Ratuj maluchy – warto pomagać!

Niezależna Gazeta Obywatelska14

2-Toporowski Duda Dostałem pisemne podziękowanie za zaangażowanie od Karoliny i Tomasza Elbanowskich, którzy prowadzą akcję „Ratuj Maluchy i starsze dzieci też” oraz fundację i stowarzyszenie „Rzecznik Praw Rodziców”. Cała akcja – czyli zbieranie podpisów za zniesieniem obowiązku szkolnego sześciolatków i poddaniem pod referendum ogólnokrajowe sprawy o szczególnym znaczeniu dla państwa i obywateli dotyczącej systemu edukacji odbiła się szerokim echem w całej Polsce. Nie było nawet wioski, w której ktoś nie udzieliłby pisemnego poparcia dla szeroko zakrojonej akcji. Akcja miała na celu również przywrócenie poprzedniego systemu edukacji – czyli powrót do 8 lat szkoły podstawowej + 4 lata szkoły średniej, powstrzymanie procesu likwidacji publicznych szkół i przedszkoli, przywrócenie w liceach ogólnokształcących pełnego kursu historii oraz zniesienie obowiązku przedszkolnego pięciolatków. W piśmie które dostałem jest następująca treść:

„Mimo że glos miliona obywateli został zignorowany przez sejm, nie zamierzamy się poddawać ! Chodzi o dobro naszych dzieci, więc konsekwentnie działamy dalej. Na stronie www.ratujmaluchy.pl przygotowaliśmy „Poradnik dla rodziców 5 – i 6 –latków” oraz uruchomiliśmy specjalną „Infolinię dotyczącą odroczenia obowiązku szkolnego. Nie ustajemy też w wywieraniu nacisku na władze. Wierzymy, że nasze wytrwałe działania przyniosą w końcu oczekiwany skutek i prawo do decydowania o edukacji naszych dzieci będzie w pełni respektowane.”

1 -PodziękowaniaDziałania Państwa Elbanowskich to nie tylko sprzeciw wobec 6- latków w szkołach, ale także szereg działań w terenie, szereg artykułów dotyczących polityki pro rodzinnej i finansów dzisiejszej familii. Parę miesięcy temu Karolinka Elbanowska na spotkaniu z Tuskiem zmiażdżyła go jednym słowem „Dlaczego?” Osobiście zbierałem podpisy pod Kościołem w Głubczycach 16 czerwca 2013 r. Stałem przed i po 3 mszach, byłem również pod Kościołem Ojców Franciszkanów. Następnego dnia stałem przez godzinę na Targowisku w Głubczycach. Zainteresowanych było bardzo wielu. Znaczna część ludzi deklarowała że już podpisała „protest”. Podczas zbierania podpisów rozdawałem również inne materiały m.in. papierowe wydania NGO, Michaela, widokówki z Jaruzelem (w tym momencie przypomina mi się jedna zabawna historia z Babic – ale o tym innym razem). Przed południem w poniedziałek wysłałem prawie 150 podpisów do fundacji. Akcja zmuszania dzieci do jak najszybszego pójścia do szkoły to nic innego jak część piramidy kapitalizmu. Chodzi o to, że dzieci traktowane są jak towar, który prędzej pójdzie do szkoły- prędzej ją skończy i zarazem prędzej będzie podatnikiem. 6-latki w pierwszych klasach szkoły podstawowej i kobiety pracujące 7 lat dłużej to rzeczy, na które nie można pozostać obojętnym. Jeśli chodzi o nowy wiek emerytalny to rok wcześniej także zbierałem podpisy za poddaniem pod referendum wydłużonego wieku emerytalnego. Zbieranie podpisów przeciwko drażliwej ustawie edukacyjnej to nie pierwsza moja przygoda z obroną edukacji. W 2011 r. broniłem 4 szkół w gminie Głubczyce, które zamierzano zamknąć (2 zamknięto, 2 szkoły przekształciły się w szkoły stowarzyszeniowe). Cieszę się, że mogłem pomóc, ponieważ to, co robimy dzisiaj ma wpływ na przyszłość.

Jarosław Toporowski – Prezes Klubu GP w Głubczycach

 1. xyz
  | ID: 1669c7f8 | #1

  samochwała w kącie stała ………. i tak dalej i tak dalej, nie wypada

 2. Irena
  | ID: eb650d6d | #2

  Dziekuje @ panie Jarosławie… Tak trzeba..Do skutku…..,Do zwycięstwa – Dobra nad Złem.!! Dobrego dnia,

 3. Lena
  | ID: e9415ea4 | #3

  Przynajmniej chłopak ma się czym pochwalić. Dobrze, że działa ! TAK TRZYMAĆ !

