Przez Twittera do Bożego Ciała

Niezależna Gazeta Obywatelska

Twitter-emotkaW najbliższy czwartek ulicami naszych miast i wsi przejdą procesje z Chrystusem Eucharystycznym. Duchowni aktywni na portalu społecznościowym „twitter.com” postanowili na ten dzień przygotować wszystkich jego użytkowników od strony duchowej.

„W uroczystość Bożego Ciała katolicy wychodzą na ulice z Najświętszym Sakramentem, aby wyznać wiarę w obecność Jezusa pod postaciami chleba i wina. My w tym czasie wychodzimy na Twittera, na wirtualne ulice, z prawdą o Bożym Ciele” – mówi nam ks. Piotr Studnicki, jeden z siedmiu kapłanów z redakcji profilu twitter.com/duchowni.

„Do Bożego Ciała włącznie, duchowni z TT – których wcześniej zaprosimy do współpracy – będą umieszczali tweety z hasztagiem #BożeCiało. Poprzez ‘ćwierkanie’ chcemy pomóc użytkownikom TT lepiej poznać i zrozumieć Msze Świętą” – dodaje.

Dziś mogliśmy przeczytać tweety (wpisy do 140 znaków) o znaku krzyża. Oto niektóre z nich:

„Ucałowanie ołtarza to ucałowanie Golgoty, potem znak krzyża, który miał być końcem, a stał się początkiem” (@BraciaCR)

„Znak krzyża na początku, błogosławieństwo krzyżem na końcu. Ja Jestem ALFA I OMEGA” (@ksDNoga)

„Przez krzyż, jak przez bramę, wchodzimy we Mszę świętą i wszystko, co najważniejsze” (@DanilewiczSVD)

„Znak Krzyża to najprostszy sposób wyznania wiary. Byleby nasze życie na co dzień nie było jego zaprzeczeniem. Nie zgorszeniu!” (@JanMariaSzewek)

Logo akcji przygotował jezuita Paweł Kowalski SJ z Rzymu.

Profil katolickich duchownych z Polski i ze świata na Twitterze prowadzą kapłani diecezjalni i zakonnicy:
ks. Piotr Studnicki z archidiecezji krakowskiej, ks. Janusz Chyła z diecezji pelplińskiej, ks. Damian Noga z archidiecezji przemyskiej, ks. Łukasz Przelazły z diecezji włocławskiej, br. Paweł Witkowski (jezuita), o. Jacek Szymczak (dominikanin) i o. Jan Maria Szewek (franciszkanin).

jms

Komentarze są zamknięte