Duży spadek sprzedaży prawicowych tygodników opinii

Autor Obywatelski17

Tygodniki_opinii_nPortal WirtualneMedia.pl opublikował styczniowe wyniki sprzedaży tygodników opinii. Duży spadek odnotowały prawicowe tytuły.

Na początku roku zestawienie najpoczytniejszych tygodników otwiera Gość Niedzielny ze średnią sprzedażą na poziomie 140 431 egz. – spadek o 2,20 proc. w porównaniu do stycznia 2013 roku. Na drugim miejscu znalazł się tygodnik Polityka, którego średnia sprzedaż ogółem wyniosła 122 124 egz. – wzrost o 1,66 proc. w ciągu roku, a z drugiego na trzecie miejsce spadł „Newsweek Polska” ze średnią sprzedaż ogółem na poziomie 114 981 egz., czyli o 8,04 proc. niższą niż rok wcześniej. Zarówno Polityka jak i Newsweek w połowie roku podniosły cenę z 5zł na 5,90zł, ale podwyżka zaszkodziła tylko Newsweekowi, który stracił pozycje wicelidera rankingu.

Kolejne miejsca zajmują tygodniki konserwatywne: „W Sieci” i „Do Rzeczy”. Na czwartą pozycja zestawienia awansował tygodnik „W Sieci” ze średnią sprzedażą ogółem 77 436 egz. Oznacza to spadek sprzedaży  o 34,94 proc. w stosunku do stycznia 2013 roku. Jeszcze większy spadek zanotował tygodnik „Do Rzeczy” – aż o 44,52 proc. i ze średnim wynikiem na poziomie 66 556 egz. zajmuje piąte miejsce. Oba konkurujące ze sobą tytuły kosztują dziś 5,90zł

Duży spadek sprzedaży – o 38,42 proc. – zanotowała też „Gazeta Polska”. Tytuł znajduje się na ósmym miejscu zestawienia z wynikiem na poziomie 44 530 egz.

pt

 1. Nocturno19
  | ID: 9df7c7f8 | #1

  No dobrze, ale w tekście autor podaje „prawicowe tygodniki”, a wśród nich jedynie te propisowskie. Przy czym PiS nie jest prawicą – w najlepszym przypadku centroprawicą z zadatkami na socjalistyczną lewicę. A ile wynosi sprzedaż Polski Niepodległej, Myśli Polskiej, Magna Polonia, Polonia Christiana – jest spadek czy wzrost? Bo póki co spada poczytność tych tygodników, które popierają duże partie – począwszy od Gazety Wyborczej, skończywszy na Gazecie Polskiej.

 2. kominiarz
  | ID: b97bac83 | #2

  Dokładnie…. Niepełne, a co za tym idzie nierzetelne zestawienie sprzedaży tygodników. Powiem więcej – śmiem twierdzić, że takie „zestawienie” zakłamuje faktyczną sytuację na rynku prasowym. Rozumiem, że autor chciał jedynie podkreślić spadek sprzedaży prasy PiS u, który jak słusznie podkreślił Nocturnio19 jest co najwyżej centroprawicą :) O spadku sprzedaży Gówna Wyborczego nic się nie wspomina, bo pewnie założono, że jest to już ogólnie wiadome -:)

 3. Anonim
  | ID: 8d87f57b | #3

  A Polityka rośnie

 4. Janusz Sanocki
  | ID: 55d81902 | #4

  Ho, ho ho! Gazeta Polska prawie o 40% w dół! Jednak Polacy nie są tacy głupi. I „Do Rzeczy’ i „W sieci”! Znaczy – propaganda przestała działac. Nie dziwie sie!

 5. Anonim
  | ID: 55422332 | #5

  @Janusz Sanocki

  Z czego radość dziadu?

 6. z Niemodlina
  | ID: b6f69ef7 | #6

  Czy te dane obejmują tylko sprzedaż „papierową” ??? Bo wiem, że wiele osób zrezygnowało z zakupu papierowych gazet, przerzucając się na e-prenumeratę.

