Sława Ukrainie – na pohybel wieprzowinie!

Niezależna Gazeta Obywatelska72

Janusz SanockiNo i stało się! Podpuszczanie Ukraińców przez polityków z zachodu doprowadziło do przewrotu ze wszystkimi jego konsekwencjami. Legalny – jakby nie było – prezydent – Janukowycz musiał uciekać z kraju, a władzę objęli rewolucjoniści. Wśród nich dominują nacjonaliści odwołujący się do tradycji UPA – odpowiedzialnej za zbrodnie na polskiej ludności Kresów.

Jakoś dziwnie media w Polsce pomijają fakt, że w składzie nowego rządu Ukrainy znalazło się wielu wielbicieli twórcy UPA Stepana Bandery i to na kluczowych stanowiskach. Wicepremierem jest np. przedstawiciel partii „Swoboda” Ołeksander Sycz, ministrem oświaty Serhij Kwit, historyk, wielbiciel Dymitrja Doncowa – twórcy koncepcji ukraińskiego nacjonalizmu.

Nowy premier Ukrainy – Jaceniuk reprezentuje natomiast interesy pro-zachodnie. To jego wskazywała zastępca sekretarza stanu USA Victoria Nuland w rozmowie telefonicznej która wyciekła do mediów z amerykańskim ambasadorem, w czasie wizyty w Kijowie.

Sojusz nacjonalistów z pro-amerykańskimi politykami stanowi więc podstawę nowego rządu w Kijowie i nic w tym dziwnego, że dla Rosji jest to nie do przyjęcia. Kreml ma bowiem na Ukrainie konkretne interesy w tym ochronę ponad 5 mln Rosjan mieszkających głównie na wschodzie kraju. Na Krymie, który w skład sowieckiej Ukrainy wszedł dopiero w roku 1954, a który był wcześniej częścią państwa rosyjskiego, Rosja ma bazy wojskowe Floty Czarnomorskiej. Krym zamieszkują w większości Rosjanie stanowiący prawie 60 proc. mieszkańców, a 97% ludności mówi po rosyjsku. Nie trzeba być prorokiem, żeby wiedzieć jak zakończy się tam plebiscyt nt. dalszej przynależności do Ukrainy.

Tymczasem nowe władze w Kijowie zaczęły od uchylenia ustawy o równoprawności języka rosyjskiego. Oznacza to powrót do przymusowej ukrainizacji całej ludności tego państwa. Co zrobić z tymi, którzy nie będą chcieli nauczyć się ukraińskiego? Polityk „Swobody” Irina Fahrion, niedoszła kandydatka na ministra oświaty ma prostą receptę: zamknąć w więzieniach. Na pytanie dziennikarza jak chce zamknąć w więzieniu 5 mln obywateli, odpowiedziała, że miejsca się znajdą.

Takich szaleńców, skrajnych nacjonalistów popierali polscy tzw. „politycy” w pielgrzymkach na Majdan. Tego dlaczego i po co popierali ich Amerykanie i Niemcy, możemy się domyślić. Państwa te prowadzą swoją grę, mają do tego instrumenty, zamierzają odnieść konkretne korzyści, ale co będzie miała z awantury kijowskiej Polska? Jak zwykle same kłopoty. Już zresztą je mamy – bo łatwa do przewidzenia reakcja Rosji, wkroczenie na Krym i szykujący się rozłam Ukrainy, na wschodzie której trwają manifestacje przeciwko nowym władzom, przyniesie nam wyłącznie straty. Przede wszystkim gospodarcze – polskie firmy z Ukrainy znikną, załamie się nasz eksport, zapłacimy także kolejnym pogorszeniem relacji z Rosją.

Tymczasem nic z tego nie przecieka do polskich mediów, tak jakby je objął jakiś paraliż. Nie trudno się domyślić, że ten paraliż idzie od góry, ze strony naszych „polityków”, którzy awanturę kijowską wspierali, a teraz nie wiedzą co zrobić z „rozlanym mlekiem ” i tak zamiast rzetelnej analizy Polacy dostają antyrosyjską propagandę.

W różnych wypowiedziach naszych „mężyków stanu” aż roi się od dziarskich wezwań, które nic nie mają wspólnego z rzeczywistością. Najbardziej rozbawił mnie Palikot, który zaproponował żeby Rosję objąć gospodarczym embargiem. Rozumiem, że zwolennik legalności marihuany najarał się i na haju zamierza zniszczyć Putina gospodarczo. Zakręci mu gazociąg.

Za to prezes PiS, który wspierał dzielnie banderowców na Majdanie, teraz zagłodzi ruskich i nie wyśle im wieprzowiny. Zablokowanie polskiego eksportu to bowiem oczywista konsekwencja naszego zaangażowania na Majdanie.

