Tajniacy chronią komunistyczny monument w „Dniu Zwycięstwa”?

Redaktor8

Snapshot_9Tajniacy interweniowali w Katowicach za nasze podatki w obronie komunistycznego monumentu Armii Czerwonej w „Dzień Zwycięstwa”? Znana działaczka opozycji z czasów PRL została poważnie poturbowana!

INFO KPN NIEZŁOMNI:

W dniu 9 maja br. o godz. 16:00 rozpoczął się wiec zorganizowany przez KPN-Niezłomni oraz Solidarnych 2010 „STOP AGRESJI ROSJI” pod monumentem Armii Czerwonej na katowickim Placu „Wolności”. Uczestnicy domagali się wykonania uchwał Rady Miasta w Katowicach (lata 90-te XX wieku i z pierwszej dekady XXI wieku) w sprawie usunięcia komunistycznego symbolu z centrum Katowic. Przypomniano ciąg rosyjskich agresji od 17 września 1939 r. przez wojnę z Finlandią przez interwencje na Węgrzech i Czechosłowacji do ataku na Czeczenię, Gruzję i Ukrainę. Wspominamy, że Armia Czerwona jest odpowiedzialna za mordowanie polskich patriotów na Śląsku, grabieże, gwałty i inne zbrodnicze akty skierowane przeciwko niepodległościowym aspiracjom Polaków. Przemawiali: Krzysztof Bzdyl z KPN Kraków, Elżbieta Postulka z Szarych Szeregów, Adam Słomka z Niezłomnych oraz Maciej Odorkiewicz z Solidarnych 2010.

Gdy część zebranych zaczęła obrzucać komunistyczny monument wydmuszkami, m.in. z ketchupem (Adam Słomka, Mariusz Cysewski, Zygmunt Miernik) „do akcji” wkroczyło 4 tajniaków, w tym jeden w kominiarce (kalka ukraińskich tituszek). Żaden z nich się nie wylegitymował. Wyrwali przy tym Zygmuntowi Miernikowi flagę narodową, którą zdeptali. Tajniak dusił również Adama Słomkę.

Poturbowali przy tym znaną i zasłużoną działaczkę opozycji z czasów PRL Barbarę Bartkiewicz. Brutalnie działający tajniacy wycofali się. Przybyłe na miejsce kilkunastoosobowe umundurowane siły policji zachowywały się spokojnie podczas dalszej części wiecu i dalszego rzucania wydmuszek. Na kilka godzin zatrzymano jednak Zygmunta Miernika z Niezłomnych (wsławionego protestem tortowym na procesie Kiszczaka), którego zwolniono z Komendy Wojewódzkiej Policji na ul. Lompy dopiero ok. godz. 22:15 (…).

Okupacyjnej Armii Czerwonej (podobnie jak Wehrmachtowi) na polskim terytorium nie należy się „pomnikowe” upamiętnienie, nie chronione zresztą w ramach umowy ministra A. Olechowskiego (jawny komunistyczny agent) z Federacją Rosyjską z 1994 r.

Przypominamy, że prawomocnie zakończono sprawę sądową rzekomego „zdemolowania” przez A. Słomkę tego monumentu w kampanii wyborczej z 2011 r. Sąd uznał za bezzasadne działania policji, a sam komunistyczny symbol za samowolę budowlaną. Domagamy się natychmiastowej reakcji ministra Sienkiewicza w kierunku wyciągnięcia wszelkich konsekwencji wobec funkcjonariuszy, którzy z pieniędzy podatników prowadzą polityczną akcję ochrony totalitarnego pomnika w cieniu agresji armii Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy”.

 

Biuro Prasowe KPN-NIEZŁOMNI

(-) Ireneusz Wolański

ZWIASTUN VIDEO

Foto (źródło slomka.bloog.pl):

A.SŁOMKA PRZED RZUTEM WYDMUSZKĄ W KOMUNISTYCZNY MONUMENT

A.SŁOMKA PRZED RZUTEM WYDMUSZKĄ W KOMUNISTYCZNY MONUMENT

"TITUSZEK?"

„TITUSZEK?”

ŚLADY WYDMUSZEK NA MONUMENCIE

ŚLADY WYDMUSZEK NA MONUMENCIE

 1. kamil
  | ID: 24f95975 | #1

  a ja myslałem ze ten komunistyczny moloch juz zdemontowali rok temu, no dziwne ze jeszcze stoi.

 2. Irena
  | ID: 991b4f94 | #2

  Wielka szkoda,ze polubownie,zgodnie z uchwała Rady miasta nie usuna pomnika.Zwrócic sie pisemnie ,celem wyegzekwowania prawa. Ale, do kogo?? tak sie zastanawiam.

 3. Irena
  | ID: 991b4f94 | #3

  A czy ci tajniacy to Polacy? czy tez innej nacji. Wyczytałam,ze w katowickiej policji pracuja Rosjanie.To tajne.Ale warto by wiedziec.Kto nam nie pozwala zyć.Boz, to nie jest tzw,zabezpieczenia wiecu itp. skoro przemoc dominuje.

 4. Mariusz Cysewski
  | ID: 0f8b79cf | #4

  @kamil
  Wcale nie dziwne. To prawidłowość.

 5. Mariusz Cysewski
  | ID: 0f8b79cf | #5

  @Irena
  Polacy zwracali się pisemnie przez ostatnie 25 lat. Pora w czynu uderzyć stal, albo: teraz głos ma towarzysz Mannlicher.

 6. z Niemodlina
  | ID: c902f28b | #6

  To nie Polska, to POlska, a to ogromna różnica, którą widać od 7 lat.

 7. Irena
  | ID: 991b4f94 | #7

  @Mariusz Cysewski. Witaj. Czyny sie licza nie gadka ,szmatka To pokieruj.Dołacze sie. nawet taczke załatwie.
  @ z Niemodlina,racja po Twojej stronie.pozdrawiam miłych komentatorów.

 8. ryjul
  | ID: 625a59b9 | #8

  Proponuję zorganizować zbiórkę pieniedzy na wynajęcie dżwigu do rozbiórki pomnika! Panie prezydencie Uszok obudż się Pan w końcu!

Komentarze są zamknięte