Pomoc dla wdowy po Euromajdanie. Mąż zginął od strzału snajpera

Niezależna Gazeta Obywatelska20

ojciec_i_syn_na_majdanieZ grupą znajomych organizujemy zbiórkę pieniędzy dla pani Natalii Stepaniwny Kotsiuba, Ukrainki mieszkającej w maleńkiej miejscowości pod Lwowem. Natalia ma 30 lat i została wdową. Jej mąż Witalij Mykołajowycz Kotsiuba (32 lata) pojechał do Kijowa by – wraz z innymi dzielnymi ludźmi – protestować na Majdanie przeciwko rządom Janukowycza i na rzecz zmian w swojej ojczyźnie, i 20 lutego stracił życie od strzału snajpera.

 

Jest jednym z 95 protestujących i osób cywilnych zabitych na Majdanie:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_%C5%9Bmiertelnych_ofiar_Euromajdanu

Pani Natalia jest w bardzo ciężkiej sytuacji materialnej. Została z dwójką małych dzieci: 6-letnią dziewczynką i 10-letnim chłopcem. Praca pielęgniarki w lwowskim szpitalu za równowartość 300 zł miesięcznie nie pozwoli jej utrzymać podstawowego poziomu życia ani pokryć najpotrzebniejszych wydatków.

CARITAS bez chwili wahania wyraził zgodę na udostępnienie swojego konta na potrzebę naszej zbiórki, i przekaże zebrane pieniądze pani Natalii w najdogodniejszy dla niej sposób.

Podaję numery kont CARITASU:

Bank PKO BP S.A. – 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526

Bank Pekao SA – 59 1240 5918 1111 0000 4908 4355

Bank Millennium S.A. – 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384

Żeby pieniądze trafiły do Natalii, trzeba je oznakować, wpisując jako tytuł darowizny

na przelewie/płatności kartą następującą informację

Pomoc dla Natalii Kotsiuba

Zwracam się do z serdeczną prośbą o wsparcie pani Natalii.

 

Każda, nawet symboliczna kwota jest ważna dla niej i jej dzieci.

 

 

 

 1. | ID: 4bd72c6d | #1

  Dla młodego naukowca ze Lwowa, dr Jarka Kita, kolegi z katedry Ukraińskiego Katolickiego Uniwersytetu, śp. Bogdana Solchanyka, doktoranta PAN, zastrzelonego na Majdanie w lutym.

  Potrzebny nam komputer dla montażu i konwertowania plików wideo i nagrań dźwiękowych. Do pracy.

  Jestem pracownikiem naukowym Instytutu religii i społeczeństwa Ukraińskiego Katolickiego Uniwersytetu. Chodzi o komputer stacjonarny, jeżeli nie da się, to laptop. W ogóle, to potrzebujemy dużo (kamerę cyfrową 600 zł, kartę pamięci 140 zł, monitor 330 zł, dysk zewnętrzny 300 zł.) ale ważniejszym jest komputer. Zwolniono u mnie w instytucie 70% pracowników, panuje kryzys i nikt nie pomaga. A my nie dostajemy od Kościoła, żyjemy z datków mecenasów i z grantów. Szefem moim jest Myroslaw Marynowycz (http://pl.wikipedia.org/wiki/Myros%C5%82aw_Marynowycz) znany w Polsce. Ja korzystam w pracy ze swojego laptopa, kupionego w Polsce w 2010 r. innego komputera nie mam.

  Gdybyśmy dostali sprzęt, to potwierdzę, że nie przepadł. Dam osobiste gwarancje, że nie poszła technika do kogoś do domu, bo i tak bywa. Będziemy się modlić za darczyńcę, podziękujemy pisemnie, napiszemy podziękowanie na stronie Uniwersytetu.

  O moim instytucie info (http://ucu.edu.ua/eng/research/institutes/religion-and-society/)

  Z wyrazami szacunku

  dr Yaroslav Kit

 2. z Niemodlina
  | ID: b952cd84 | #2

  „Finansowani przez Zachód, uzbrojeni przez NATO, szkoleni w obozach terrorystycznych bojownicy z Majdanu – po lewej. Spontaniczny ruch Samoobrony Krymu – po prawej” hahahahahahahaha

  http://ic.pics.livejournal.com/alexey_vl/11845573/52645/52645_900.jpg

 3. Anonim
  | ID: dece22b3 | #3

  To wszystko dla kamuflażu. Gdyby NATO wyposażyło i ubrało swoich agentów przyzwoicie, wiadomo byłoby od razu, kto zacz. Podobnie Ruscy – gdyby ubrali i wyposażyli, jak swoich…
  Oczywiście to, co przekornie napisałem powyżej, to żart. Rzeczywiście porównanie robi wrażenie!

