Publikujemy w całości felieton ks. Isakowicza-Zaleskiego zablokowany w „Gazecie Polskiej”

Niezależna Gazeta Obywatelska49

Isakowicz_zaleskiRedakcja Gazety Polskiej zablokowała mój felieton o banderowcach

Siedem lat temu redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, p. Tomasz Sakiewicz zadzwonił do mnie, usilnie prosząc, abym zaczął pisać felietony do jego tygodnika. Zaproponował mi wówczas miejsce na ostatniej stronie, czyli dokładnie tam gdzie swoje teksty zamieszczał Waldemar Łysiak, który w tym czasie zrezygnował z dalszej współpracy z redakcją. Propozycję przyjąłem i od tej pory tydzień w tydzień przesyłałem swoje felietony. Łącznie ponad 320 tekstów. Nigdy nie zawaliłem żadnego terminu, nawet wtedy, gdy byłem w  szpitalu czy zagranicą. Zawsze też byłem lojalny wobec redakcji, zwłaszcza wtedy, gdy przeżywała ona swoje zewnętrzne i wewnętrzne problemy.

W ostatni piątek przesłałem też felieton na najnowszego wydania (mam na to potwierdzenie), w którym opisałem powiązania niektórych członków nowego rządu w Kijowie z ruchem banderowskim. Dzisiaj rano otwierając nowy numer „GP” zauważyłem, że cały mój felieton został zdjęty przez redakcję. Zastąpiono go tekstem pt. „Widziałem Majdan”, autorstwa  innego duchownego, ks. Wiesława Gryniewicza SAC.

O tej decyzji redakcji nie byłem wcześniej powiadomiony. Nikt do mnie nie napisał, ani nikt nie zadzwonił. Zero wyjaśnień, choć moja umowa z „GP” jest nadal ważna. Obowiązuje ona tak mnie, jak i redakcję.

Jak mówi prawo rzymskie: „Pacta sunt servanda” (Umów należy dotrzymywać). Kto jak kto, ale tygodnik odwołujący się do wartości prawicowych powinien do tej zasady stosować się. Poza tym, dobre obyczaje nakazują, że jeżeli podejmuje się decyzję o odrzuceniu czyjegoś wysiłku, to trzeba to zainteresowanemu powiedzieć prosto w oczy, bez uciekanie się do różnych trików.

Zdaję sobie sprawę, że redakcji „GP” od dłuższego czasu nie jest po drodze z moją skromną osobą. Niech więc ma odwagę tę sprawę rozwiązać po ludzku i z zachowaniem obowiązującego prawa.  Czekam na to. Trzeba też mieć odwagę wyjaśnić to Czytelnikom i Klubom „Gazety Polskiej”, od których w 2008 r. otrzymałem tytuł Człowieka Roku, a wcześniej od redakcji za odwagę pisania prawdy o działaniach SB wobec Kościoła także Nagrodę im. św. Grzegorza I Wielkiego.

Za: http://isakowicz.pl/index.php?page=news&;kid=14&nid=9090

Poniżej publikujemy tekst zablokowany przez redakcję „Gazety Polskiej”

 

Przyznanie nacjonalistom ważnych stanowisk państwowych niczego Ukrainie dobrego nie wróży

Ci co chcieli Ukrainę sowiecką zastąpić banderowską mogą mieć satysfakcję, bo wśród nowych ministrów ukraińskich znalazło się kilku czcicieli UPA. Pierwszy z nich to Arsenij Jaceniuk, premier. Jako prezes Fundacji Open Ukraine realizował on program „Wspólna historia – wspólna przyszłość”, w ramach którego we wschodniej Ukrainie promował UPA. Drugi z nich to Ołeksander Sycz, wicepremier, rodem z Wołynia. Jako historyk zajmuje się badaniami nad życiem Stepana Łenkawskiego, głównego ideologa Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, autora „Dekalogu ukraińskiego nacjonalisty”. W 2011 r. uczestniczył w hucznych obchodach 102. rocznicy urodzin Bandery. Jak pisał Eugeniusz Tuzow-Lubański, nazwał on wówczas region karpacki „banderowską krainą”, a radnych samorządów regionu wzywał do stania się „duchowymi i urzędowymi banderowcami.

Trzeci z nich, to Borys Tarasiuk , wicepremier ds. integracji z UE (w ostatniej chwili ponoć wycofał się). Przez lata pracował w dyplomacji radzieckiej m.in. w Nowym Yorku. Na takim stanowisku trzeba było być albo agentem KGB, albo osobą przez niego akceptowaną. Później był instruktorem Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Ukrainy.

Z kolei w 2007 r., w 65. rocznicę powstania UPA wezwał prezydenta Wiktora Juszczenkę do uznania tej zbrodniczej organizację za stronę walczącą o niepodległość. Czwarty to Andrij Mochnyk, minister środowiska, aktywny polityk „Swobody”. W 2009 r. wraz Ołehem Tiahnybokiem i Ołeksandrem Syczem zwracał się do prezydenta o nadanie Banderze tytułu bohatera narodowego. Rok później miałem wątpliwą przyjemność poznać go osobiście, gdy jako „sotnik” bojówki zerwał konferencję prasową w Kijowie, poświęconą zagładzie Polaków, Ormian i Żydów. I co ten bojówkarz ma wspólnego z ekologią? Piąty to Ihor Szwajka, minister rolnictwa, poseł „Swobody”.