  @xyz

 4. Eleonora
  | ID: 77bebbcb | #4

  Ja bardziej do widocznego na zdjęciu pana Dudy, odzianego w dziwny szaliczek.

  List otwarty do Piotra Dudy, szefa KK NSZZ Solidarność

  Dotyczy: pikiety solidarności w dniu 08-03-2014 roku przed ambasadą Rosji w Warszawie.

  Piszę do ciebie jako były członek KK NSZZ Solidarność, działacz podziemnej Solidarności, a od wielu lat polityk katolicko – narodowy, który nigdy nie miał nic wspólnego z komunizmem.

  Przeczytałem w internecie was list, nawołujący do pikiety przed Ambasadą Rosji w Warszawie, niby w obronie Ukraińców, przed Rosją. Rozumiem, że decyzja wasza jest taka, że dołączacie do ,,polskiej klasy politycznej”, która jednym głosem w sejmie potępiła ,,agresję Rosji wobec Ukrainy”. Teraz jesteście razem z Biedroniem, Palikotem, Kaliszem, Tuskiem, Kaczyńskim, Kwaśniewskim, Dornem. Dołączyliście do chóru ,,gebelsowskiego terroru medialnego” w sprawie zajść na Ukrainie. Razem odtwarzacie ,,okrągły stół”.

  Razem z w/w politykami narażacie Polaków na potworne zagrożenie życia. Działanie wasze i polityków przypomina rządy okupacyjne, wasalskie w Polsce. Polacy nie mają żadnego interesu na Ukrainie, interesy na Ukrainie mają banksterzy z USA i Europy zachodniej. Celem banksterów jest opanowanie Rosji i przy okazji kolonizacji Ukrainy a nie niesienia pomocy czy wyzwolenia Ukraińców.

  Dorwanie się do władzy na Ukrainie tzw. ,,obozu euro – majdanowskiego” przypominają mi pierwsze rządy Balcerowicza w Polsce. Zaproszenie Banku Światowego i MFW przez obecny ,,majdanowy” Rząd na Ukrainie to wdrażanie ,,terapii szokowej” dla Ukraińców, czyli Ukraińców czeka bezrobocie, ubóstwo, a młodych wypchanie za chlebem w świat.

  To Wy, związkowcy opowiadacie się za polityką Balcerowicza na Ukrainie, to Wy, przyczyniacie się do upadku całego przemysłu na Ukrainie, upadku całej gospodarki.

  Solidarność nie jest już dobrym przykładem dla innych, ponieważ Wy, już rządziliście w ramach AWS i za 3% wartości sprzedaliście pół Polski, doprowadziliście razem z obecnymi politykami z PO i PiS do katastrofy gospodarczej Polski. Za waszych rządów szerzyła się potworna korupcja, nepotyzm, nędza, bezrobocie, upadek przemysłu i rolnictwa, ponieważ powołaliście na premiera Jerzego Buzka, który był kompletnie sprzedajnym politykiem, a na V-ce premiera powołaliście razem z obecnym klanem popis-em Balcerowicza.

  Za waszych rządów Polska została już całkowicie spacyfikowana przez agenturę zachodnią. Kogo Wy, chciecie teraz pouczać.

  Kreujecie się w sposób fałszywy, wręcz obrzydliwy na obrońców Ukraińców przed Rosją a ich prezydenta stawiacie w jednym szeregu z Hitlerem i Stalinem. Pytam was a dlaczego nie pikietowaliście ambasady Izraela i USA jak bombardowali Liban, Palestynę, dlaczego nie protestowaliście jak USA i Niemcy bombardowali Serbię, zrównując z ziemią zakłady pracy, jak fabrykę Zastawa, zabijając robotników tej fabryki, czemu nie protestowaliście jak na ulicach Belgradu ginęli dzieci, dziennikarze, starcy.

  Dlaczego nie protestujecie gdy uzbrojone po zęby przez USA terroryści mordują ludność cywilną w Syrii. Dlaczego nie protestujecie przed ambasadą USA gdy ci zabili w Iraku i Afganistanie około pół milona ludzi a 1 mln ranili, dlaczego nie protestujecie przed ambasadą USA, gdy więźniów politycznych przetrzymują od 10 lat bez wyroku w Guantanamo na Kubie. Dlaczego nie protestujecie przed ambasadą USA, gdy w tym kraju zabijani są dziennikarze, nawet agenci CIA, którzy mówią lub piszą prawdę. Dlaczego nie protestujecie przed ambasadą USA gdy wojska Egipskie opanowane przez USA zabijają 10 tysięcy ludzi w ciągu kilku dni i zabijają nadal.

