NGO Kraków: Profanacja Skały Papieskiej

Niezależna Gazeta Obywatelska3

głaz tatrySkała Papieska na Krakowskich Błoniach, symboliczna pamiątka po kilku Mszach św. jakie odprawił  tam Jan Paweł II  podczas pielgrzymek do Polski, została sprofanowana 23 kwietnia 2014 r. Smarem na skale namalowano wielką gwiazdę Dawida.

Tak na kilka dni przed kanonizacją Wielkiego Papieża i Polaka przypomniano o tej symbolicznej Skale – miejscu gdzie gromadzą się krakowianie ( i nie tylko), palą znicze, składają kwiaty,  którymi dekorują też napis ‘ Ty jesteś skała’.  Po śmierci Jana Pawła II nieraz odbywały się przy Skale nabożeństwa,  często wierni się tu modlą, a potem można spotkać obraźliwe wpisy internetowe , że zapewne są to poganie,  bo modlą się do kamienia !

O symbolice Skały informuje stosowna tablica umocowana na osobnym bloku granitowym .

Profanacja zapewne nastąpiła w nocy, bo w dzień jest to miejsce często uczęszczane przez pieszych i rowerzystów.

Smar przypomina ten, którym niedawno nieznani sprawcy  sprofanowali pomnik pułkownika Kuklińskiego w pobliskim Parku Jordana. Rejon Skały Papieskiej, położonej naprzeciw stadionu Wisły nie jest objęty monitoringiem.

Trudno nie wiązać tego haniebnego wydarzenia z tym co dzieje się w Polsce, także w Sejmie, który nie jest w stanie przyjąć przez aklamację uchwały stwierdzającej m.in., że kanonizacja “będzie dla wszystkich Polaków okazją do radosnego i solidarnego świętowania, a także zachętą do głębszego poznania Jego intelektualnej i duchowej spuścizny oraz do podejmowania i kontynuowania Jego dzieła”.

Wielu nie chce i nie  jest w stanie poznać ani intelektualnej, ani duchowej spuścizny Największego z Polaków, niszcząc w miarę swych nikczemnych możliwości to co  jest z Nim związane.

Autor: Józef Wieczorek

fot. Jan Lorek

Źródło: http://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/04/23/profanacja-skaly-papieskiej-na-krakowskich-bloniach/


 1. Irena
  | ID: 0b1b2523 | #1

  Skandal.Wielki skandal.Skąd pochodza ci nikczemnicy.Ktos ich zna?? W Krakowie ich zameldowano?? Patrole strazy miejskiej mogły by zwrócic uwage nocą, na takich drani.Wysiłek wielu Polaków idzie na marne. A niewiele potrzeba,aby było inaczej.Mnie brakuje nocnych, nożnych patroli policyjnych,jak dawniej bywało. A monitor jest w tym okregu???

 2. | ID: 543e1300 | #2

  PAPIEŻ JAN PAWEŁ WIELKI W ORĘDZIACH WSPÓŁCZESNYCH MU PROROKÓW http://urbietorbi-apocalypse.net/JP2.pl.html

 3. ely
  | ID: 50d9e0e0 | #3

  Granica z obwodem Kaliningradzkim a więc Rosją jest otwarta. Kto kontroluje czy osoby nie przemieszczaja się powyżej 30 km od granicy.Cała agentura rosyjska buszuje po Polsce pod rzadami PO !

Komentarze są zamknięte