 4. Eleonora
  | ID: 84b975ce | #4

  „Stanowczo protestujemy przeciwko niszczeniu i zawłaszczaniu debaty publicznej przez środowisko »Gazety Polskiej« i jej redaktora naczelnego (Tomasza Sakiewicza – red.), którzy przypisują sobie przymiot posiadania jedynej racji, a wszystkich inaczej myślących pomawiają o współdziałanie z wrogami polskiego państwa i narodu” – czytamy w liście otwartym przesłanym mediom.

  „Szczytem dziennikarskiego bestialstwa jest ich (redakcji »Gazety Polskiej« – red.) postępowanie wobec ich wieloletniego współpracownika i publicysty ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, którego w swojej zapiekłości uczynili agentem Moskwy” – zaznacza poseł Golba. Jak dodaje, „tego typu zachowanie jest po prostu niegodne”.

 5. Eleonora
  | ID: 84b975ce | #5

  Cieszę się, że zaczyna pan samodzielnie mysleć…porównywać….

  Na Majdanie znalazło się kilkuset dobrze uzbrojonych ” demokratów”
  Chociaż pańska redakcja;
  Sakiewicz czy Pospieszalski uparcie twierdzą, że Majdan zdobyty został przez ” modlących się ludzi”…
  Oficjalnie też mówi się o kradziezy broni z magazynów we Lwowie i innych miastach.
  Nie wspomnę już o tym, co pisał pan Michalkiewicz.
  O strumieniu wielkiej forsy płynącej zza oceanu.
  Forsy od Sorosa czy Kołomyjskiego.
  Mentora premiera Jacyniuka.
  Pisałam o tym.

  Swoją drogą Putin nie odpuści
  ( może stąd ten hałas)?

  „Ukraiński oligarcha z izraelskim paszportem, rezydujący w Genewie Ihor Kołomojski, zadarł z Władimirem Putinem, więc Rosyjski Bank Centralny zajmuje się rosyjskim bankiem oligarchy. Czy w obronie swoich obywateli Izrael zaatakuje teraz Rosję?”

  http://marucha.wordpress.com/2014/03/13/lap-zlodzieja-ihora/#more-40443

  Proszę pana nawet w słowackiej (?) TV oficjalnie mówią, że

  „Pravý Sektor jsou Židé ”

  A GP nudzi ciągle o wolnościowym porywie ludności ( jakie to urocze…)

  http://www.youtube.com/watch?v=doKQBUXZ51g#t=61

 6. z Niemodlina
  | ID: 664a84c6 | #6

  „Zawłaszczanie debaty publicznej przez środowisko Gazety Polskiej”!!! hahahahahahahhaha przecież to brzmi jak jakiś kiepski żart :) :) Debata publiczna została już daaaaaaawno zawłaszczona przez środowisko gazety wyborczej, polityki, lisweeka i inne lewicowo-liberalne media, o mediach elektronicznych nawet nie wsPOminając.

  Do tego niesPOtykany atak na GP, który ma miejsce właściwie od samego początku jej istnienia w III RP, przeszukiwania pomieszczeń redakcji, zatrzymywania, procesy sądowe, zastraszanie reklamodawców. W roku 2013 ZERO ogłoszeń i reklam ze strony spółek skarbu państwa i innych podmiotów z kapitałem państwowym!! jako jedyna GP utrzymywana jest praktycznie tylko dzięki sprzedaży, teraz jeszcze niesPOtykane po 1989r działania przedstawicieli RUCH S.A którzy…… nakazują zmniejszenie nakładu GP o połowę !!!!!
  Gdzie byli obrońcy dziennikarzy, gdy reżim Donalda T. jednego po drugim usuwał ich z TVP, zostawiając jedynie dla POzorów pluralizmu p.Pospieszalskiego, którego program przeniesiono do tvp info w czwartek na godz. 22.30!!!
  Żałosne jest teraz przytaczać przykład ks. Zaleskiego, przyPOmina to histerię lewicowych mediów,po tym gdy przełożeni ks. Bonieckiego ( kumpla satanisty nergala ) zabronili mu, po jego skandalicznych wypowiedziach, wypowiadania się publicznie. Znana jest ta „troska” tych środowisk, ostatnio mogliśmy ją obserwować w sprawie ks. Lemańskiego, gdy nad Jasienicą przez tydzień latał helikopter TVN24, a przed plebanią ks. Lemańskiego dyżurowali na zmianę dziennikarze TVN i gazety wyborczej :) :)