Osobną sprawą jest wprowadzenie do rządu ludzi z skrajnego Prawego Sektora, naśladującego UPA. Przyznanie nacjonalistom ważnych stanowisk państwowych niczego Ukrainie dobrego nie wróży. Poza tym, będą oni bardziej zajmować się stawianiem kolejnych pomników UPA i SS Galizien niż ratowaniem upadających fabryk.

Na koniec dobra wiadomość z Polski. Przyjęto dymisję złożoną przez wojewodę lubelską Jolantę Szołno-Koguc, która m.in. ocenzurowała napis na pomniku w Lublinie, poświęconym ofiarom ludobójstwa na Kresach. Innych urzędników. którzy boją się prawdy, zachęcam, aby zrobili to samo.

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Źródło: http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&;kid=14&nid=9090

 1. Anonim
  | ID: 48b9416d | #1

  To Zaleski co sobie w takim razie wyobraża i czego oczekuje? Może rezygnacji z poparcia dla ukraińskich dążeń niepodległościowych i dalszego tkwienia Ukrainy w postsowieckim marazmie?

 2. Stach R.
  | ID: 67bb6aba | #2

  Podziwiam księdza Isakowicza od lat. Śledzę działalność i publikacje. Jestem potomkiem niedoszłych ofiar rezunów ze Stanisławowskiego i choć zdążyli zamordować „tylko” połowę mojej rodziny nigdy im tego ani nie zapomnę ani nie wybaczę – do tego maja prawo jedynie ich ofiary – nie ja! Tu długo by pisać – do rzeczy. Pan Sakiewicz jest członkiem masonerii i jako taki „patrzy daleko w przyszłość” – tak daleko,że to co najważniejsze w ogóle nawet nie zauważa. W podobnym stylu postępuje on ze środowiskiem Radia Maryja i z o.Rydzykiem w szczególności. Będąc prawicowcem wiele poglądów mam oczywiście zbieżnych z tymi jakie wyznaje p.Sakiewicz, ale nie przeszkadza mi to widzieć szkodliwość tych innych – w tym też i tych dotyczących Ukrainy. Dla mnie p.Sakiewicz po prostu nie ma klasy – i tyle!
  Najgoręcej pozdrawiam szanownego księdza i życzę wszystkiego co najlepsze od Boga i od ludzi.

 3. JT
  | ID: 5dba7949 | #3

  BANDEROWCÓW NA MAJDANIE BYŁO MAX. 15%.

  ALE CO NIEKTÓRZY OCZYWIŚCIE CELOWO TĘ MNIEJSZOŚĆ Z MAJDANU UWYPUKLAJĄ

 4. Eleonora
  | ID: cc3795ef | #4

  Lider Prawego Sektora Aleksander Muzyczko oświadczył, że teraz, kiedy demokratycznie wybrany rząd został obalony, to albo „będzie porządek i dyscyplina”, albo „oddziały Prawego Sektora rozstrzelają drani na miejscu”.
  Ci dranie to wszyscy protestujący którzy odważą się sprzeciwić kontroli Prawego Sektora.
  Muzyczko zadeklarował: „Następny prezydent Ukrainy będzie z Prawego Sektora”.

  I tak się częściowo stało, czego nie chcą zauważyć dziennikarze z GP i GW.
  Oni widzieli ” modlących się ludzi” a drudzy śpiewających.
  Żaden nie widział strzelających…
  Zero przemocy…
  A na Ukrainie prym wiodą takie ” Myzyczki”.
  Film pokazuje wizytę pana Muzyczki ( i towarzyszy walki) w prokuraturze.

  http://www.youtube.com/watch?v=HRttirHJ7sI

  Aleksander Muzyczko (Saszko Biłyj), weteran banderowskiego oddziału „Wiking”, ochroniarz Dudajewa. Na Ukrainie kilkakrotnie sądzony za morderstwa i wyłudzanie haraczu.

  Tak, panie Słomka i Sakiewicz, spokojnie można zakrzykąć
  Slava Hierojam!
  ( a panu Słomce polecam ten instruktaż, przydatny w walce)

 5. Anonim
  | ID: 48b9416d | #5

  @Eleonora
  A może ty też się boisz takiego rozwiązania? Może przyjdzie czas, że tobie też ktoś strzeli w łeb.

 6. z Niemodlina
  | ID: 76621ff1 | #6

  Był czas gdy Gazetę Polską zaczynałem czytać od…..ostatniej strony, czyli właśnie od felietonów ks. Tadeusza, którego ogromnie cenię. Jednak absolutnie nie zgadzam się z jego tekstami, które dotyczą ostatnich wydarzeń na Ukrainie.
  Pamiętajmy, I rozbiór caryca Katarzyna też uzasadniała ochroną Rosjan mieszkających na terenach I Rzeczypospolitej.

 7. GŁUBCZYCE
 8. Eleonora
  | ID: f2fb0f7f | #8

  Na blogu Księdza znajduje się dopowiedzenie:

  „Nie wiem, kto z polityków PiS naciskał na redaktora naczelnego Tomasza Sakiewicza, aby zablokował on mój ostatni felieton, przestrzegający przed fraternizowanie się z banderowcami, który weszli do nowego rządu Ukrainy. Wiem jednak, że w ten sposób „Gazeta Polska” całkowicie podporządkowała się linii politycznej jednej tylko partii. Od tej pory nie będzie już ona mamić czytelników, że należy do „strefy wolnego słowa”.

