Apel o wsparcie dla parafii w Ugandzie [galeria]

Niezależna Gazeta Obywatelska

PARAFIA CHRYSTUSA KRÓLA w Kitumbi6Z tej strony Henryk Czich. Jedni kojarzą mnie z UNIVERSE, inni z Centrum Terapii Jąkania z Mikołowa a jeszcze inni ze Szkoły Nowej Ewangelizacji z Gliwic.

Zwracam się do wszystkich, którzy choć raz chcieliby wcielić się w rolę anioła – dla mieszkańców  w Ugandzie.  Kościół katolicki to wielka wspólnota, nie znająca granic. Naszym jedynym Panem jest Jezus Chrystus  -i właśnie w Jego imieniu piszę ten list.

Zwracam się z prośbą o pomoc dla jednej z największych parafii w zachodniej Ugandzie położonej w Kitumbi w Fort Portal.

Od czterech lat razem z żoną sponsorujemy studia w seminarium duchownym kleryka Emmanuela. Jego starszym bratem jest Ojciec  Alex Asingoma – ksiądz pracujący w parafii Chrystusa Króla w Kitumbi.

Ostatnio zwrócił się do mnie z ogromną prośbą {PARAFIA CHRYSTUSA KRÓLA w Kitumbi – Alex Isingoma} o pomoc finansową w dokończeniu budowy kaplicy Najświętszej Maryi Panny. Jest jeszcze kilka innych problemów- jak budowa przedszkola, remont probostwa, pomoc uchodźcom z Konga i Sudanu, problemy z transportem po parafii, choroby HIV/AIDS  – o których pisze w specjalnym liście. Proszę o zapoznanie się z treścią tego listu i odpowiedź – czy można liczyć na jakieś wsparcie.  Jednorazowe lub systematyczne.

Ja zostałem upoważniony do koordynowania tej pomocy.  Jestem tam traktowany jako „ojciec” parafii. To zobowiązuje.

Podaję numer specjalnie utworzonego konta, na które można przesyłać pieniądze  z dopiskiem: Pomoc dla parafii w Ugandzie.

Zobowiązuję się do powiadamiania raz w miesiącu jak przebiega pomoc i jakie są potrzeby – dokumentowane zdjęciami z Ugandy.

Bank Millennium

79 1160 2202 0000 0002 5857 4707

Henryk Czich, 43-190 Mikołów, ul. Wojaczka 10

Z dopiskiem:  Pomoc dla parafii Chrystusa króla w Kitumbi (Uganda). Proszę o podanie – od kogo darowizna oraz  kontaktu do siebie( telefon lub email).

Można podać dalej :). Będę wdzięczny za każdą pomoc

Henryk Czich fot. NGOPozdrawiam serdecznie

Henryk Czich

Proszę też o modlitwę w tej intencji. Zapewniam też  o codziennej modlitwie za wszystkich darczyńców.

Całość zawierzam Maryi i Błogosławionemu Janowi Pawłowi II. Wierzę, że jest to Boży plan.

Komentarze są zamknięte