NGO Wrocław: Precz z Eurokomuną [fotorelacja]

Niezależna Gazeta Obywatelska4

precz z ue 8Według policji 150-200, a według Gazety Wyborczej ok. 300 osób demonstrowało we Wrocławiu dnia 1 maja w ramach akcji „Precz z Eurokomuną”.

Organizatorami akcji były: Ruch Narodowy, Obóz Narodowo- Radykalny i Młodzież Wszechpolska. O godzinie 20.00 na wrocławskim rynku pod pręgierzem rozpoczęła się manifestacja patriotyczna, na którą prócz wrocławian przybyły także osoby z Bolesławca, Świdnicy, Głogowa, Żar. Byli kibice WKS Śląsk Wrocław oraz Sparty Wrocław. Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem dość licznych osób postronnych, którzy z racji sprzyjającej pogody przebywali liczne na wrocławskim rynku.

Po raz pierwszy trasa pochodu przebiegała w kierunku innym niż dotychczas, a mianowicie  na północ miasta, gdzie koniec manifestacji był przy dworcu kolejowym Wrocław Nadodrze. Marsz przebiegał w żywiołowej i dynamicznej atmosferze, wzbudzając niemałe zainteresowanie mieszkańców, którzy przyglądali się z okien lub dołączali do grupy na trasie przemarszu. Niektórzy uczestnicy nieśli zapalone pochodnie, flagi biało czerwone, proporce organizacji narodowych i emblematy patriotyczne. Wznoszono okrzyki: „Praca w Polsce dla Polaków”, Precz z Unią Europejską!”, „Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę”, „Miejsce lewicy jest na szubienicy”, „Ani Unia, ani NATO, Polska tylko dla Polaków”, „Pedofilia, pederaści to są Unii entuzjaści”, „Dutkiewicz, gdzie masz Baumana”, „Wrocław wolny od Cyganów”, „Żadnych wojen za Izrael”.

Na placu przed dworcem kolejowym okolicznościowe przemówienia wygłosili kandydaci Ruchu Narodowego do Parlamentu Europejskiego: Justyna Helcyk (ONR) i Mikołaj Kamiński (MW). Spalono tez kilka flag unijnych, a na koniec odśpiewano hymn państwowy.

Tomasz J. Kostyła

 1. anonim
  | ID: b1a204ad | #1

  Nic tylko zawołać „Niech żyje Faszyzm”

 2. realista
  | ID: a19612f4 | #2

  2.856.000 mieszak w województwie dolnośląskim.
  A tu przyszło(przyjechało) 300.
  Typowe „osiągniecie” jebniętych nazistów.

 3. Anonim
  | ID: 69087adf | #3

  Brawo dla idioty, który kupił dziecku dres CHWDP.

 4. grzech
  | ID: 44fe0a86 | #4

  nie ma to jak komunista anonim zawoła na Polaka faszysta jak broni wartości polskich. Spieprzaj do Związku Radzieckiego tam twoje miejsce…Oj biedaczku przecież ZSRR upadł ojej! To gdzie teraz bezdomniachu pójdziesz? Proponuję Brukselę.

  Widzę i drugą wypowiedź na poziomie. Jebnięty realista rymuje się z towarzysz-komunista.

Komentarze są zamknięte