Ciekawe co na to polscy producenci? Na pewno wspierają Jarosława wołając: „Sława Ukrainie – na pohybel (polskiej) wieprzowinie!”

I tak po raz kolejny zapłacimy za interesy innych i za głupotę (i sprzedajność) własnych przywódców.

Janusz Sanocki

 1. OGL
 2. Eleonora
  | ID: 57103fb9 | #2

  Jarosław nie zagłodzi ruskich, bo te zdrajce przerzucą się na owoce morza…
  Dopóki mają Krym, rzecz jasna!

  ( bo referendum o przynalezności państwowej, Ukraińcy wygrają w cuglach, to oczywiste)

 3. Janusz Sanocki
  | ID: ddffa50a | #3

  No Jarosław (Polske zbaw) i Donald z jednego pieca chleb jedzą. W pewnym sensie ten kryzys i to upodlennie Polski – niebywale wręcz – jakie zawdzieczamy IM (tj. całej tej ośmiornicy poli-partyjnej) może spowoduje otrzeżwienie. Żeby popierać banderowców! Tych, którzy wielbią upowską tradycję czyli mordowanie polskich kobiet, dzieci i bezbronnych wiesniaków – i jeszcze uważać się za polskiego politykla to trzeba bezczelnosci!

 4. Anonim
  | ID: d4ffa93d | #4

  Trzeba bezczelności, by uważać się za polskiego publicystę i polityka w jednej osobie „nyskiego mężyka”, popierając politykę Putina. Godna refleksji rusofilska jeremiada! Ukrainizacja Ukrainy (polonizacja Polski, germanizacja Niemiec, rusyfikacja Rosji). Może jednak chodzi o rusyfikację Ukrainy? Rzeczywiście robi się przykro, gdy „mężyk z Nysy” kwili z żalu, że on jeden w całej Polsce pieje suplikacje na cześć Putina i nikt z rodaków nie może poczytać ruskich gazet, słuchając tylko propagandy, której matiuszka Rosja (a jakże – zdaniem mężyka) nie uprawia. Rozumiem dobrze, że „awantura kijowska” to nie nasz interes, bo prawdziwy i „konkretny interes” ma Rosja, która zawsze ochraniała swoją ludność, albo zaprzyjaźnione narody przed nimi samymi. No i oczywiście Ten interes Rosji pokrywa się z polskim interesem z powodu wieprzowiny, której nie dość, że nie będą jedli Rosjanie, ale „mężyk z Nysy podejrzewa, że ukraińscy banderowcy również. Proponuję przyłączenie się do adresu dziękczynnego A. Szuberta skierowanego do ambasady rosyjskiej w Warszawie. Będzie was dwóch. Jak się Eleonora dołączy, będzie trzecia. Nie twierdzę, że to posunięcie nieroztropne. W III RP za pisanie bredni nic nie grozi. Za to, jakby weszli ruscy, zawsze jakaś bumaga na wierność Rosji będzie.

 5. z Niemodlina
  | ID: b54cb4bb | #5

  Oczywiście nie zgadzam się z Pana opinią. Nikt banderowców nie popiera, trzeba złej woli, aby w taki sposób mówić / pisać.
  Gdyby J. Kaczyński i PiS popierali banderowców to nie zgłosiliby niecały rok temu do Sejmu w 70rocznicę ludobójstwa na Wołyniu, projekt uchwały, aby nazwać tamte tragiczne wydarzenia ludobójstwem, na co nie zgodziło się PO i palikociarnia, żeby jak to tłumaczyli…..nie drażnić Ukraińców i nie tworzyć nowych podziałów!!! :) Wydarzenia w ostatnich dniach pokazują jednak, że teraz to już cały zachodni świat łącznie z USA „wspierają banderowców”, dlaczego pomawia Pan w swoich oskarżeniach o „współpracę z banderowcami” polskich polityków oczywiście z J.Kaczyńskim na czele, a nie napisze Pan o przedstawicielach Francji, Kanady, W.Brytanii, USA które już zapowiedziałby bojkot szczytu G8 ?