  PS. Red. Tomasz Sakiewicz do tej pory się do mnie nie odezwał, choć na mój temat udziela wywiadów innym. Przeczytaj jego pokrętną wypowiedź dla portalu Wirtualne Media”

  Niezależni…hhhhe

 9. Eleonora
  | ID: f2fb0f7f | #9

  Redaktor „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz mówi portalowi Wirtualnemedia.pl, że felieton – współpracującego na stałe z tygodnikiem księdza – nie pojawił się w numerze, ponieważ zamieszczono ważną relację innego duchownego z placu w Kijowie. – Mamy bardzo ważny materiał księdza, który był świadkiem dramatycznych wydarzeń na Majdanie – wyjaśnia Tomasz Sakiewicz.

  Sakiewicz nie potwierdza, czy redakcja nie zgadzała się treścią felietonu. – Generalnie nie popieramy Putina – mówi. Czy „Gazeta Polska” nadal będzie współpracować z Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim? – Będę się modlił o światło Ducha Świętego dla niego – ucina redaktor naczelny.

  Przypomnijmy, że w połowie lutego duchowny zrezygnował z pisania felietonów dla „Gazety Polskiej Codziennie” (również wydawanej przez Forum), a jako powód rozstania podał poparcie udzielone Majdanowi oraz unikanie płacenia honorariów.

  Światło Ducha świętego?!
  O to Sakiewicz musi poprosić Papieża.
  Napisać kolejny z gatunku tych grzecznych listów adresowanych do Ojca Świętego

  http://tomaszsakiewicz.salon24.pl/9065,list-otwarty

 10. | ID: 30d9085a | #10

  W chwilach próby wychodzą prawdziwe cechy człowieka. Albo świeci swym charakterem i daje przykład innym, albo obnaża się, aż do sromu lub przyrodzenia.Bez wstydu, bez najmniejszej żenady. W moim długim życiu, już za bardzo nie pamiętam … ile razy Kaczyński wyprowadził mnie w pole… Byłem jego wiernym druhem ,jak zakładałem na Opolszczyźnie Porozumienie Centrum, które miało przyspieszyć tok wydarzeń,rozliczyć komunę, zrobić porządek z Jaruzelskim .Potem zakładałem PiS, będąc powiatowym pełnomocnikiem ,startowałem do Sejmu spod tego znaku ze dwa razy, do samorządu , nawet nie pamiętam.W końcu” wódz” w swojej megalomani dopuścił się sodomii z Lepperem i kazuperydą Giertychem – wykombinowali „listy zblokowane” – sami przegrali z kretesem …i mnie też wykończyli. Z II gim wynikiem w skali gminy nie zdobyłem mandatu,który mi zabrała zblokowana menażeria : PO,Samoobrona,Komuchy,Ludowcy i inni.Wtedy pomyślałem: głupiś ty Kaczyński i tyle!Jeśli teraz ,jego paranoiczne ego wpycha nas w politykę przyjaźni z postbanderowcami , to myślę,że właśnie teraz on ściągnął spodnie… Od księdza Tadeusza wara wam durnie!

 11. z Niemodlina
  | ID: 76621ff1 | #11

  @Stanisław z Ciechocinka

  Nooooooooo tak, w końcu to Kaczyńscy wraz z Macierewiczem obalili rząd J. Olszewskiego i nie rozliczyli komuny, nie zrobili porządku z Jaruzelskim, który teraz został wyjątkowo „ukarany” wchodząc w skład rady BBN’u :)

  Chciałoby się powiedzieć, słuchając tych wszystkich ataków na Kaczyńskiego. Tusk, ty opozycjonisto!! cokolwiek nie zrobisz i tak Kaczyński będzie winny!! :)

 12. Anonim
  | ID: 7bfc7424 | #12

  Niestety, megalomania i urażona duma z powodu zawiedzionych osobistych nadziei i rachub na karierę przy Kaczyńskich deformują obraz rzeczywistości niektórym panom. Wszystkimi niepowodzeniami, nawet własnymi, będą obarczać PiS i Kaczyńskich. Czasem udaje im się wyprzedzić Niesiołowskiego. Księdzu Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu należy się ogromny szacunek za wszystkie jego dokonania, w tym walkę o pamięć dla ofiar rzezi wołyńskiej. Nie w każdej jednak sytuacji powinna ona zajmować czołowe miejsce w ocenie wszystkich wydarzeń. Oczywiście – pan Sakiewicz mógł zachować się bardziej elegancko bez nadwyrężania własnej opinii i wiarygodności, zamieszczając odredakcyjny komentarz do opinii księdza.

 13. Eleonora
  | ID: f2fb0f7f | #13

  Z pozdrowieniami dla pana Anonima pozbawionego megalomanii.
  Pełnego cnót wszelakich, mądrości, roztropności i innych cnót wszelakich, w tym i grzecznosci
  Był pan łaskaw nazywać naszą młodziez narodową ” łysymi, głupimi pałami”
  A jak się panu demonowi intelektu i obrońcy Kaczyńskich podobają ci młodzieńcy?
  I przemówionko pana Tiahnyboka?