  Postępowanie wasze wpisuje się dokładnie w scenariusz propagandy Usraela, czyli plan osaczania Rosji w imię nawet zbrodni na swoich ludziach, by osiągnąć cel.

  Naiwni ludzie z Ukrainy, którzy zostali zabici przez snajperów wynajętych przez sponsorów tej antyludzkiej tragedii na Majdanie, myśleli, że zmienią skorumpowany system na Ukrainie, ale niestety oni ponieśli śmierć, a system jeszcze się umocnił i sponsorzy wynajęli do władzy klakierów, okupantów tych z euro–majdanu.

  Kolego Duda, myśmy ponieśli taką samą klęskę jak ci Ukraińcy, nam też zamordowano robotników, którzy chcieli zmienić system, ale system jeszcze się umocnił. Odszedł komunizm oparty o mordy a nastał drugi komunizm – grabież i złodziejstwo, zdrada elit, zaprzaństwo, niewolnictwo, kolonizacja Polski. To nastąpiło w ramach ,,budowy demokracji i gospodarki rynkowej w Polsce”, przyniesionej na tacy przez lichwiarzy realizowany przez agentów takich jak np.: wasz Buzek. W Polsce prywatyzuje się zyski i uspołeczniane są długi prywatnych oligarchów obciążając nimi Polaków. To są zasługi planu Balcerowicza, napisanego w USA dla Polski, realizowanego przez nowych okupantów Polaków. Czy tego nie widzisz?

  Dlaczego pomagasz instalować złodziei w rodzaju Balcerowiczów na Ukrainie? Dlaczego teraz Solidarność miesza się w te anty–ukraińskie sprawy?

  Kolego Duda, urządzając obrzydliwą i agenturalną zadymę pod ambasadą Rosji, stoisz w jednym szeregu z zbrodniarzami, którzy polecili zabić 100 ludzi na Majdanie, cywilów i milicjantów, by osiągnąć cel – a celem ich są rozbiory Ukrainy i zbliżenie siepaczy banksterów pod granice Rosji w ramach programu ,,osaczania Rosji”. Nawet USA u swoich niewolników w podbitym kraju jaką jest Polska urządza sobie bazę wojskową, szukając zaczepki z Rosją. Jeżeli dojdzie do wojny to bomby spadną na Polskę, a nie na USA, takie macie interesy.

  Kolego Duda, komu ty służysz, mamonie czy sprawie ludzkiej. Mam wrażenie, że nawet nie obejmujesz problemu, a więc łatwy jesteś do ogrania, przez polityków okupantów Polski. Twoim zadaniem jest obrona ludzi i Polski a nie razem z agenturą podpalanie jej.

  Kolego Duda, czy nie widzisz co dzieje się w Polsce? Tu nie ma żadnej demokracji, szerzące się ubóstwo, samobójstwa, bardzo wysokie bezrobocie, nędzne wynagrodzenia ludzi najemnych, następuje upadek cywilizacyjny Polski, obrzydliwa terrorystyczna propaganda medialna, szerząca się cenzura. Tego nie zauważasz?

  Udawałeś, że jesteś przeciwny zwiększeniu wieku emerytalnego, jak można było dopuścić do podwyższenia wieku emerytalnego? Tu masz pole do popisu a nie usługiwać się interesom Usraela w Polsce. Zajmij się Polską, a nie interesami oligarchów na Ukrainie i ich pomagierów z UE, USA i Izraela. Stałeś się chłopcem na posyłki, pieskiem, który goni rzuconą kość przez banksterów zachodnich.

  Kolego Duda, stoisz murem za interesami tzw. Zachodu, który polskich pracowników spałował, okradł, zniszczył potencjał przemysłowy Polski, przejął sektor finansowy i ubezpieczeniowy. Przejęli Polskę bez jednego wystrzału, zadłużyli nas na 3-4 bln zł. Nieoficjalnie taki dług mamy. To ci nas pałują, a nie Rosjanie. Nie widzisz tego!

  Pytam cię, czy Polska ma dług zagraniczny w Rosji czy na Zachodzie, czy przemysł stoczniowy zlikwidowała UE czy Rosja, czy przemysł zbrojeniowy przejęli Rosjanie czy zachód, upadek polskiego rolnictwa to zasługa Rosji czy UE, czy Traktat Lizboński to służy Rosji czy UE – Niemcom, polską armię rozbroili Rosjanie czy zachód, czy bezrobocie zawdzięczamy Rosji czy zachodowi itd.