 6. Eleonora
  | ID: 57103fb9 | #6

  Doskonały jak zwykle Max Kolonko

  https://www.youtube.com/watch?v=tnA2fEhqq-I

 7. Janusz Sanocki
  | ID: ddffa50a | #7

  z Niemodlina nie módlcie się tak do tego Jarosława!
  Troche własnego rozumu użyć.
  uchwała sejmu nie ma żadnego rpaktycnego znaczenia. To tak dla pozyskania elektoratu.
  A na Majdanie Tiahnybok piewca UPA, a na Majdanie Prawy Sektor, i UNA-UNSo. Oni dzistworzą rząd. Wicepremierem jest Oleksander Sycz ze Swobody, ministrem Oswiaty gosc ze swobody, ktory wielbi Doncowa. To Jaroslaw im torowal droge do wladzy. Do spolki z Donaldem. Oczywiscie w interesie Amerykanow, to ajsne. Bo amerykanscy „turcy” maja swoje zamiary co do Ukrainy a Jaroslaw jest ich wiernym pacholkiem. Podobnie jak pozostali tzw. „politycy”. A że Kanada – to nic dziwnego bo tam są Ukraincy z UPA . a poza tym czy to kanadyjskie dzieci, angielskie, francuskie – ginęły na Wołyniu?
  Tak jak kaczynski, sikorski i cala ta banda sponiewierali Ploske to jeszce nie bylo. Trzeba nie miec za grosz godnosci osobistej zeby ich popierac.
  A poza tym to zwyczajna glupota. Nikt nie ruszy palcem, bo wszyscy wiedzą że Ukraina jest sztucznym tworem, upadlym panstwem, a Krym nalezy się Rosji.Na to juz sie Niemcy zgodzili. Pytanie tylko co z resztą Ukrainy? Ile Putin sobie wydrze na wschodzie. Moim zdaniem caly Donbas. Bo po co mu ta tarnopolska biedusia.
  Paradokslanie to Putin dzisiaj broniąc swoich interesów broni i naszego. silna Ukraina byłaby Polsce potrzebna tylko wówczas, gdyby nie był nacjonalistyczna. silna Ukraina zbudowana na bazie OUN i UPA jest dla nas zagrożeniem, zwłaszcza ze w kazdej chwili moze miec bron atomową. ale partyjni naiwniacy i „tureccy” agenci tego nie rozumieja.

 8. Irena
  | ID: bd3c2bb1 | #8

  Drogi Autorze. !! Dzieki za komentarze, oraz artykuł. Zagmatwane sa losy Ukrainy, i biedna przyszłosc Ukraińców. Nie potrafie takiego wezla zagmatwanego ani oceniać ani rozwiazać….Boje sie o Nas,o Rodaków. o Polske !!! Jestesmy zagrozeni. !!!!
  Tylko sie modlić pozostało, pozdrawiam.

 9. Irena
  | ID: bd3c2bb1 | #9

  @ pani Eleonoro. Dziekuje za komentarze i video. Trzeba dobrze pogłówkować,aby zrozumieć obecna sytuacje. pan Max Kolonko,to wytrawny polityk.Całe lata siedzi w tematach,które ja nie ogarniam. pozdrawiam

 10. Eleonora
  | ID: 57103fb9 | #10

  Anonim

  Całe szczęście, że
  ” W III RP za pisanie bredni nic nie grozi”

  masz szczęście Anonimie, masz szczęście :)
  Że oprócz żalu czytających twe wypociny, że takie kiepy chadzają po tym (nie) Boskim świecie, nic ci nie grozi.

  Wyobraź sobie, że oprócz ” nyskiego mężyka”
  (co za finezja wypowiedzi)
  bywają inni podobnie myślący :)))

  http://marucha.wordpress.com/2014/03/03/przyjaciele-ukrainy/

 11. Opolski
  | ID: 7164219f | #11

  Panie Sanocki, jedź Pan na Białoruś lub go Rosji, pewnie tam będzie cieszył się posłuchem i władza będzie wdzięczna. Tutaj za prosowiecką propagandę co najwyżej można dostać w mordę!

 12. Janusz Sanocki
  | ID: 2b85053a | #12

  O anonimie! Dzieki za info o A.Szubercie. Podaj mi jeszc ze link.
  A tak na prawde, to sledze internet i wiekszosc wypowiedzi jest w takim samym duchu jak ja to oceniam. Nie dziwie sie, ze trudno zrozumiec sens prostej analizy ludziom, ktorzy na codzien poddani są temu rpaniu mógów, jakie uprawia „polska” propaganda.
  Pozostale zlosliwosci pomijam litosciwie. @Anonim

