O guru rewolucji seksualnej w „Egzorcyście”

Niezależna Gazeta Obywatelska

EgzorcystaW majowym numerze miesięcznika Egzorcysta przykuwa uwagę tekst Grzegorza Górnego o Wilhelmie Reichu – Żydzie, komuniście, i guru rewolucji seksualnej. Rewolucji, która stała się narzędziem wprowadzania gender tyrani przez nową lewice.

Już w wczesnej młodości Reich był stałym klientem prostytutek. Gdy dowiedział się o romansie matki zastanawiał się czy zagrozić jej ujawnieniem jej sekretów by zmusić ją do kazirodczego seksu, zrezygnował jednak z tego ujawnił tajemnice co doprowadziło do samobójstwa matki. Na podstawie własnego doświadczenia życiowego uznał, że sex jest osią wokół kręci się świat. Po pierwszej wojnie światowej rozpoczął studia psychologiczne w Wiedniu. Został asystentem Zygmunta Freuda i rozpoczął prace w jego klinice. Jednocześnie aktywnie działał w partii komunistycznej. Założył Socjalistyczne Towarzystwo Konsultacji i Badań Seksuologicznych.

Po rozstaniu z Freudem Reich przeniósł się w 1927 roku do Berlina. Działał w prokomunistycznym Ruchu Zdrowia Psychicznego i założył Niemieckie Towarzystwo Proletariackiej Polityki Seksualnej. Działał też w organizacji nudystów promującej swobodę seksualną. Współpracował z Instytutem Seksuologii stworzonym przez rodaka, sodomitę i komunistę Hirschfelda.

Reich głosił, ze tłumienie popędu seksualnego jest szkodliwe i wynika z opresji chrześcijańskiej kultury. Zdaniem Reicha chrześcijaństwo odbierało ludziom radość z seksu. Celem Reicha była rewolucja seksualna, którą uznawał za niezbędną na drodze rewolucji komunistycznej. Jego zdaniem warunkiem zwycięstwa komunizmu była likwidacja rodziny i moralności.

Według Reicha przeszkodą na drodze do szczęścia było chrześcijaństwo, monogamiczna rodzina, moralność. Dla tego postulował wprowadzenie edukacji seksualnej i finansowanych z pieniędzy podatników burdeli z prostytutkami dla młodych chłopców.

W 1933 Reich z Niemiec uciekł do Danii. W Dani głosił, że brak seksu prowadzi do agresji i faszyzm. Obwiniał chrześcijaństwo za ograniczanie swobody seksualnej które doprowadziło do faszyzmu. Po roku Reich został zmuszony do wyjazdu przez władze duńskie, potem szwedzkie, i norweskie. Ostatecznie dotarł do USA, gdzie zdobył sławę.

W USA Reich głosił, że życie możliwe jest dzięki energii seksualnej – orgonowi. Wszelkie choroby, zdaniem Reicha, miały wynikać z zaburzenia przepływu orgonuu. Sex przywracał orgon i leczył z chorób. Rewolucja seksualna miała więc zwalczyć choroby, wojny i faszyzm. Produkcja urządzeń do pozyskiwania orgonu i uchylanie się od płacenia podatków doprowadziły do aresztowania Reicha w 1956 roku. W jego obronę zaangażowali się Einstein, Hemingway i Jean Paul Sartre. W 1957 roku Reich zmarł a jego archiwum przejął rząd USA. Jedenaście lat po śmierci Reich stał się inspiracją, obok Mao i Che, dla rewolucji 1968 roku.

Jan Bodakowski
http://www.miesiecznikegzorcysta.pl/media/k2/items/cache/f269038fa4534045b59925e7d5e023e1_XL.jpg

Komentarze są zamknięte