  Teraz środowisko lewicowo-liberalne, które jeszcze kilka miesięcy temu nie zostawiało suchej nitki na ks. Zaleskim wielce przejęło się jego losem, Ci obłudni manipulatorzy zrobią wszystko, aby uderzyć w GP. Należy sPOdziewać się teraz zmasowanego ataku prorządowych propagandystów, podejrzewam,że nie jest to przypadek, bo już za 2-3 tygodnie z tyg. GP dostępny będzie dokument Anity Gargas ( jej program usunięto z TVP po ujawnieniu przez nią jak Rosjanie wybijali szyby w tupolewie i przecinali przewody hydrauliczne ) ANATOMIA UPADKU cz. 2 , który należy się spodziewać obnaży już całkowicie „śledztwo” smoleńskie i ujawni działania przestępców z PO w związku z zamachem w Smoleńsku.

 7. Eleonora
  | ID: 497c54fe | #7

  A czym różnią się stanowiska GW i GP?!
  Ano – niczym :)

  Ruch S.A nie jest instytucją charytatywną i nie zapłaci panu redaktorowi za niesprzedane egzemplarze.
  Sam Sakiewicz przyznaje się do spadku sprzedaży.
  Chociaż, podejrzewam, że po dzisiejszym apelu ” Wroga Ludu”

  „Z uwagi na spadkowy trend sprzedaży tygodnika „Gazeta Polska” i wynikający z powyższego nadmiarowy w stosunku do zapotrzebowania sieci sprzedaży poziom zwrotów, oczekujemy nadziałów w wysokości 28 000 egz. począwszy od numeru z datą wydawniczą 19 marca 2014 r.” – napisał Ludwicki.

  W związku z problemami z kolportażem i atakiem Ruchu SA na nasze media, apelujemy do wszystkich Czytelników o kupowanie „Gazety Polskiej Codziennie” oraz tygodnika „Gazeta Polska” w kioskach i salonach prasowych Kolportera i Garmond Press – szczegóły tutaj.

  Wszystkich, którzy nie mają możliwości kupna tygodnika „Gazety Polskiej” lub miesięcznika „Nowe Państwa” w wersji papierowej gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą elektronicznego wydania gazet ze Strefy Wolnego Słowa
  Można też wpłacać środki na Fundację Niezależne Media, która wspiera wolne media i broni naszych dziennikarzy”

  Będziecie państwo kupowali po kilka egzemplarzy?
  Żeby ” prawda nie zginęłą”!
  Mam nadzieję, że dostosuje się Pan do tego dramatycznego apelu i od dziś zaopatrywać się będzie w większą ilość gazet
  Dla siebie i połowy Niemodlina :))

  A swoją drogą porównywanie x Bonieckiego obrońcy satanisty Nergala, do x Zaleskiego, kustosza pamięci Pomordowanych Kresowian, daje jaskrawy obraz co wam Sakiewicz robi z mózgu….
  Kisiel.

 8. z Niemodlina
  | ID: 664a84c6 | #8

  Niech się Pani określi, jeżeli stanowiska GP i GW niczym nie różnią się, to o jakie „zawłaszczenie debaty publicznej” chodzi ??
  Spadek sprzedaży notują wszystkie dzienniki i tygodniki i bynajmniej GP nie jest liderem tych rankingów, tym bardziej więc dziwi zachowanie przedstawicieli RUCH.S.A którzy tylko w przypadku GP martwią się o niesprzedane egzemplarze.

  Nie porównuję obu duchownych, porównuję OKOLICZNOŚCI w jakich znalazł się swego czasu ks. Boniecki, a obecnie ks. Zaleski oraz o rzekomą „troskę” o wolność słowa w POlsce, bo zwykle kompletnie brak tej troski gdy coraz częściej na ławach sądowych zasiadają oskarżani dziennikarze GP oraz naczelny GP co przyPOmina bardziej standardy „wolności słowa” znane z Białorusi czy putinowskiej Rosji, niż państw UE.

 9. Anonim
  | ID: dece22b3 | #9

  Swoją drogą szkoda, że w stanie wojennym w Polsce ktoś, podobnie jak na Ukrainie, nie okradł magazynów LWP . Może dzisiaj nie trzeba by było użerać się z agenturą, której zagwarantowano pełne prawo uczestniczenia w życiu publicznym, zamiast odbywania wyroków za zbrodnie i zdradę.

 10. Anonim
  | ID: 6b4d1e2a | #10

  Nie ma to jak prawica: Jakby dwóch polskich prawicowców zostawić na bezludnej wyspie, to następnego dnia jeden drugiego wyzywałby od komuchów :-D

 11. Anonim
  | ID: dece22b3 | #11

  @Anonim
  Może zdefiniowałbyś, co to jest prawica i kto, zgodnie z tą definicja, w Polsce do niej należy, a potem pokazał, który z przedstawicieli tych rzekomych polskich prawicowców wyzywa drugiego od komuchów.

