SŁOMKA: „Teoretyczne państwo” ministra Sienkiewicza i prezesa Belki?

Redaktor23

Adam SłomkaOsobiście oczekuję dymisji rządu z Donaldem Tuskiem na czele. Warto dodać, że to premier odwołał ministra Jacka Vincenta Rostowskiego i powołał „ministra technicznego”. W świetle nowych „taśm prawdy” nie ma wątpliwości, że „deal” został dokonany – pisze Adam Słomka.

„Najpospolitszy nawet człowiek, nim się spostrzeże, że jest żółwiem, ma chwile, w których zdaje mu się, że jest orlęciem” (Henryk Sienkiewicz)

Nowe „taśmy prawdy” ujawnione przez „Wprost” to porażające świadectwo opłakanego stanu III RP … lub jak kto woli nowej poczwarki PRL. Uderza przede wszystkim rozbieżność patriotycznych poglądów noblisty Henryka Sienkiewicza z jego prawnukiem ministrem Bartłomiejem Sienkiewiczem, który chyba dosyć pobieżnie zapoznał się z dziełami własnego przodka.

„Kłamstwo jest chyba bardziej nagie niż prawda, albowiem stale od niej szat pożycza”

– pisał Henryk Sienkiewicz nie mogąc przewidzieć, że nagie kłamstwo o zawłaszczeniu kraju przez Platformę Obywatelską zostanie ujawnione dzięki niefrasobliwości własnego prawnuka.

Bartłomiej Sienkiewicz, uznający tylko teoretyczne istnienie państwa polskiego, handluje głową ministra finansów przy czym od lutego 2013 pełni stanowisko ministra spraw wewnętrznych,  funkcję koordynatora służb specjalnych – nadzór i zadanie koordynowania działań Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, CBA oraz wywiadu i kontrwywiadu wojskowego. Pan minister zasłynął uprzednio z „państwowego monopolu na przemoc” w kraju, którego istnienie uważa za „teorię”. Czy osoba, która nie wierzy w państwo polskie może stać na czele tak odpowiedzialnych służb?

„Teoretyczne państwo” czy PRL 2.0?

Liczni politycy rządzącej PO skupiają się na atakowaniu autorów nagranych rozmów gdy tak naprawdę po państwowo-wojskowym pogrzebie komunistycznego zbrodniarza Wojciecha Jaruzelskiego i wygodnym „ukręceniu” sprawy dochodów małżeństwa Kwaśniewskich przy równoczesnej próbie oskarżenia o przestępstwo b. szefa CBA Mariusza Kamińskiego … nowego wymiaru nabiera ujawniony system kreowania dymisji ministrów i nowelizowania ustawy o banku centralnym. Skoro z rozmowy Sienkiewicz – Belka wynika, że za „pomoc budżetowi” rząd i jego zaplecze parlamentarne ma inicjować i przeprowadzić określone zmiany w prawie … to przecież za zmiany w projekcie ustawy w ustawie o radiu i telewizji (dotyczący słów …lub czasopisma) wyrok usłyszała prominentna polityk SLD Aleksandra Jakubowska!

Osobiście oczekuję dymisji rządu z Donaldem Tuskiem na czele. Warto dodać, że to premier odwołał ministra Jacka Vincenta Rostowskiego i powołał „ministra technicznego”. W świetle nowych „taśm prawdy” nie ma wątpliwości, że „deal” został dokonany. Czekam przy tym na postawienie zarzutów prokuratorskich tym politykom i urzędnikom, dla których ujawnione taśmami standardy postępowania i kreowania życia publicznego są podstawą dla ich aktywności i działalności. Mam nadzieję, że prezes NBP Marek Belka też poda się do dymisji, bo jak sam mówił

„(…) mamy tę pieprzoną Radę Polityki Pieniężnej (…) Hausner (..) zgodzi się. On, jest, k… mać…, dygotalny… Wiesz jak, temu ch…owi się to podoba? Myśli, że ma dłuższego. Niestety, każdy człowiek ma jakieś słabości, nawet on (…)”.

Przy tego rodzaju zaleceniach i opiniach pana Belki, w tym „o organie” decyzyjnym Narodowego Banku Polskiego, nie można wierzyć w sprawowanie przez niego funkcji, w sposób który daje gwarancje niezależności banku centralnego „państwa, które istnieje teoretycznie”. Czas na zmiany!

Adam Słomka
Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI,
poseł na Sejm RP (1991-2001)

 1. Irena
  | ID: b4d362d1 | #1

  Tylko dymisja rzadu, Czas na zmiany.