  http://www.youtube.com/watch?v=u6vx7k0nNnA

 14. | ID: 1583f2d0 | #14

  Ja tylko pytam – dlaczego p.Sanocki i ks. Zalewski straszą nas banderowcami?
  Czy zapomnieli jak nazywano i pokazywano powstającą Solidarność. Potem za stanu wojennego nawet bron nam pokazywano i same straszne rzeczy jakie nas spotkają jak S dojdzie do władzy.Moim zdaniem pewnie z przeżycia osobistych tragedii w swoich rodzinach zamordowanych przez UPA. Przypominam że PIS z J.kaczyńskim doprowadził do nazwania morderstw UPA zbrodnią. Przypominam że to Biskupi Polski i Niemiec pierwsi wybaczyli Niemcom ich zbrodnie dokonane na naszym narodzie. I co ten straszny RFN zjednoczył się z postępowym NRD i jakoś nie doszło do odrodzenia się Faszyzmu i mordowania polaków.Ja się dziwię ze tak zacni i tak zasłużeni dla Polski p.Sanocki i ks. Zalewski sieją nienawiść do ludzi walczących gołymi rękami o niezależność Ukrainy. Jak ich teorie które jak sugerują miały się powtórzyć to ja szybko się pakuje bo jutro może wrócą tu „Opolszczyznę” Niemcy i będą nas mordować.
  Jakoś nie dopuszczam takiej możliwości będąc w UE i NATO. A w przyszłości bez granicy z Ukrainą wolną od wpływów Rosji z Putinem [ KGB] na czele. Przykro że znowu nas dzielą jakieś teorie spiskowe że Ukraincy zrobią nam powtórkę z historii. Pozdrawiam ks. Zalewskiego i J.Sanockiego.

 15. Anonim
  | ID: 48b9416d | #15

  @Stanisław z Ciechocinka
  Co pan dziecko jesteś? Przecież główną wizytówką PiS jest bezwzględność i dlatego ich cenię. Skoro tak bezwzględnie traktują członków własnej partii to tym bardziej robią to wobec przeciwników i wrogów politycznych. I dobrze.

 16. Eleonora
  | ID: f2fb0f7f | #16

  Anonim :
  @Stanisław z Ciechocinka
  Co pan dziecko jesteś? Przecież główną wizytówką PiS jest bezwzględność i dlatego ich cenię. Skoro tak bezwzględnie traktują członków własnej partii to tym bardziej robią to wobec przeciwników i wrogów politycznych. I dobrze.

  No to od dzisiaj wizytówką ” bezwzględnego PISu” ( ciekawe dla kogo są tak bezwzględni?)
  Będzie hasło
  Riezać Lachiw!

 17. Anonim
  | ID: 48b9416d | #17

  @Eleonora
  To był osobny marsz na 105 lecie urodzin Bandery i nie był bezpośrednio związany z Majdanem więc nie manipuluj . A czy nam się takie metody podobają? Oczywiście. Metody jak najbardziej godne naśladowania – czerwoną swołocz należy powywieszać na drzewach (i endokomunę z wojskówki też).

 18. | ID: 06f130ae | #18

  Urodą komentarzy,zwłaszcza tych pisanych anonimowo jest lekkość prezentowanych przemyśleń. Chyba też trochę zawiniłem ,opowiadając o moich , dwudziestoletnich relacjach z prezesem Kaczyńskim.Nie chciałem się broń Panie Boże skarżyć, bo krzywdy żadnej nie doznałem, ale chciałem wykazać iż…. niejednokrotnie nie miał racji,wprowadzał wierne mu oddziały w chaszcze … Teraz sprawa jest poważniejsza bo: legitymizując rebeliancki rząd na Ukrainie- złożony z pogrobowców Bandery okrywa hańbą siebie i tych ,którzy mu ufają. Deprecjonowanie wagi ofiar ludobójstwa Polaków… w imię zawiłej koniuktury politycznej , jest ciężkim występkiem przeciwko Narodowi! A Naród jest sprawiedliwym sędzią i ma dobrą pamięć!

 19. angor56
  | ID: 1583f2d0 | #19

  „Majdan inspirowany z zewnątrz” – były poseł Samoobrony Mateusz Piskorski http://natemat.pl/94039,majdan-inspirowany-z-zewnatrz-byly-posel-samoobrony-mateusz-piskorski-ekspertem-prokremlowskiej-russia-today

 20. Eleonora
  | ID: f2fb0f7f | #20

  @Stanisław z Ciechocinka

  Zgadzam się z panem w każdym calu.

 21. Anonim
  | ID: 48b9416d | #21

  @Stanisław z Ciechocinka

  Aha czyli w imię świętego spokoju Ukraińcy mają żyć w postsowieckiej strefie wpływów i klepać biedę jeszcze większą nisz u nas. Na szczęście takie pozbawione ludzkiej empatii i cyniczne postawy są marginesem czyli znajdują się tam gdzie powinny być. A to że jako efekt uboczny pojawia się też jadowity ukraiński nacjonalizm to my to wiemy i mamy to wkalkulowane w ryzyko. Pan tego najwyraźniej nie rozumie więc nic dziwnego, że PiS się pana pozbył.

 22. | ID: 1583f2d0 | #22

  „Majdan inspirowany z zewnątrz” – były poseł Samoobrony Mateusz Piskorski http://natemat.pl/94039,majdan-inspirowany-z-zewnatrz-byly-posel-samoobrony-mateusz-piskorski-ekspertem-prokremlowskiej-russia-today

 23. | ID: 06f130ae | #23

  Zaczynam się domyślać, że pisujący z taką swadą „Anonim” jest chyba naturalizowany,bo nawet bardzo zapalczywy polemista nie napisze nisz ,zamiast niż …Wkalkulowane zaś ryzyko” jadowitego nacjonalizmu ,jako efektu ubocznego” nadzorowanego przez PiS – budzi właśnie nasz niepokój. Trzeba być bardzo zadufanym durniem,żeby mieć poczucie,że się nacjonalistów ukraińskich kontroluje z Warszawy.

