Za nami raz, dwa, trzy Marsze dla Życia i Rodziny w Opolu [fotorelacja]

Niezależna Gazeta Obywatelska1

m3Dzień Dziecka, 1 czerwca 2014 roku, okazał się świętem nie tylko najmłodszych, ale całej Rodziny. Ulicami ponad 120 miast przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Opole również maszerowało, już po raz trzeci! W wydarzeniu wzięło udział około 300 osób. W radosnej atmosferze opolskimi ulicami przeszli zarówno najmłodsi Opolanie, jak i ich rodzice, a wszystko po to, by okazać swoje przywiązanie do wartości rodzinnych. W tym roku uczestnicy wydarzenia maszerowali pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina – wspólnota – samorząd”, podkreślającego rolę tradycyjnej rodziny w budowaniu świadomego społeczeństwa.

Barwny korowód opolskich rodzin i ich przyjaciół przetoczył się od Placu Katedralnego, ulicą Piastowską, przez Plac Wolności, by dotrzeć na Plac Kopernika. Wśród uczestników znalazło się wielu ludzi młodych. To powód ogromnej radości dla organizatorów i sympatyków manifestacji. Zainteresowanie okazane przez studentów i młode pokolenie świadczy o dużej potrzebie wspierania idei mocnej, tradycyjnej rodziny, otoczonej opieką za strony władz lokalnych i państwowych.

U celu podróży na wszystkich maszerujących czekała moc atrakcji i niespodzianek. Piknik Rodzinny, przygotowany przez organizatorów opolskiego marszu – Fundację Wybieram V i Diecezjalną Fundację Ochrony Życia, uświetniło wspólne układanie logo marszu. Było wesoło i kolorowo. Na Placu Kopernika tego dnia zarówno dzieci, jak i ich rodzice mogli wziąć udział we wspólnych grach i zabawach.

Wspaniałym zwieńczeniem Pikniku Rodzinnego stał się koncert zespołu Raz Dwa Trzy, podczas którego można było się poczuć jak „pod niebem pełnym cudów”.

  1. Irena
    | ID: 654ce47f | #1

    Piekna fotorelacjA .Dziekuje
    .
    Dzieki za videa, @NGO…. Naprawde – Pouczajace…

Komentarze są zamknięte