 2. wieslaw szelejak
  | ID: 861f7721 | #2

  KAŻDY Naród ma to co sam wypracował. Jeśli w społeczeństwie istnieje tylko nikły% ludzi- patriotów a znakomita większość jest niespełna rozumu, taki Naród przestaje istnieć.
  Sienkiewicz+Belka *towarzysze to mieszanka szkodliwa i równorzędna mafii.Bandy 3-ch
  Szefów zach, wschod+chazarow. Dość czytela jest linia propagandy PO …juz słychać. ..wyrwane zdania..kazda partia to robiła ect…

 3. MAX HISTORIA WIEKOW
  | ID: eea68894 | #3

  To jest spuscizna zdrady z 1989 roku…..SYF I MIERNOTY w polityce.

 4. wieslaw szelejak
  | ID: 64935194 | #4

  I jeszcze jedno …NAIWNOŚĆ ..a myśmy się spodziewali????
  I myślę że to jest genetyka batoga. Dobry niewolnik jak zapimniano go batozyć sa się batozy.
  A kogo generalnie wybrali…Millera, Kwasniewskich+znane dostawki PZPR .
  Przecież to agenci moskiewscy i jeszcze gorsi osobnicy.Obecna sytuacja jest następstwem glupoty wybierania i naiwnoscia do n-tej potęgi

 5. kominiarz
  | ID: 497162a5 | #5

  a w TVN 24 nadal 24 godziny pier…nia w kółko tego samego zamiast rzetelnych informacji. To, czego nie pokazała reżimowa telewizornia:
  https://www.youtube.com/watch?v=MVetbTVo1sI
  Więcej na https://www.facebook.com/RuchNarodowy.net

 6. ely
  | ID: 84f44a1f | #6

  Stenogramy przypominaja rozmowy w czasie spotkania mafiozów, lub ich przedstawicieli. Ludzie honoru, w krajach demokratycznych podaja się do dymisji , Platforma w Polsce czeka tylko nie wiadomo na co ?????????

 7. ely
  | ID: 84f44a1f | #7

  Pan Sienkiewicz szef MSW w rozmowie z Panem Belka mówi,że jak PIS dojdzie do włądzy to uciekna inwestorzy, co jest nie prawdą ponieważ w okresie 2 lat rządów PIS napłynęło najwięcej zagranicznych inwestorów, ale wtedy nie musieli płacić milionowych łapówek jak za rządów PO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. Irena
  | ID: b4d362d1 | #8

  @ ely .Ja czekam na dymisje całego rządu, a właściwie Nie-rządu.Masz racje.pozdrawiam

 9. Irena
  | ID: b4d362d1 | #9

  @ Kominiarz.Dzieki za video. Odwazne Dziewczyny i Chłopaki. Niech Anioł Stróz ochrania Tych,którym nie jest obojetny los Ojczyzny i Rodaków. A policja jak zomo.To jest przykre.

 10. Eleonora
  | ID: d85f99b1 | #10

  @kominiarz

  Nie wstydzi się pan wklejać rozrób w wykonaniu radykałów z RN?
  Wedle słów pana prezesa:

  ” Powiem jedno: jeżeli ktoś dobrze Polsce życzy, to musi dziś dojść do wniosku, że zmianę może przeprowadzić tylko jedna partia, i ona powinna dostać jak najwięcej głosów. Tą partią jest Prawo i Sprawiedliwość. Kto działa na rzecz tego, by PiS miało mniej głosów, ten tak naprawdę służy drugiej stronie, i żadne tłumaczenia nic tu nie pomogą. ”

  Niech pan nie rozbija ” prawicy”!!!
  Tutaj potrzeba radykalniejszych, a zarazem bardziej cywilizowanych form walki.
  Mówi o tym pan cywilizowany poseł PISu, Giżyński:

  „Uważam, że powinno dojść do powołania komisji śledczej, która zbada wszystkie aspekty tej sprawy, ze szczególnym uwzględnieniem zamachu na niezależność NBP i kontrolę działań prezesa NBP przez Radę Polityki Pieniężnej. ”

  … taaa….
  Już oni rozprawią się z tą okrutną aferą
  Podobnie jak rozwikłali i ukarali wielu, np
  po aferze paliwowej, PZU i innych z komisjami w tle :)

 11. kominiarz
  | ID: 497162a5 | #11

  @Eleonora
  a już myślałem, że przeniosła się Pani na stałe do Nowin Nyskich wraz ze swoim rusofilem Sanockim… Ajjjj jaka szkoda… :))

 12. kominiarz
  | ID: 497162a5 | #12
 13. z Niemodlina
  | ID: 1c2acc22 | #13

  Gdzie są teraz ci wszyscy, który od kilku lat straszyli mnie prokuraturą za „ryżego zakłamanego bandytę” ???? :) :) Od 2007r wiedziałem,że taki rząd i taki premier to nieszczęście dla Polski. Przez 7 długich lat żyłem z tą świadomością,że Polacy hodują na swoim ciele pasożyta!! Póki co czekamy na godz. 15.00 bo mam spore wątpliwości czy ryży zakłamany bandyta poda się do dymisji, nie zrobił tego po zamachu w Smoleńsku, to równie dobrze może nie podać się i teraz.