  Ten zachód traktuje Polaków jak tani niewolniczy rezerwuar siły roboczej, a Wy, z okupantem na współpracę poszliście, dla odwrócenia uwagi sztucznie szukacie wroga, bo wskazał wam go okupant. Takie bezmyślne działanie, to narażanie Polski na bombardowanie czy to z zachodu czy z wschodu, jedna i druga strona w myśl swoich interesów mogą zrobić z naszego terytorium ,,teatr wojenny”, przy pomocy głupców lub zdrajców. Po której stronie stoisz?

  Decyzja o pikietowanie ambasady Rosji w Warszawie to nic innego jak wysługiwanie się obcym agenturalnym interesom, stwarzanie zagrożenia dla Polski – militarnego i społecznego. Mieszanie się w porachunki mafii oligarchów z Ukrainy to kompromitowanie Solidarności, opowiedzenie się po stronie dzieci i wnuków banderowców, to zdrada interesów Narodu Polskiego. Wspieracie tych, co wprost odwołują się do ideologii ludobójczej z organizacji UPA – OUN, którzy wymordowali 250 tysięcy Narodu Polskiego na Wołyniu. Dokonali holokaustu na naszych Polskich dzieciach, kobietach, starcach.

  Co te zamordowane dzieci w łonie matki wam zrobiły, że porzucacie ich pamięć, co wam zrobiły przerzynane piłą polskie kobiety, że zapominacie o nich, co wam zrobiły Polskie dzieci nadziewane na widły i wieszane na drucie kolczastym, że zapominacie o nich!!!

  Chcecie walczyć razem z Biedroniem, Kaczyńskim, Syczem za budową ,,wielkiej Ukrainy” kosztem terytorium Polski. Nawet chyba nie zdajecie sobie sprawy jaką krzywdę wyrządzacie Polsce, swoim bezmyślnym działaniem. Stajecie się organizacją szkodników Polskiej Narodowej sprawy, ponieważ opowiadacie się po stronie okupanta Polski.

  Depczecie hasło Ks. Jerzego ,,zło dobrem zwyciężaj”, a Wy nawet nie odróżniacie dobra od zła, kłamstwa od prawdy. Solidarność stała się związkiem ,,wydmuszką” dla zamożnych, wypasionych pseudo – działaczy, którym w większości przyświeca własny interes a nie interesy Polski i Polaków. Zajmijcie się Polską i Polakami, a nie interesami syjonistów z Ukrainy i ich pomagierów z zachodu. Polska, Polska, Polska ponad wszystko!!!

  Zygmunt Wrzodak

 5. OBIEKTYWNY
  | ID: e9415ea4 | #5

  @Eleonora

  Pani pomyliła temat. Tematem wypowiedzi nie jest Duda Ukraina etc. , ale akcja „Ratuj maluchy”.

  Nie oceniam wpisu ,ale pani wpis powinien znaleźć się w innym bardziej odpowiednim temacie.

  Pozdrawiam

 6. Irena
  | ID: 014938ea | #6

  @Pani Eleonora. Dzieki.Zawsze Pani cos ciekawego podeśle.Dla mnie, p.Duda to takie lane kluski.Nic z męskości w nim nie widze.Oczywiście,patrze na Niego jako związkowca,który winien być szalenie skuteczny.A On, stroi sie jakby uwiesc chciał białogłowe.Dziwny ten szaliczek.Pozdrawiam

 7. Kamil
  | ID: e9415ea4 | #7

  @Irena

  Skuteczny ?

  Jeszcze żaden główny przedstawiciel związków zawodowych nie zrobił tyle co on. Jest uparty i zdeterminowany, nie rzuca słów na wiatr. Obecnie pomaga i spotyka się z Rolnikami w całej Polsce.
  Sprowadził do Warszawy we Wrześniu 2012 ponad 200 000 ludzi.
  Była to największa manifestacja od czasów 89 roku. Pierwsza rocznica Tragedii pod Smoleńskiem w Warszawie zgromadziła około 50 000 osób.
  Śniadek był mało skuteczny !
  Ireno mało wiesz a piszesz bzdety. To chyba demencja starcza !

  Wrzodak – to ten który z Samoobrony startował ? ;)

 8. Kamil
  | ID: e9415ea4 | #8

  @Eleonora

  Temat chyba dotyczył 6 latków w pierwszych klasach szkoły podstawowej , a nie P.Dudy ?
  Bełkot Wrzodaka startującego z list Samoobrony należało umieścić w bardziej stosownym artykule.