 24. Eleonora
  | ID: f2fb0f7f | #24

  @angor50

  Ciekawy artykuł
  Piskorki mówi o tym samym co min spraw zagranicznych Estonii
  W rozmowie tel z panią Aston powiedział, że są dowody na to, że do demonstrantów strzelali blizej niezidentyfikowani snajperzy. Spoza Bierkutu.

  http://marucha.wordpress.com/2014/03/07/snajperzy-strzelali-z-hotelu-ukraina-a-ten-byl-w-rekach-demonstrantow/

  Mam wrażenie, że PISowska brać wszystkich tych, którzy mają czelność nie zgadzać się z ich wersją wydarzeń nazywa
  – rosyjskimi agentami, pachołkami Putina i innymi niecnotami

  Ale ludzie mówiący językiem dyplomacji USA i Izraela są
  – niezaleznymi ekspertami, walczącymi o demokrację, ludźmi ” wolnego świata”, obrońcami Praw Człowieka :))

  ciekawe….

 25. Anonim
  | ID: 48b9416d | #25

  @Stanisław z Ciechocinka
  Trzeba być zadufanym durniem by myśleć, że ja tak właśnie myślę. Ponawiam więc pytanie: a więc co? Tkwienie Ukrainy w ruskim dziadostwie?

 26. Anonim
  | ID: 48b9416d | #26

  „Mam wrażenie, że PISowska brać wszystkich tych, którzy mają czelność nie zgadzać się z ich wersją wydarzeń nazywa
  – rosyjskimi agentami, pachołkami Putina i innymi niecnotami”

  Oczywiście, że życie nie składa się tylko z samych prowokacji, które robi podstawiona agentura – są durnie, którzy to samo robią z własnej głupoty i naiwnej szczerości. Ale polityka kieruje się bezwzględnymi zasadami, w których rozlicza się za efekt działań, czyli, że nieważne jest to, że może nawet nie jesteście ruską agenturą ale działacie i zachowujecie się jak ona więc za takową zostaniecie potraktowani.

 27. | ID: 1583f2d0 | #27

  Dziękuję ci Polsko! – przejmujący list ukraińskiego poety Andrija Bondara

  http://blogpublika.com/2014/03/07/dziekuje-ci-polsko-przejmujacy-list-ukrainskiego-poety-andrija-bondara/

 28. Eleonora
  | ID: 486e3881 | #28

  Tylko durnie dzisiaj mówią o ruskiej agenturze, która zniszczyła nasz kraj

  Proszę zapytać się pierwszego lepszego rolnika czy to ” ruskie” wykupują polską ziemię?
  Czy to oni nakazują nam zamykać kopalnie, elektrownie opalane węglem, czy to z nimi mamy podpisany tzw pakiet klimatyczny?
  To oczywiście Putin kazał nam zamknąć stocznie?
  To oni wykupili huty stali?
  Oczywiście ” ruskie” nalegają na instalacje rakiet dalekiego zasięgu i przy okazji wystawiać niewinny naród na rewanż
  To Putin zniszczył nalotami bliski nam religijnie i kulturowo naród Serbów?
  Oczywiście on wyodrębnił teren i na nim ustanowił pierdziacze państewko pod nazwą ” Kosowo”
  Nawet hymn mają naprędce skomponowany, taką mają stara kulturę:)

  Europa – utwór instrumentalny bez tekstu słownego będący hymnem Kosowa, skomponowanym przez Mendi Mengjiqi. Utwór został przyjęty przez parlament jako hymn 11 czerwca 2008. Utwór został wybrany, ponieważ nie zawierał odniesień do konkretnych grup etnicznych.

  A z flagą państwową to był prawdziwe jaja…

  „Do ostatniej chwili. To znaczy do chwili ogłoszenia 17 lutego 2008 roku niepodległości nieznana była flaga nowego państwa. Dlatego Kosowarzy demonstrowali swa radość pod narodowymi barwami Albańczyków tożsame z flagą sąsiedniej Albanii – czerwonej flagi z czarnym dwugłowym orłem.

  Odwołanie sie do flagi ościennego państwa nie wchodziło w gre. Zgodnie z ustaleniami fińskiego dyplomaty Martti Ahtisaariego we fladze Kosowa nie mogło być „żadnych orłów”
  Orłów dwugłowych bowiem w okolicy pod dostatkiem – wszak i taki ma w swym godle Serbia.
  Ostatecznie faktycznie przyjęto niebieską barwę ze złotym wypełnionym konturem Kosowa (najbliżej tu do barw Bośnii). Tu akurat aż się prosi nieszczęśliwa analogia z Cyprem. I tu i tam kształt nie odpowiada rzeczywistemu terytorium pod kontrolą władz centralnych.

  I takie państewko istniejace tylko dzięki opiece amerykanskich marines, w podskokach uznał wasz miłujący pokój prezydent L.K

  Nie chce mi się dalej wyliczać.
  Bo widzę że przed sobą mam człowieka nie myślącego samodzielnie, zamiast mózgu używa pan hasełka zasłyszane na internetowych forach i w biurach poselskich patryjotycznych (p)osłów.

  Jeżeli my jestesmy ” ruską agenturą” to jak nazwać gości, którzy bredzą w te nuty

  „Realne działania to jest po prostu VI flota amerykańska. Nie ma innych realnych działań”

  ” Należy domagać się rozlokowania wojsk NATO-wskich (USA) na wschodniej granicy Polski. Równocześnie musimy żądać ochrony lotniczej i przeciwlotniczej naszego nieba.”

