Już jest trzynaste wydanie papierowe NGO!

Niezależna Gazeta Obywatelska1

jedynka NGO nr 13Oddajemy w Państwa ręce 13. wydanie specjalne „Niezależnej Gazety Obywatelskiej”. Od początku istnienia staramy się informować o rzeczach ważnych, poruszać sprawy, o których inni niekoniecznie chcą pisać. Tak było w przypadku „afery dębowej” w Lewinie Brzeskim. Za tekst Lewińska masakra piłą łańcuchową redaktor naczelny „NGO” Tomasz Kwiatek otrzymał prestiżową nagrodę im. prof. Stefana Myczkowskiego, wręczaną przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Jednak temat wycinki drzew pod budowę Orlika nie spodobał się burmistrzowi Lewina Brzeskiego, który w Sądzie Okręgowym w Opolu złożył pozew przeciwko redaktorowi naczelnemu „NGO”, a także przeciwko Ludwikowi Juszczakowi – autorowi tekstu Prokuratura znów zbada sprawę „afery dębowej” w Lewinie Brzeskim. O kosztach niezależnego dziennikarstwa piszemy w najnowszym wydaniu specjalnym.

1 marca obchodziliśmy po raz czwarty Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z każdym rokiem wzrasta świadomość społeczna o Niezłomnych Bohaterach naszej Ojczyzny, którzy w zamyśle komunistycznych władz mieli na zawsze zostać pogrzebani w bezimiennych dołach. Jednak dzieje się tak głównie dzięki determinacji pojedynczych osób. Pierwsze w Polsce Muzeum Żołnierzy Wyklętych powstaje w Ostrołęce, dzięki staraniom tamtejszych władz samorządowych – Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego negatywnie oceniło wniosek o dofinansowanie budowy muzeum z tzw. funduszy norweskich. W numerze znajdą Państwo obszerne relacje z uroczystości zorganizowanych 1 marca w Opolu i we Wrocławiu.

Ponadto w papierowym wydaniu „NGO” ciekawe wywiady, m.in. z legendą polskiej lekkoatletyki Władysławem Kozakiewiczem, interesujące zdjęcia i przepis na świąteczną galaretę.

Wszystkim Czytelnikom w imieniu całego Zespołu życzę radości zmartwychwstania!

Karina Piechota
zastępca redaktora naczelnego
___________________

NGO nr 13 (III-IV 2014). Nakład 8 000 egzemplarzy.

Archiwalne numery w wersji elektronicznej [do pobrania pdf]

Papierowe wydanie dostępne będą w skrzynkach pocztowych mieszkańców dzielnic Opola, gminy Lewin Brzeski, strukturach NSZZ „Solidarność” oraz darczyńców „Stop Korupcji”. Chcesz zamówić [email protected].

Najnowsze wydanie będzie można otrzymać podczas spotkania z prof. Mieczysławem Rybą  w sobotę 29 marca o godz. 17.30 w sali przy Katedrze Opolskiej. Do zobaczenia!

  1. Irena
    | ID: bcf7e3a5 | #1

    Czekam na gazetke…… Lubie autorów, ich twarze, lubie napisane tresci, w tym kulinaria.
    Przez żołądek do serca-dawny zwrot,nadal aktualny.Dzisiaj mozna poszaleć w kuchni,w sklepach sa rozmaite przyprawy do mies,sałatek,ciast.Tylko troche checi do pracy i smakowite,zdrowe danie czeka na gości.
    Cieszmy sie zyciem, bo niemiłosiernie ucieka.

Komentarze są zamknięte