 7. Irena
  | ID: 642c64df | #7

  :-{ :-{ :-{ @Anonim

 8. ely
  | ID: 914ea09b | #8

  Ludzie nie maja pieniedzy, albo nie mają pracy, albo zarobki ledwo starczaja na przeżycie. Niedługo sie okaże jak będzie leciała w dół sprzdaż detaliczna w hipermarketach. Po 7 latach rządów PO,cudach, II Irlandii gro narodu znajduje się na dnie egzystencjalnym. Haruje, żeby tylko przeżyć jakoś miesiąc. Stąd te spadki !!!!!!!!!!

 9. Eleonora
  | ID: 70d33b61 | #9

  @Janusz Sanocki

  A dziwi się pan?!?!?

  Urywek z dzisiejszej Niezależnej:

  „Władimir Putin jest człowiekiem zlęknionym i pełnym niepewności. Wskazuje na to gest zaciśniętego kciuka, który można zobaczyć na wielu zdjęciach władcy Kremla. – W sytuacji lękowej często dzieci trzymają kciuk w buzi. Gesty Putina widoczne na zdjęciach mogą być czymś w rodzaju dojrzałej wersji tego zachowania”

  heh.. demony intelektu, nie ma co!

  http://www.fakt.pl/m/crop/-900/-900/faktonline/635204099240246316.jpg

  Kciuk w nosie pani kanclerz jest w dobrym tonie
  Zawsze to nie w buzi….:)))

 10. Anonim
  | ID: 3de7c2b9 | #10

  No nie no, jak ona dłubie w nosie to od razu pod ścianę i bez wyroku, poza tym Niemka. Nie to co gwiada porno dla ubogich z Kremla.

 11. Anonim
  | ID: 56627950 | #11

  Od tygodni mówi się o samowolnej zmianie umowy „Ruchu” z GP, ale Sanocki przypisuje spadek sprzedaży spadkowi poparcia. Jak tam idzie ze sprzedażą Nowin Nyskich?

 12. z Niemodlina
  | ID: b6f69ef7 | #12

  „Udało się nam odbudować nakład „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, który drastycznie spadł po ostrych cięciach w Ruchu. Z pomocą zwróciły się do nas pozostałe prywatne firmy. Niesamowitym sukcesem okazała się akcja przechodzenia na wersje elektroniczne. Od stycznia sprzedaż naszej prenumeraty elektronicznej wzrosła czterokrotnie. Ruch poinformował nas, że zamierza powrócić do negocjacji” Tomasz Sakiewicz, naczelny Gazety Polskiej.

 13. kominiarz
  | ID: b97bac83 | #13

  No ciekawe jak tam mają się Nowiny. Spadło poparcie, propaganda przestała działać, ludzie nie tacy głupi i nie czytają prywatnych rozgrywek i zagrywek niepocieszonego satrapy nyskiego? Bo jeśli tak, to jest taki wspaniały sposób na zwiększenie podaży. W moim mieście wczoraj przy kupnie jajek w osiedlowej budce dawali za friko lokalnego szmatławca. Proponuję to samo – do każdego zakupionego jajka dodatek Nowiny Nyskie:) To dopiero będą jaja:))