 14. Irena
  | ID: b4d362d1 | #14

  @ kominiarz. Witaj. A dlaczego Ci sie Nowiny Nyskie nie podobaja?….Uzasadnij. Ciekawa jestem,bo ja znajduje w nich lek na głupote,złosliwosc, malkontenctwo. dobrego dnia

 15. kominiarz
  | ID: 497162a5 | #15

  @Irena
  No cóż… każdemu ma prawo się podobać to co sam uważa że mu się podoba:)
  Wiele jest prasy, w której oprócz swoistej propagandy zawarte są sprawy ogólnospołeczne i wartościowe, co jednak nie zmienia głównego frontu takiej prasy i stawia ją w rzędzie cuchnącego szamba. Tak jest chociażby z „naszą szanowną” Gazetą Wyborczą, tak jest z NTO która dla mnie osobiście jest niczym innym jak gadzinówką niemiecką i nie czytam tej prasy pomimo art. które ogólnie są OK. Nie wnikam w to, czy jest to celowe zamierzenie mające przyciągnąć czytelników i nie obchodzi mnie to. Po prostu takiej prasy nie kupuję i nie czytam.
  Co się tyczy Nowin Nyskich, to nie napisałem że mi się nie podobają. Nie mój region, nie moja prasa (chociaż ogólne rozeznanie co do tej gazetki mam). Do Nowin Nyskich odniosłem się jedynie mając na myśli art. J. Sanockiego ukazujące się na NGO oraz komentarze „Eleonory” co do których mój stosunek jest znany :) To wszystko co mam do powiedzenia na temat Pani lokalnej prasy. Również pozdrawiam i miłego dnia oraz ciekawej lektury.

 16. Irena
  | ID: a333ebf5 | #16

  @ kominiarz. Prosze,poczytaj chociaz jeden egzemplarz NN. Obojetnie ktory numer. Warto. Tam nie ma komentarzy,wyrób sobie swoje zdanie, Wyobraz sobie,ze ja w Beskidach przebywam i prenumeruje NN z Nysy, pozdrawiam

 17. Eleonora
  | ID: 6fcb415c | #17

  @kominiarz

  Żałuję bardzo, że z NGO usunięto jednego z najciekawszych felietonistów!
  Mam na myśli pana Sanockiego, oczywiście.
  Pozostał pan Słomka banderofil no i oczywiście pan kominiarz, gejzer intelektu, co wszystko łapie w lot, prawdziwy meserszmit debaty politycznej:))

  Polecam ciekawy artykuł pana Sanockiego, pod znamiennym tytułem:

  Zabierzcie Kaczyńskiego dajcie Orbana!

  Victor Orban nie jeździł na Majdan popierać Ukraińców. Węgry pod jego rządami zajęły prorosyjskie stanowisko w ukraińskim konflikcie. Premier Węgier interesował się losem mniejszości węgierskiej na ukraińskim Zakarpaciu, nigdy też nie wzywał do stosowania sankcji wobec Rosji po zajęciu Krymu.

  Jarosław Kaczyński jest nastawiony antyrosyjsko, w Kijowie stawał na barykadzie ramię w ramię z post-banderowskim przywódcą Tiahnybokiem i wznosił antyrządowe okrzyki. Wszystko po to, by zaszkodzić Rosji.

  całość tego wybornego tekstu
  ( moze pan kominiarz zrozumie co nieco?)

  http://prawica.net/38048

 18. z Niemodlina
  | ID: 1c2acc22 | #18

  @Eleonora

  He doprawdy niebywałe popierać ekipę, która przygotowała i wykonała egzekucję polskiego Prezydenta, całego Dowództwa Wojska Polskiego i wielu innych przedstawicieli Państwa Polskiego. Mogę się założyć, że Viktor Orban gdyby znalazł się takiej sytuacji w jakiej znalazł się pan J. Kaczyński i Państwo Polskie po 10.04.2010r NIGDY nie popierałby działań lub nie podchodziłby co najmniej neutralnie do imperialnych zakusów pułkownika KGB, tylko otwarcie udzieliłby poparcia narodowi ukraińskiemu. Uważam poza tym, że tak jak większość ( o ile nie wszyscy ) przywódców europejskich Viktor Orban nie posiada szczegółowej wiedzy dotyczącej „śledztwa” smoleńskiego, tej niespotykanej kompromitacji i działań które można otwarcie nazwać matactwami i zdradą.

