Watch DOG: Sondaż NTO wygra oczywiście Garbowski

Niezależna Gazeta Obywatelska

NTOOd dłuższego czasu głównym sondażowym NTO jest Adam Drosik, może sympatyczny, ale na pewno nie apolityczny. Adam Drosik to były szef kampanii Tomasza Garbowskiego i członek rady programowej Radia Opole z rekomendacji SLD. Jutrzejsze wynik wyborcze w sondażu na prezydenta Opola wygra oczywiście Tomasz Garbowski (SLD) z 22% który dystansuje kolejnego Tadeusza Jarmuziewicza (PO) z 15%. Kandydatem PiS-u został w sondażu Sławomir Kłosowski z 14%, Arkadiusz Wiśniewski  (Opole na Tak) i Patryk Jaki (Solidarna Polska) uzyskali około 11 proc. poparcia. Został jeszcze Marcin Ociepa (Razem dla Opola) z 6%. Jeszcze są kandydaci PSL prawdopodobnie zostanie nim Grzegorz Sawicki i kandydat MN, którego ujawnić chcą opolscy Niemcy w kwietniu. Czy warto wierzyć w sondaże robione przez politologa SLD to ocenią wyborcy za pół roku?

W zeszłym roku kandydaci ujęci w sondażu NTO byli bardziej skomplikowani, gdyż analizowano start aż trzech kandydatów PO.

Wyniki sondażu pokazały, że tylko europosłanka Danuta Jazłowiecka mogłaby w pierwszej turze wygrać z kandydatem SLD, czyli posłem Tomaszem Garbowskim. Gdyby zdecydowała się na start, to mogłaby liczyć na 21 procent poparcia, a Garbowski na 19,4 proc.

Nieco mniej osób wskazało kandydatów PO zaprezentował się Krzysztof Kawałko. Mógłby liczyć na 12,09 proc., a Garbowski na 22,79. proc.

– pisała  NTO, opisując wyniki sondażu przeprowadzone w maju ubiegłego roku przeprowadzane również przez Drosika.

Nieco inne wyniki przedstawiła wówczas Gazeta Wyborcza Tomasz Garbowski miał  14 proc. tyle samo co Arkadiusz Wiśniewski. Kolejny był Tadeusz Jarmuziewicz z 13 proc., jeszcze brana była Wioletta Porowska z poparciem 9 proc. i Marcin Ociepa z 8 proc. Wpadką tamtego sondażu było nie ujęcie w ankietach Patryka Jakiego. Natomiast zaletą było zlecenie jej przeprowadzenia dla MillwardBrown.

Kto wygra w Opolu zdecydują nie ankietujący a wyborcy. Kto zostanie zwycięzcą, może czytelnicy wiedzą?

Watch DOG

Komentarze są zamknięte