonym, żeby nie zauważać, że oto na naszych oczach likwiduje się partię pod zmyślną nazwą Obywatelska:)
  Chyba pan nie wierzy, że nagle redakcja Wprost doznała olśnienia i przez komórkowe blutu dokonywała podsłuchów w knajpie?!
  Paaanie z tymi bajkami do Andersena!

  PS. Wyłączenie komentarzy pod innym artykułem jest przejawem demokracji!?!

Komentarze są zamknięte