Kto zje żabę … czyli katowicki sąd o nieistniejącym monumencie

Redaktor3

kacedzisDziś odbyła się rozprawa przeciwko liderowi KPN – NIEZŁOMNI Adamowi Słomce, red. Mariuszowi Cysewskiemu oraz „tortowemu bomberowi” Zygmuntowi Miernikowi za znieważenie „pomnika” wdzięczności Armii Czerwonej. Trzeba dodać, że w podobnym postępowaniu za rzekomy czyn polegający na nakreśleniu zrównoważonego symbolu swastyki oraz sierpa i młota w czasie kampanii wyborczej 2011 r. Adam Słomka został de facto oczyszczony. Sąd uznał, że rzekomy pomnik jest samowolą budowlaną.

We wcześniejszym postępowaniu zatrzymanie w czasie kampanii wyborczej tego kandydata do Senatu RP sąd uznał za nielegalne i nieuzasadnione. W czasie kampanii wyborczej z 2011 roku Słomka w liście otwartym do Władimira Putina domagał się na przykład zwrotu zagrabionych dzieł kultury przejętych przez Rosję już od 1772 roku, które dziś znajdują się m.in. w petersburskim Ermitażu.

„Tortowy terrorysta …”

Adam Słomka i Zygmunt Miernik na Majdanie, Kijów 2014 r.

Adam Słomka i Zygmunt Miernik na Majdanie, Kijów 2014 r.

Zygmunt Miernik słynący z „tortowego protestu” w czasie sprawy Kiszczaka stanął niedawno w trybie przyspieszonym przed warszawskim Sądem Rejonowym dla Warszawy Śródmieścia za zakłócenie „spokoju duszy zbrodniarza komunistycznego” Wojciecha Jaruzelskiego w czasie ceremonii w Katedrze Polowej Wojska Polskiego.  Warto dodać, że internowany w stanie wojennym Zygmunt Miernik protestował pod Pałacem Prezydenckim przeciwko fałszowi „XXV-lecia wolności”.

W wypowiedzi z 4 czerwca 2014 r. dla Radio Maryja Miernik tłumaczył powody protestu. Nikt z władz i mediów nie prowadzi w tej sprawie jakiejkolwiek debaty społecznej – twierdził Miernik.  Jestem zdziwiony, iż w ramach obchodów 4 czerwca władze państwowe nie zaprosiły przedstawicieli ruchu kombatantów ze środowisk niepodległościowych. Poprzestano tylko na kilku miłośnikach komunistów z ugodowej opozycji. Zupełnie zapomniano także o rodzinach opozycyjnych ofiar zwycięskich zmagań – mówił w wywiadzie dla Radio Maryja Zygmunt Miernik.

 1. 8 czerwca 2014, 13:25 | #1
 2. grzech
  | ID: 01d2b0c1 | #1

  co robi Słomka wśród banderowców na Majdanie i się tym chwali? Czy krzyczał sława Ukrainie? Czy Polacy posiekani przez ich przodków krzyczą zza grobu – panie Słomka co pan robisz między potomkami siepaczy?

  oj daję minusa

 3. Eleonora
  | ID: 5f0a9762 | #2

  Bo pan Słomka bardziej nienawidzi ” ruskich”
  niż kocha Polaków
  Ot i cała jego majdanowa filozofia

  https://forum.ioh.pl/graficzki/nar18_z.jpg

Komentarze są zamknięte