Szkoły przyjazne rodzinie ze specjalnym certyfikatem

Autor Obywatelski1

certyfikatW powiecie wołomińskim rozpoczął się pilotażowy program nadawania placówkom oświatowym specjalnych certyfikatów „Szkoła przyjazna Rodzinie”. Program prowadzony jest przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. W ramach akcji szkoły, które zobowiążą się do propagowania wartości rodziny otrzymają specjalny certyfikat. Ma on być wskazówką dla rodziców , że dana szkołach szanuje ich poglądy i system wartości.

Jak czytamy na stronie Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny: „Szkoła przyjazna rodzinie – to program, który tworzy przestrzeń współpracy dla szkół, organizacji pozarządowych i osób zaangażowanych w promocję wartości rodzinnych. Jego celem jest uczynienie ze szkoły miejsca przyjaznego rodzinie, tzn. takiego, w którym dostrzegana i respektowana jest jej wartość i rola w rozwoju osobowym człowieka. Przyznawany w ramach programu Certyfikat ma być  dla rodziców znakiem, że w danej placówce wartości rodzinne są uznawane i będą wspierani w procesie wychowawczym.”

Już 20 szkół otrzymało certyfikaty „Szkoła przyjazna Rodzinie”.  Na razie są to szkoły z podwarszawskiego powiatu wołomińskiego, jednak już przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego akcja ma być rozszerzona na inne regiony kraju. Wybierając szkołę dla naszego dziecka możemy pytać, czy posiada ona certyfikat „Szkoły przyjaznej Rodzinie”, a naszych samorządowców o to, czy opolskie placówki oświatowe zgłosiły akces do programu.

Warto zauważyć również szybką reakcję Ministerstwa Edukacji Narodowej, które zapowiedziało kontrole finansowe w szkołach z certyfikatem. W opinii Instytutu na Rzecz Kontroli Prawnej Ordo Iuriskontrola taka jest sprzeczna z obowiązującymi przepisami.

Karina Piechota

  1. Irena
    | ID: 616f986e | #1

    MEN ,to przeciez część rządu tzw. Partii Miłości PO. Niczego.co dobre nie czynią i czynić nie będą.Tylko zmiana rządu a raczej nierządu, wprowadzenie JOW pozwola naprowadzić Nauke i Szkolnictwo na pozytywne tory. Dalej certyfikaty przyznawać i troszczyć się o prawidłowe wyedukowanie polskich obywateli. Pomysł bardzo dobry.Tak trzeba.Dziekuje wszystkim Rodakom .którzy posługuja sie rozumem.Dobrego dnia.

Komentarze są zamknięte