 9. Opolski
  | ID: e0f7c1d1 | #9

  Pani Ireno i Eleonoro, ten „dziwny” wg Pań „szaliczek”, to szalik w kolorach narodowych Ukrainy z jej symbolami. Naszego dużego sąsiada przy wschodniej granicy. Pani Irena coś ma ostatnio bardzo frywolne, powiedziałbym erotyczne spojrzenie na mężczyzn. Może to efekt wiosny za oknem?…Pozdrawiam ;-)

 10. Eleonora
  | ID: 26ecffa9 | #10

  A czy związkowiec uprawniony jest do jego wdziewania i paradowania??!
  Na czym polegać ma istota działalności tzw związków zawodowych?

  Monsanto ( mam nadzieję, że zna Pan) juz przejmuje ukrainskie rolnictwo…

  http://marucha.wordpress.com/2014/03/30/ukraina-korporacyjne-przejecie-kopalnia-zlota-dla-cargilla-chevronu-monsanto/#comments

  Pozostaje tylko pozazdrościć rozmachu…

 11. Irena
  | ID: 22ec437d | #11

  @ Pan Opolski. W kontekscie zdarzeń i mody,zwiazkowiec ma wiedzieć,co jemu przystoi.A ze Wiosenka za oknem,chciałoby sie radośnie i z uśmiechem żyć. – tutaj sie z Panem zgadzam.Co nie oznacza,że o igraszkach non stop myśle.Wiem,ze barwy szalika są Ukrainy. Pikietowanie pod ambasada rosyjską zwiazkowców, przyniesie wiecej Zła niz Dobra,Pożyjemy, zobaczymy. Raczej widziałabym pana Dude ze zwiazkowcami , przy wozkach inwalidzkich dzieci i ich rodzicow,opiekunów w Sejmie, domagajacych sie słusznej pomocy od państwa, Pozdrawiam :-)

 12. M.
  | ID: e9415ea4 | #12

  Irena :
  @ Pan Opolski. Raczej widziałabym pana Dude ze zwiazkowcami , przy wozkach inwalidzkich dzieci i ich rodzicow,opiekunów w Sejmie, domagajacych sie słusznej pomocy od państwa, Pozdrawiam :-)

  Był już tam z tymi rodzicami – znowu spóźniony zapłon Reniu.
  Duda jest najbardziej aktywnym Szefem „S” w tej pseudo demokracji

 13. Opolski
  | ID: cea87d38 | #13

  Mam wrażenie, że labidzenie na Związki Zawodowe, to taka Polska specjalność. Dziwne, bo tak naprawdę, to działanie na szkodę większości z nas. Co ciekawe robią to osoby, które z Solidarnością od dawna nie mają wiele wspólnego. Związek nie ma zamiaru i mam nadzieję, że już nigdy nie będzie się skupiał na spełnianiu oczekiwań swoich przeciwników. Ja i wielu moich znajomych jesteśmy w tej Organizacji od wielu lat. Nie jesteśmy jej bezkrytycznymi wyznawcami, lecz odpowiada nam obecna Solidarność. Nie obchodzą mnie żadne indywidualne pragnienia osób z naszym Związkiem nie związanych. Zawsze można założyć jakąś Solidarność Bis bez skazy i działać na własny koszt…Po ponad trzydziestu latach mam odruch wymiotny na wszelkie chciejstwa w stosunku do Solidarności, od środowisk które chciałyby wykorzystać Związek dla własnych celów. Całe masy obrażonych, że Związek to nie ich prywatna armia od lewa do prawa….

 14. Eleonora
  | ID: e7768593 | #14

  @M.

  @Kamil

  @OBIEKTYWNY

  Jak już zdecyduje się pan kim jest, to poproszę o ciekawy komentarz.
  A Wrzodak pisze prawdę, wielu z dzisiejszych ” obronców wartości” zaczynało w sławetnym AWS, w którym roiło się od kolaborantów i geszefciarzy polskich własności

  „Prawo i Sprawiedliwość (PiS) – polska partia polityczna, założona na kongresie 29 maja 2001, zarejestrowana sądownie 13 czerwca 2001 (pierwszy komitet lokalny PiS powstał już 22 marca 2001[4]). Powołana została przez braci Lecha i Jarosława Kaczyńskich, na fali popularności uzyskanej przez Lecha podczas sprawowania przez niego funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego w rządzie Akcji Wyborczej Solidarność”

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_i_Sprawiedliwo%C5%9B%C4%87

Komentarze są zamknięte