 19. kominiarz
  | ID: 497162a5 | #19

  @Eleonora
  Nie interesuje mnie to, co na mój temat ma do powiedzenia „Eleonora” i na szczęście nie muszę czytać art. Sanockiego. NGO nie mogła zrobić nic lepszego niż usunięcie tego prorosyjskiego agitatora. Do tego chamstwo jakie przejawiało się w jego komentarzach było poniżej krytyki i poziomu jaki powinien reprezentować felietonista.

 20. Eleonora
  | ID: 2c444db6 | #20

  kominiarz

  Niech pan tak sobie nie dogadza, kogóż mogą interesować pańskie preferencje?
  Cóż można powiedzieć o pieniaczu, który nie jest w stanie pojąć podstawowych meandrów polityki?!
  Niech pan nie czyta Sanockiego bo i tak pan niewiele zrozumie….
  I o chamstwie niech się lepiej nie wypowiada, wystarczą pańskie liczne komentarze pełne mniłości wobec adwersarzy:))
  Jednakże zgadzam się z panem w jednym:
  – Sanocki był gorącym przeciwnikiem majdanowych bandytów
  I dlaczego nie dziwi mnie fakt, że pan jest ich zwolennikiem?!??
  Bo używacie podobnego języka, dlatego są dla pana atrakcyjni i zrozumiali

  „Podczas wczorajszego incydentu, który być może jest pierwszym takim wydarzeniem w historii, szef dyplomacji ukraińskiej użył wyjątkowo wulgarnych słów na określenie głowy drugiego państwa.

  Minister Spraw Zagranicznych Andrij Deszczycia skandował hasło „Putin to k.rwa” razem z grupą wandali pod zdemolowanym budynkiem rosyjskiej ambasady w Kijowie.

  Deszczycia przybył na miejsce agresywnej demonstracji, podczas której dochodziło do przewracania samochodów pracowników ambasady, profanacji rosyjskiej flagi (połączona z zawieszeniem flagi banderowskiej nad wejściem i malowaniem swastyk na płocie należącym do placówki) oraz rzucania kamieni i petard, gdzie podjął pozorowaną próbę powstrzymania rozjuszonego tłumu.

  http://marucha.wordpress.com/2014/06/15/ukrainski-minister-spraw-zagranicznych-skandowal-putin-to-ka/

  http://www.youtube.com/watch?v=cycpR_DcEIU

 21. kominiarz
  | ID: 497162a5 | #21

  @Eleonora
  Odpowiem krótko i zwięźle: wzajemnie!
  A zamiast mydlić Ukrainą i wstawiać filmiki nie mające nic wspólnego z powyższym art. proponowałbym posłuchać reżimowych dyplomatów Tuska. Niczym nie odstają.

 22. | ID: bc2c5f82 | #22

  Ta , w gruncie rzeczy dygresyjna dyskusja pomiędzy Eleonorą a Kominiarzem , w kontekście głównego tematu , jakim jest domaganie się dymisji rządu , jest przykładem tego, jak się ludzie nie chcą zrozumieć. Jak wykorzystują każdą okazję ,żeby dotknąć adwersarza, nie przekonać , ale obrazić, wytknąć mu złą wolę, mimo iż przecież sam fakt,że pisują do siebie na prawicowo- niezależnym portalu , a więc jakieś wartości mają wspólne – powinien ich zbliżyć. To jest to „poplątanie języków”, które dotknęło budowniczych wieży Babel . Nie mogli się ze sobą porozumieć i wspaniała budowla legła w gruzach. A wracając do afery podsłuchowej… nie oczekuję dymisji rządu, nie spodziewam się tego,że znajdzie się jakaś siła, która to teraz zrobi. A sami przecież nie ustąpią. Dla mnie , bardziej zdystansowanego przez podeszły wiek obserwatora, nawet nie kibica… bo tak naprawdę ,trudno którąś z drużyn na boisku polityki obdarzyć sympatią, a więc na mnie zrobiło wczoraj wrażenie to , jak premier Tusk wił się się przed narodem, jak on w próbował – ścierać plwociny ze swojej twarzy, którymi opluli go najbliżsi współpracownicy . Trochę się przy tym nerwowo uśmiechał, wygłaszał,powtarzał wielokrotnie jakieś komunały na usprawiedliwienie tego , że tych co go spostponowali – dalej zatrzymuje. Obserwując jednak jego mowę ciała, tonus wszystkich jego mięśni, przekonany jestem … że im to bezkarnie nie ujdzie. A zemsta Tuska będzie straszna… czeka ich , szczególnie Sienkiewicza ” płacz i zgrzytanie zębów”.

 23. Irena
  | ID: 980a0bf8 | #23

  Tusk prawił banialuki,co wszystkie miesnie i jego organy pokazywały.@ pan Stanislaw z Ciechocinka – masz racje w swoim wywodzie. Zgoda buduje, a złosliwosc i niezgoda nas Rujnuje!!!!!!!!

Komentarze są zamknięte