  Jaruzelski tyżżż prosił o bratnią pomoc…..
  … echhh… opozycja…..

 29. Eleonora
  | ID: 486e3881 | #29

  Jeszcze raz o panu Kaczyńskim, który stojąc na Majdanie obok upowca Tiahnobyka był łaskaw zacytować Szewczenkę.

  „- On pisał w jednym ze swoich utworów, że ci, którzy szkodzą Ukrainie, którzy nie chcą wolnej Ukrainy, nigdy nie zostaną zbawieni. Niech ci, którzy dzisiaj chcą ciągnąć Ukrainę w tę drugą stroną pamiętają o tym wielkim przesłaniu wielkiego Ukraińca”

  Zbawiony Szewczenko napisał wiersz ” Do Polaków”
  (…)
  Aż w imię Boże z obcych stron
  Przybyli księża, podpalili
  Nasz cichy kraj, zaleli wkrąg
  Jeziorem łez i krwią, i potem,
  Niosąc męczęńską śmierć sierotom
  W imieniu Chrystusowych rąk!

  Już głowy chylą się kozacze,
  Jako zdeptany w stepie kwiat;
  A Ukraina jęczy, płacze,
  Na rusztowaniu stoi kat,
  Spadają głowy; tryumfuje
  Zwycięski ksiądz i głosem złym
  Woła: Te Deum! Alleluja!

  O tak to, Lachu, druhu-bracie,
  Zachłanni księża i magnaci
  Rzucili waśń pomiędzy nas,
  I przeto minął zgody czas.
  Więc podaj rękę kozakowi
  I czyste serce swoje daj!
  A wspólnie w imię Chrystusowe
  Wskrzesimy znowu cichy raj.

  no to budują pisowskie chłopaki ” cichy upowski raj…”

  Niech no się ojciec dyrektor dowie kogo nasi rewolucjoniści wychwalają
  Zamknie mikrofon :)

 30. Anonim
  | ID: 7bfc7424 | #30

  Patron i ikona sowieckiej wojskówki i jej reprezentantki Eleonory – Jaruzelski nie prosił o bratnią pomoc. To jego ustami (nawiasem mówiąc TW „Wolskiego”), gotowymi spełnić każde życzenie protektora, proszono o „bratnią pomoc” towarzyszy, którzy mordowali Polaków. Eleonora, której środowisko zostało na jakiś czas osierocone, ale pełne nadziei 9(aneksja Krymu daje im wiatr w żagle) że ruscy znowu wrócą, usiłuje przekonać, ze relacje między władzami III RP a NATO są identyczne, jak namiestników Moskwy i sowieckiego okupanta. Sądzę mimo wszystko, że ruscy nie wrócą!!! Praszczaj Eleonora!

 31. Anonim
  | ID: 7bfc7424 | #31

  Co ty tam Eleonora dopisujesz Szewczence między wierszami? Czy się Chrystusowej nauki wyrzekasz tubo Putina?

 32. Anonim
  | ID: 48b9416d | #32

  @Eleonora
  To Szewczenko pisze wiersze? Łał !, To że grał Milanie, Chelsea i Dynamie Kijów to każdy wie ale , że po zakończeniu kariery ma takie zainteresowania !? No no.

 33. Anonim
  | ID: 48b9416d | #33
 34. | ID: 2a066ec9 | #34

  Teraz głównym zadaniem ,stojącym przed państwem i społeczeństwem polskim ,jest zorganizowanie pomocy ,dla kilkudziesięczniotysięcznej ( jedni oceniają nawet na 0,5 miliona),żyjącej na Ukrainie Polonii.Są to w większości osoby starsze,słabe,schorowane.Bankrutujące państwo,wkrótce przestanie im wypłacać emerytury,finansować instytucje pomocy i ochrony zdrowia.Hrywna już zanurkowała,wkrótce sięgnie dna.

 35. | ID: 77826c4e | #35

  @Eleonora Pytam kto rządzi w Polsce po 89r kto namawiał nas do UE i do NATO a dzisaj pisać że to nie Rosja nas okrada i rujnuje gospodarczo to jakaś skleroza do potęgi. Przypomionam że sami zdecydowaliśmy o wejsciu do UE i do NATO. Przypominam że od 89 r. rządzą nami złodzieje zaczynając od grubej kreski. Przypominam że sprzedajemy zakłady i je zamykamy własnymi rękoma i odpowiedzialni za to są nasi politycy a zwłaszcza z PO-matolskiej mafii. Co do reszty p.zarzutów o wojnny USA i NATO to odpuszczam bo zarzuty są po prostu niskiego lotu aby nie użyć mocniejszych słów.

 36. Eleonora
  | ID: 486e3881 | #36

  @Anonim

  „usiłuje przekonać, ze relacje między władzami III RP a NATO są identyczne, jak namiestników Moskwy”

  Ależ przyjacielu drogi!

  Ani myslę przyrównywać prawo-człowieczych działań NATO do paskudnych ” ruskich” wojenek!
  To tak jakby przyrównywała swoją nędzną osobę do Ciebie, bohaterze miły!
  Kiedy myślę o wszelkich „Anonimach Styropianowych”
  To aż mi się chce zakrzyknąć za Norwidem:

  Cóżeś Atenom zrobił Sokratesie…
  Że ci ze złota lud statuę niesie…
  ( dalej doczytaj)

  Ale tak na poważnie

  Wiadomo… Ruskie wywołują wojny

  ( ciekawe ilu polskich żołnierzy w nich poginęło, a ilu w ” misjach pokojowych”?)
  A NATO od czasów powstania specjalizuje się w:

  Operacje pokojowe i stabilizacyjne NATO
  Operacje reagowania kryzysowego NATO.

