Europejski cyrk na wizji

Niezależna Gazeta Obywatelska5

"Faces" Matta Wagnera (DC Comics/TM-Semic)Jeszcze kilkanaście lat temu, chcąc zobaczyć kobietę z brodą, spragnieni wrażeń Europejczycy tłumnie udawali się do cyrku, gdzie obok akrobatów, dzikich zwierząt i zabawnych clownów stanowiła ona jedną z głównych atrakcji.

W epoce powszechnej globalizacji, już nawet nie potrzeba wychodzić z domu. Wystarczy włączyć telewizor, a cyrk zagości w naszym mieszkaniu. I tu pojawia się zasadniczy problem. Po zakończeniu tradycyjnego cyrkowego przedstawienia, widzowie udający się do domu, sami mogli zdecydować o tym, czy chcą owe wrażenia zapamiętać, czy szybko o nich zapomnieć. Często bowiem ciekawość popycha człowieka do zetknięcia się z tym, czego w rzeczywistości oglądać nie chce i wielokrotnie okazuje się, że poczucie estetyki, wrażliwość czy inne czynniki osobowości nie są w stanie zaakceptować zafundowanego im obrazu.

Zwycięstwo w tegorocznej edycji Eurowizji Conchity Wurst z Austrii (Conchita Wurst to Thomas Neuwirth – mężczyzna przebrany za kobietę) nie powinno dziwić tych, którzy bacznie obserwują zachodzące na Starym Kontynencie przemiany. Komentarze „Świat się kończy” czy wręcz przyrównanie zwycięstwa Conchity do zajęcia Rzymu przez Barbarzyńców, pojawiały się niezwykle rzadko. Europa z euforią przyjęła werdykt „większości”, a poprawni komentatorzy zaczęli przeganiać się w nadawaniu nowej idolce kolejnych tytułów. I tak okrzyknięta została nawet „królową Europy”. Fakt, że w Europie króluje dziś kobieta z brodą, świadczy jedynie o kondycji społeczeństwa, które ją wybrało.

Dlaczego jednak konsekwencje tego wyboru dotykać muszą wszystkich? Ogół programów informacyjnych i stacji radiowych, pierwsze strony gazet i portale internetowe nie mówią o niczym innym. Ba! Jeszcze długo nie będą o niczym innym mówić. Kobieca twarz z kilkudniowym zarostem prześladować będzie Europejczyków tak długo, aż utrwali się na dobre w ich świadomości, aż przestanie przerażać i budzić złe emocje czy wstręt. Ta prowokacja środowisk lGrzegorz Nieradkaewicowych, przeprowadzona na tak wielką skalę pokazuje, że są one zdeterminowane i za wszelką cenę będą dążyć do przebudowy społeczeństwa. A wówczas nie będzie już nawet potrzebny najazd Barbarzyńców, bo Europa pogrąży się sama.

Grzegorz Nieradka

 1. kominiarz
  | ID: a7111809 | #1

  Wszystko to się zgadza, za wyjątkiem dwóch rzeczy – „Kobieca twarz z kilkudniowym zarostem prześladować będzie Europejczyków tak długo, aż utrwali się na dobre w ich świadomości, aż przestanie przerażać i budzić złe emocje czy wstręt.”
  Dla mnie nie jest to kobieta z brodą, tylko zboczeniec w sukience, bez jaj (a może i z nimi). Chociaż jak nazwa by wskazywała (Conchita Wurst – muszelka i kiełbasa), to z jednym i z drugim :) Co nie zmienia faktu i co najwyżej może być to zboczona seksualnie męska piz… z jajami lub bez .
  Druga sprawa, to dla normalnego człowieka jak długo by na to nie patrzał, to nie przestanie to coś budzić wstrętu i odruchu wymiotnego. Tutaj bym się nie martwił. Bardziej niepokojące jest coś innego – nie wiedzieć czemu coraz więcej jest wokół nas pedalizmu. Wzrasta liczba, czy stopień promocji?
  https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/10268544_236660106522641_7361997946762392169_n.jpg

 2. Irena
  | ID: 9ae79ac5 | #2

  Straszne,ohydne,brzydkie,wywrotowe.Ze tez nie zalazł sie madry,aby takiej kobieto-chłopa nie wpuscic na wizje, a tym bardziej na festiwal.

 3. Anonim
  | ID: 2ad16e9a | #3

  Mnie bardziej przeraża bezprawie w polskim sądownictwie, powszechna korupcja i kompletna słabość i nicość państwa przejawiająca się w braku samodzielności i niezdolności do reagowania na zagrożenie naszej suwerenności ze strony odżywającego i rozrastającego się imperializmu rosyjskiego (czy sowieckiego, jak kto woli). Niech się świat emocjonuje babą z brodą. To rzeczywista dewiacja. Może jest ona skutkiem zniewieścienia Zachodu, a może odwrotnie – zniewieścienie jest skutkiem strachu przed stawianiem oporu agresji i przemocy. Myślę, że nie wystarczy ogolić gościa i pokazać, że biologicznie ma jaja. Trzeba najpierw postawić opór realnemu zagrożeniu i wykazać rzeczywistą odwagę, a baby z brodą znikną jak zły sen.

 4. Irena
  | ID: f6ebe498 | #4

  @Anonim.Bezprawie w sadownictwie, to naprawde słabosc państwa.

 5. TRUE
  | ID: 4998177e | #5

  Cyrk celowo wyreżyserowany aby pokazać Europie że jest lewacka.

  W Necie aż kipi od kpin z błazenady

Komentarze są zamknięte