 14. Irena
  | ID: 3d291895 | #14

  Polecam czytanie tygodnika m.in.Nowiny Nyskie. Swietne są nie tylko felietony pana Sanockiego.Cudowne podróze Nysan po kilku kontynentach..wspaniale opisane ,Polecam -Magiel towarzyski-, ciekawą krzyzówke no i Lige Krzyżówkowicza,polecam artykuły o policjancie,który okradł kolege tez policjanta, polecam rady prawnika i dietetyczki, polecam Kulinaria,Co jesc zeby mądrze gadać.Cały Serwis sportowy pana Centnera. obejmujacy zaangazowanie dzieci,gimnazjalistów,młodziez i dorosłych.Wszelkie uroczystosci niepodległościowe. jasełłka, Dzien Babci i Dziadka,dzien Kobiet, Uśmiech seniorów,doskonałe fotki z imprez,wybieramy Dziewczyne Tygodnia – piekne dziewczyny,wypromowano m.in. pania Anne Pabiś,sprawy wyrzucania z mieszkań, zachowanie urzedników wobec starych,chorych ludzi, zdjęcia Maturzystów, cudownej młodzieży,przedszkolaków i pasowanych na ucznia pierwszoklasistów itp. itd Radze czytać. A Ogłoszenia, o róznej tematyce, przydadza sie w Zyciu codziennym. A cena tygodnika jest bardzo przystepna. Czytajcie,Zachęcam do gazety. która otworzy oczy niejednemu……..Tylko mądrzy ludzie te treści rozumieja.A,że w gronie komentatorów mamy odmiennie myslacych, to ich problem. Chociaż warto ich zmieniać.

 15. emil ze młyna
  | ID: e2ae648f | #15

  Panowie, widze że zaczynacie pompować lisową propagandę…? Tusek wam dopłaca czy się dogadaliście z palikorciarnią? Żenada.

 16. kominiarz
  | ID: b97bac83 | #16

  „Świetnej” prasy nigdy nie brakowało i nie brakuje. Wprawdzie szkoda, że znaczna jej część zniknęła z kiosków Ruchu, bo pewnie do dzisiaj nieźle by się sprzedawała. Ludzie mają sentyment:)) Taka Trybuna Ludu dla przykładu. Oj ile tam ciekawych wiadomości było z naszego życia codziennego. Uroczystości narodowe jak pięknie były ukazywane, a młodzież jaka piękna, dziewczyny, chłopcy z białych koszulach, krawatach czerwonych. No coś prześlicznego. Szkoda tylko, ze nie pokazywali tych chłopców pomordowanych w lasach, wysadzonych w powietrze na Barucie. No ale ilość stron ograniczona pewnie była….wszystko się nie zmieściło. A taka pokrewna Trybuna Robotnicza… przodownicy pracy jacy zadowoleni (zwłaszcza ci, którzy w czerwcu 1968 z autobusu wychodzili do pracy). Ech… piękne to gazety były. Komu to przeszkadzało???
  Znaleźli się odmiennie myślący i polikwidowali durnie, bo nie czytali serwisu kulinarnego i byle co zjadali:) Mądrzy ludzie tylko te treści rozumieli.
  No ale na szczęście mamy i dzisiaj poczytną „świetną” prasę. Nie wiem tylko dlaczego niektórzy ją tak brzydko nazywają Gównem Wyborczym, a młodzież zamiast czytać świetne felietony, oglądać ładne dziewczyny, uświadamiać sobie jak to policjant nas broni na jakichś tam zadymiarskich Marszach Niepodległości, maturzystów oglądać itd. to wychodzą niewdzięcznicy na ulice i wykrzykują hasła: „kłamstwa Michnika wyrzuć do śmietnika. No widać też byle co jadają i nikt im nie powiedział, że do czytania tej nowoczesnej prasy trzeba zakładać okulary. Nie, nie 3D. Różowe wystarczą:)) Wszystko jest wtedy takie piękne, redaktor naczelny staje się naszym ulubionym, a że w gronie komentatorów znajdują się odmiennie myślący….?? Nie bluzgaj na nich, oni źle jedzą i nie wiedzą że źle czynią. Pomódl się za nich i kup im różowe okulary do czytania:) No a Wyborczą gorąco polecam. Cena przystępna;)

 17. Irena
  | ID: 6b2d6a83 | #17

  NGO.@ post 7 z dnia 21.3.2014, godz.19.20 – to nie jest mój wpis,ktoś sie podszył.W jaki sposob to zbadac?? dobrego dnia

Komentarze są zamknięte