  Operacje powietrzne lotnictwa NATO: Deny Flight i Deliberate Force – wykonania rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 781 i 816 o strefach zakazanych dla lotnictwa zwaśnionych stron wojny na terenie byłej Jugosławii, oraz ochrony konwojów z pomocą humanitarną, a także wsparcia powietrznego dla lądowych sił pokojowych Narodów Zjednoczonych UNPROFOR, prowadzone pomiędzy 12 kwietnia 1993 roku a 20 września 1995 roku.
  Misja pokojowa IFOR w Bośni i Hercegowinie, prowadzona między 20 grudnia 1995 a 20 grudnia 1996.
  Misja pokojowa SFOR w Bośni i Hercegowinie, prowadzona między 21 grudnia 1996 a 2 grudnia 2004.
  Kampania lotnicza przeciw Jugosławii od 24 marca do 10 czerwca 1999.
  Obecność Kosovo Force (KFOR) w Kosowie od 12 czerwca 1999.
  Zabezpieczenie Cieśniny Gibraltarskiej po 11 września 2001 w ramach operacji Active Endeavour.
  Obecność Międzynarodowych Sił Wspierających Bezpieczeństwo (ISAF) w Afganistanie od grudnia 2001.
  Wsparcie logistyczne Unii Afrykańskiej w Darfurze w 2005.

  … a Szewczenko wielkim poetą był.
  Na imię miał Taras
  I nie grał w I Lidze:))

 37. Eleonora
  | ID: 486e3881 | #37

  @angor50

  Proszę nie przypisywać ogłupionemu narodowi grzeszków panów z opozycji!
  To za czasów AWS nie sprzedawano Polski?
  PIS nie był propagandową tubą euro referendum?
  A kto wówczas recytował hasełko
  ” Jak nie unia- to Białoruś”?
  Skleroza szanownego pana dopadła?

  Proszę zapoznac się z listem otwartym Wrzodaka:

  Dorwanie się do władzy na Ukrainie tzw. ,,obozu euro – majdanowskiego” przypominają mi pierwsze rządy Balcerowicza w Polsce. Zaproszenie Banku Światowego i MFW przez obecny ,,majdanowy” Rząd na Ukrainie to wdrażanie ,,terapii szokowej” dla Ukraińców, czyli Ukraińców czeka bezrobocie, ubóstwo, a młodych wypchanie za chlebem w świat.

  Solidarność nie jest już dobrym przykładem dla innych, ponieważ Wy, już rządziliście w ramach AWS i za 3% wartości sprzedaliście pół Polski, doprowadziliście razem z obecnymi politykami z PO i PiS do katastrofy gospodarczej Polski. Za waszych rządów szerzyła się potworna korupcja, nepotyzm, nędza, bezrobocie, upadek przemysłu i rolnictwa, ponieważ powołaliście na premiera Jerzego Buzka, który był kompletnie sprzedajnym politykiem, a na V-ce premiera powołaliście razem z obecnym klanem popis-em Balcerowicza.

  Za waszych rządów Polska została już całkowicie spacyfikowana przez agenturę zachodnią. Kogo Wy, chciecie teraz pouczać.

  całość:

  http://marucha.wordpress.com/2014/03/07/list-otwarty-do-piotra-dudy-szefa-kk-nszz-solidarnosc/

  Nawet wasi dawni adwersarze powiadają:

  Polska może pełnić wiodącą rolę w pomocy eksperckiej dla Ukrainy – uważa komisarz UE ds. budżetu Janusz Lewandowski. Zaleca jednak ostrożność z przekładaniem żywcem na Ukrainę polskich czy węgierskich modeli reform.

  Oni czują pismo nosem.
  Wiedzą, że banderia to nie pokojowo nastawione ” Polaczki” że jak się pokapują co i jak… to siekiery pójdą w ruch!
  W końcu tradycja zobowiązuje.

 38. Eleonora
  | ID: 486e3881 | #38

  @Stanisław z Ciechocinka

  Panie Stanisławie

  Proszę przytoczyć mi chociaż jedną wypowiedź polityka, który upomniał się o Polaków zamieszkałych na Ukrainie?!?

 39. | ID: 0ee4b5ce | #39

  Ależ,Pani Eleonoro! Niestety…od pewnego czasu nurzam się w starczym hedonizmie …i nie śledzę na bieżąco wypowiedzi polityków, jeśli oczywiście nie mówią bzdur . Tuszę jednak, że któryś z nich coś,przynajmniej półgębkiem wspomniał na temat potrzeby wsparcia , mieszkających na Ukrainie rodaków, ale zacytować nie mogę, a tym bardziej wskazać źródła… Przepraszam.

 40. oficer dyżurny
  | ID: 67bb6aba | #40

  Kochani! Nie dawajcie się prowokować towarzyszowi „Eleonora”do wypalania swojej energii i straty czasu na czczą polemikę. On tu klepie za kasę a Wy tracicie swój cenny czas i energię. Takich troli pełno jest w necie i za to im płacą. Są to najczęściej studenci historii,dziennikarstwa a nierzadko – jak sądzę w tym wypadku – jakiś mieszkający w Polsce Ukrainiec z tzw. mniejszości ukraińskiej czy ktoś ruskich dziennikarzy. Płacą im tzw. „wierszówkę” … a Wy się wściekacie! I o to im właśnie chodzi.
  Odpuśćcie sobie tego prowokatora i zajmijcie się prawdziwym problemem tzn. Sakiewicz vs ks. Isakowicz – nawet nie Gazeta Polska,bo tam pracuje wielu bardzo porządnych ludzi. Przyznam,że właśnie miałem wykupić kwartalny dostęp internetowy do TV Republika,ale po tym szubrawstwie Sakiewicza na pewno tego nie zrobię.
  Pozdrawiam.

