Nasz patronat: Ballada o Wołyniu po raz pierwszy w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska1

ballada-689x363Zapraszamy na wyjątkowy spektakl „Ballada o Wołyniu” opowiadający o tragicznych wydarzeniach – mordach UPA na Polakach. Przedstawienie Teatru Nie Teraz wykorzystuje fabularne wątki legendarnej powieści Włodzimierza Odojewskiego „Zasypie wszystko, zawieje” (pierwsze wydanie w Instytucie Literackim w Paryżu w 1973 r.). W inscenizacji obecne są również stare pieśni – polskie i ukraińskie. Oś dramatyczna spektaklu to równolegle prowadzone losy trzech młodych kobiet, szykujących się na własne gody, które okażą się jednak nie czasem wesela, ale czasem śmierci.

Zderzenie udokumentowanych relacji świadków ludobójstwa z metafora teatralną, gdzie śmierć odbija się krwawą pożogą w oczach młodych kobiet, daje widzowi szansę na dotarcie do prawdy.

 

Reżyseria, scenariusz i scenografia: Tomasz A. Żak, który urodził się w rodzinie polskich przesiedleńców z kresowego Wołynia. W roku 1980, stworzył Grupę Teatralną „Nie Teraz” (od roku 1981 działającą już jako Teatr Nie Teraz).

Plakat Ballada o Wolyniu

Spektakl odbędzie się w sobotę 17 maja o godz. 19.00 w Ośrodku Formacji i Kultury „Xaverianum”

Bilety są już do nabycia w Opolu w Księgarni WAM, ul. O. J. Czaplaka 1.

Cena biletu: 20 zł normalny, ulgowy 15 zł. Są jeszcze plakty A1 do umieszczenia w godnych miejscach chętni są proszeni o kontakt z NZS UO lub [email protected].

Organizatorami jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Piotra Skargi, XAVERIANUM, NZS UO, KZ NSZZ UO.

Patronatem medialnym tego wyjątkowego wydarzenia jest m.in redakcja NGO.

tk, nieteraz.pl

 

  1. | ID: 8477d3ca | #1

    Przyszłość Słowian… Dowiedz się, o co chodzi! http://urbietorbi-apocalypse.net/Slowianie.pl.html

Komentarze są zamknięte