 12. Anonim
  | ID: 15bbb87e | #12

  @Anonim
  I bardzo dobrze bo w polityce liczy się dominacja nad innymi, którą powinno osiągać się wszelkimi sposobami a nie zawieranie kompromisów. Kompromisy są dla słabych. Więc wyniszczanie przeciwnika, aż do osiągnięcia ostatecznego zwycięstwa jest jedynym celem. Przykład mamy powyżej – Sakiewicz bezwzględnie zaatakował Isakowicza-Zalewskiego, i bardzo dobrze zrobił, jest to postawa jak najbardziej właściwa. Ksiądz szczeka nieświadomie w jednym chórze z ruską agenturą to niech lepiej szczekać przestanie bo czy robi to z własnej głupoty czy nieświadomości nie ma większego znaczenia – liczy się skutek i efekt jego postawy a ta jest zła i błędna.

 13. Eleonora
  | ID: 497c54fe | #13

  @z Niemodlina

  To nie ja piszę o zawłaszczeniu debaty publicznej.
  To pan Sakiewicz.
  Przykre jest to, że nie zauważa pan przedziwnej jednomyslności w popieraniu majdanowców.
  Redaktorzy, politycy na wyścigi wyciagają ręce z wszelką pomocą, darmowym leczeniem ( o którym mogą pomarzyć polscy obywatele) o strumieniu forsy ( której brakuje polskim obywatelom) o organizowaniu miejsc dla uchodźców ( o polskich obywateli z Kazachstanu, to nawet pies się nie upomni) itd…itp…

  Polecam świetny wywiad z panią prof Anną Raźny

  PiS nie jest zdolne do współpracy z polskimi środowiskami narodowymi, ale podejmuje ją w ramach Euromajdanu z radykalnymi nacjonalistami ukraińskimi – spadkobiercami duchowymi i politycznymi Bandery”

  całość:

  http://marucha.wordpress.com/2014/03/15/prof-anna-razny-pis-udaje-ze-reprezentuje-elektorat-katolicki/

 14. Eleonora
  | ID: 497c54fe | #14

  @Anonim

  O pańskim poziomie intelektualnym wypowiadałam się już kilkakrotnie
  W podobnym tonie pisał pan Sanocki
  Proszę więc nie wcinać się w dyskusję, bo nic mądrego pan nie wniesie.
  Pan zapamięta to raz na zawsze!

 15. Anonim
  | ID: dece22b3 | #15

  Eleonora zapomniała, że nie jest w sztabie LWP. Polecenia możecie sobie wydawać nawzajem z Sanockim i na jego poziomie (w rodzaju używanych przez niego na tym forum wyzwisk – chooy, poyeb). W sam raz jak na środowisko komunistycznych zlewów.

 16. Anonim
  | ID: dece22b3 | #16

  @Anonim
  A ty mądralo podaj definicję prawicy i wskaż na przykładzie, która to polska prawica wyzywa drugą od komuchów.

 17. Eleonora
  | ID: 809bfcab | #17

  Jeszcze słowo o ” standardach wolności słowa w panstwach UE”

  Ostatnio dziennikarze Forbsa musieli grzecznie przeprosić za… napisanie prawdy!

  „Dziennikarze polskiej edycji amerykańskiego miesięcznika „Forbes” pod naciskiem niemieckiego wydawcy przepraszają szefa Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP oraz Naczelnego Rabina Polski za to, że… napisali prawdę.

  Żeby było jeszcze ciekawiej współautorem tekstu, o który poszło, był izraelski reporter śledczy, a rzetelność zebranego materiału potwierdzili amerykańcy dziennikarze.

  Artykuł przedrukowały prestiżowe tytuły w USA oraz Izraelu, ale centrala Axel Springer w Berlinie uznała go za niedopuszczalny akt antysemityzmu, natomiast szef działu zagranicznego koncernu urządzał w związku z nim dziennikarzom w Warszawie trwające trzy miesiące upokarzające przesłuchania.

  http://gosc.pl/doc/1872829.I-kto-tu-jest-antysemita

  no no no …. Niemcom zazdrościmy standardów:))

 18. Anonim
  | ID: dece22b3 | #18

  @Anonim
  Nie mam więcej pytań w tej sprawie. Zgadzam się z pańską opinią.

 19. Anonim
  | ID: af167e5c | #19

  No przecież na tym forum wszyscy uważają się za prawicę i prawdziwych Polaków.

 20. Anonim
  | ID: dece22b3 | #20

  A gdzie jest lewica niepodległościowa?

  @Anonim

Komentarze są zamknięte