 41. Eleonora
  | ID: 486e3881 | #41

  @oficer dyżurny

  A pan oficer śledczy swój dyżur to skąd pełni?!
  Z niedalekiego majdanu czy dalszego nieco Krymu, co niby od zawsze należał do starozytnego państwa nazywajacego się Ukraina ( u-krainy)
  A może z całkiem dalekiego Izraela?
  Bo z równie odległego USOPAŁU, panie oficerze przyszło takie oświadczenie:

  Polska nie powinna opowiadać się w sposób kategoryczny po żadnej ze stron. To nie jest nasza wojna i tutaj nie chodzi o naszą kresową mniejszość. Jesteśmy dziś gnębieni przez obce narodowości, które dysponują silnym lobby w polskim parlamencie i rządzie, od czego powinniśmy się uwolnić w przyszłych wyborach. Przykładem dla nas winni być Węgrzy, którzy oficjalnie przyjęli taką linię postępowania – neutralność wobec zdarzeń na kijowskim Majdanie i Krymie

  Coraz więcej mamy już informacji, że kijowski Majdan prokurowali wysłannicy oraz najemnicy z zewnątrz, także żydowskiego pochodzenia i za pieniądze z międzynarodowej lichwy, stawiając na tryzubowską nacjonalistyczną opcję w przeformowywaniu ustroju państwa. Wykorzystano przy tym niezadowolenie ludności ze sposobu sprawowania władzy – powszechnej korupcji, stagnacji gospodarczej, biedy, braku perspektyw dla młodych. Podsycono pragnienie wolności i przybliżono realnie szanse uwolnienia się spod wasalizmu wobec Kremla. Czy te słuszne marzenia i perspektywy mają szansę się ziścić?
  Banderowskie zakorzenienie tej rewolucji nie wróży stronie polskiej dobrosąsiedzkiego współistnienia. Nie można jednak całkowicie wykluczyć elementów spontaniczności i prawdziwości buntu Ukraińców. Świadczy o tym choćby chłodne przyjęcie przez zgromadzonych na majdanie i przy akompaniamencie gwizdów, uwolnionej z więzienia Julii Tymoszenko.

  Dlatego bacznie obserwujmy sytuację na Ukrainie oraz ostrożnie i z chłodną głową reagujmy na kolejne posunięcia graczy rozgrywających tę geopolityczną partię szachów.
  Najważniejsze to nie dać sobie założyć na oczy ani niemieckich ani rosyjskich ani żydowskich okularów. Patrzmy po polsku.

  Można chyba bez zbytniego rozminięcia się z prawdą powiedzieć, że ta tworząca się na naszych oczach nowa historia Ukrainy to są dziś fałszywe przesłanki mające przy pomocy polityczno-medialnej propagandy ukryć rabunkowe interesy mocarstw i lichwiarskiej międzynarodówki złodziei.

  Z poważaniem

  Jan Kobylański
  Prezes USOPAŁ

  PS Pan oficer wymieni z nazwiska ” porządnych ludzi pracujących w GP”

 42. Irena
  | ID: aecc87e3 | #42

  A ja poprosiłabym o wypowiedz pana Sakiewicza.
  Dlaczego nie opublikował artykułu ks. Isakiewicza?…Moze ma usprawiedliwienie.??

 43. Irena
  | ID: efdd7afe | #43

  moj bład #42 ma byc ks.Isakowicz,przepraszam

 44. Anonim
  | ID: 7bfc7424 | #44

  Przydało by się zdjąć ruskie okulary! Pan Kobylański zaleca bierność Węgrów. Nie ta długość geograficzna drogi Panie.

 45. z Niemodlina
  | ID: 99a8aea6 | #45
 46. Irena
  | ID: efdd7afe | #46

  @zNiemodlina. Dzieki za link. Nie sledzilam artykulów ks.Zalewskiego, Czy zadawala Cie odpowiedz.Czy racja jest po stronie kapłana!! pozdrawiam

 47. z Niemodlina
  | ID: 99a8aea6 | #47

  @Irena

  Uważam, że rację ma Tomasz Sakiewicz jednak temat jest arcytrudny i dopiero chyba upływający czas będzie w stanie to zweryfikować. Również pozdrawiam.

 48. ely
  | ID: 0ed105a4 | #48

  Zaporoszony do audycji radiowej stacji Rmf fm ks. Isakowicz-Zalewski atakował Pana Sakiewicza, zrobił porównanie do Palikota, oczywiście Palikot dla ks.Isakowicza-Zalewskiego jest bardziej fair. Pamietając te kalumnie jakie Palikot rzucał wobec prezydenta, tą brudna platformianą jego grę względem Ś.P. prezydenta Lecha Kaczyńskiego- nie wiem co myśleć o księdzu Isakowiczu-Zalewskim.

 49. Irena
  | ID: 32470e0c | #49

  @ z Niemodlina. Witaj.Zapewne należy odczekać jakiś czas.Masz racje.To temat arcytrudny.Od kilku dni zagłębiam się w tą treść.Czekam na dalsze Twoje komentarze. Pozdrawiam

Komentarze są zamknięte