Warto posłuchać wykładu dr fizyki Tomasza Rożka

Niezależna Gazeta Obywatelska

Tomasz RożekTytułem wstępu, należy przedstawić, kim jest ten, który podczas swoich wystąpień potrafi porwać słuchaczy, bo tak należałoby określić stan w jakim znajdują się osoby słuchające jego prelekcji. Tomasz Rożek ma 38 lat. Jest cenionym dziennikarzem naukowym, wiele podróżuje. Współpracuje z wieloma czasopismami. W tygodniku ,,Gość Niedzielny”, jest szefem działu ,,Nauka i gospodarka”. Współpracuje z czasopismem ,,National Geographic”, osoba dr Rożka znana jest też z innych mediów. Często występuje w znanym programie TVN 24. ( więcej na pl.wikipedia/wiki/Tomasz Rożek).

Organizatorem wieczoru autorskiego z dr Tomaszem Rożkiem w dniu 12 czerwca było ,,Stowarzyszenie – Moja Gmina, Nasz Powiat”, którego prezesem jest pani mgr Urszula Cieślik, dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego im. Gustawa Morcinka w Gierałtowicach. Na sali sesyjnej gierałtowickiego Urzędu Gminy obecny był Wójt Gminy Gierałtowice dr Joachim Bargiel z małżonką. Obecni byli także przedstawiciele Rady Gminy, Koła Gospodyń Wiejskich, przedstawiciele GOK Gierałtowice, Związku Górnośląskiego w Gierałtowicach, wielu członków chóru ,,Skowronek”, oraz co bardzo cieszy młodzież szkolna. Byli też goście z miasta Knurowa.

Wieczór autorski poświęcony był promocji nowo wydanej książki autorstwa dr Tomasza Rożka, pod tytułem ,,Kosmos”

Czy na tak trudne tematy da się rozmawiać językiem prostym i zrozumiałym dla każdego?

Potrafi tej sztuki dokonać niewielu, jedną z tych osób jest właśnie dr Tomasz Rożek.

W swoich wykładach potrafi mówić językiem który zrozumiany jest zarówno dla ludzi nauki jak i młodych, ciekawych świata słuchaczy. Oto jedno z pytań które zadała bardzo młoda osoba na zakończenie wykładu;

                                   ,,Czy wszechświat, jest jedynym wszechświatem”?

Pytanie to zadał Mateusz Moń mieszkaniec Gierałtowic. Mieszkam w Gierałtowicach i tu też chodzę do szkoły, jestem uczniem klasy 3b. Poznawanie otaczającego mnie świata, a więc astronomia, kosmos trudno wyobrażalna potęga wszechświata. To wszystko mnie interesuje, dlatego tu jestem, przyszedłem tu z rodzicami. Zarówno ja, jak rodzice wynieśliśmy wiele z dzisiejszej prelekcji. To był dobrze spędzony czas. Wszystko co tu usłyszałem, zapamiętam i z niecierpliwością będę oczekiwał kolejnego spotkania.

Takie są właśnie wykłady dr Tomasza Rożka, na których nikt nie zasypia a jedyne słowa które usłyszymy w kuluarach; Kiedy następny wykład panie doktorze, i to chyba najtrudniejsze dla pana Tomasza pytanie, i jeszcze jedno. Jeżeli prawdą jest, iż skromność idzie w parze z mądrością, to dr Tomasz Rożek jest tego żywym przykładem.

Czy masz w domu krzyż zapytano kiedyś pana Tomasza; Tak mam ich kilka odpowiedział dziennikarz. Nauka nie przeszkadza temu by wierzyć, to dwie sprawy które według mnie się nie wykluczają a uzupełniają…

Tomasz Rożek człowiek niezwykły, warto śledzić kalendarz spotkań i wykładów tego wybitnego człowieka. Niewielu bowiem znajdziemy takich wykładowców na których wykłady chodzić będziemy z największą przyjemnością. Nasz Tomasz. Tak go tu nazywają.

Tadeusz Puchałka, NGO Gierałtowice

Komentarze są zamknięte