 13. Janusz Sanocki
  | ID: 2b85053a | #13

  Droga Pani Ireno!
  Tak na prawde to wcale zagrozeni nie jestesmy. Podejrzewam, ze decyzja o podziale Ukrainy juz zapadla. Krym bezwzglednie dostanie Rosja bo ma do tego prawo. Wschodnia Ukraina jest pewnie przedmiotem przetargu – co Putin wydrze to bedzie jego. I zachód sie na to zgodzil a to, ze teraz pohukuje to musi bo wszyscy „pozyteczni idioci” stracili by zupelnie orientacje. Biedy „z Niemodlina” nie wiedzialby co myslec gdyby mu powiedzieli prawde.
  A Ukrainy nie zalujmy to byl sztuczny twór. I jeszcze teraz ci banderowcy, ktorzy zdominowali Kijow i dokonali przewrotu… Doprawdy dla Polski to dopiero byloby zagrozenie.
  Mnie zastanawia jakie propozycje przywiezli trzej ministrowie Janukowyczowi 21 lutego? Tam byly gwarancje i konkretne ustalenia, ktore sie dzis realizuja. Nikt nie zaryzykuje konfliktu. Tylko nasze durnie i pajacyki tak smiesznie podrygują.
  A Putin jest gracz pierwszej wody. W naszym nieszczesliwym kraju nikt mu do piet nie dorasta. @Irena

 14. Anonim
  | ID: d4ffa93d | #14

  W przeciwieństwie do Eleonory i Sanockiego Max Kolonko słusznie upatruje źródła akcji antyukraińskiej w Rosji. Nie uznaje jednak, tak, jak wspomniana para, słusznych praw Rosji, odsłaniając jej złowieszczą grę. Gdyby jednak miała się ta gra sprawdzić q 100 proc., bez znaczenia byłoby stanowisko zachodnich, a tym bardziej polskich polityków. Eleonora, w przeciwieństwie do Maxa Kolonko, jak zwykle, we wszystkim upatruje, intrygę złowieszczych zachodnich bankierów. Nie wiadomo, więc po co powoluje się na wypowiedzi tego dziennikarza, chyba, że na zasadzie: przyczepiło się g..no do okrętu i mówi – płyniemy. Niestety Max Kolonko nie we wszystkim, jak się wyżej twierdzi,jest wytrawnym politykiem, ponieważ wytrawni politycy nie wypowiadają się o żadnym narodzie w sposób lekceważący i uwłaczający.
  Zupełnie na marginesie – adres ambasady rosyjskiej Na pewno Sanocki dobrze zna i do wiernopoddańczego adresu może dołączyć swoje zapewnienie, że do Krymu Rosja ma prawo. Sformułowanie to zapewne dzięki temu wiernopoddańczemu adresowi przejdzie do podręczników prawa międzynarodowego. Nie ma ostatnio większego znawcy ruskiego prawa niż Sanocki. Kariera od poputczika do czynownika – to jest coś!

 15. Anonim
  | ID: d4ffa93d | #15

  Ostatnie zdanie świadczy, ze Putin imponuje Sanockiemu. Kokietuje jednak, że nikt mu do pięt nie dorasta. Niepotrzebna ta fałszywa skromność! No – zuch, molodiec!

 16. Eleonora
  | ID: 57103fb9 | #16

  @Janusz Sanocki

  Nie mogę pojąć jak taki wydawało się, że rozsądny inżynier mówi takie rzeczy?
  Po pierwsze
  – obraza katolickiego księdza, nazywając go „judzącym ormiaszkiem”, przy tym kpi chyba z Ofiar Wołynia?
  – ględzi nieco od rzeczy przytaczając słowa Lenina o potrzebie ” wyzwolenia narodów syberii”
  Ha! Ciekawe kto zająłby się tymi narodami?
  Naturalnie wraz z ich zasobami ( złoto, diamenty, ropa, gaz)
  – naszej współpracy z …. chińczykami, jako bliskimi nam geopolitycznie
  ciekawe, czy cywilizacyjnie również?
  No cóż
  Sprawdzają się Pańskie słowa
  „choćby z diabłem ale przeciw ruskim”
  Pełen odlot

  Polecam od ok 20 minuty

  http://www.youtube.com/watch?v=4p7Oq3KTs4U#t=1331

 17. Irena
  | ID: bd3c2bb1 | #17

  Uspokoił mnie Pan,troszeczke,…ale.. czytam, ze o 4-tej rano bedzie szturm na Krym.,ze nad Lublinem samoloty lataja,,,czyje?, ze na granicy Kaliningradzkiej manewry Rosja urzadza, to zamyka sie kółko niestabilnosci….Ale badzmy dobrej mysli miłych snów pan @Sanocki., Dziekuje.

 18. z Niemodlina
  | ID: b54cb4bb | #18

  @Janusz Sanocki

  Polecam świetny komentarz pana Sakiewicza na ten temat.

  http://niezalezna.pl/52438-ostatnia-wojna-putina

 19. Luba
  | ID: d4ffa93d | #19

  Pan Sanockij, ja toże dziękuju za Putina i Kaliningrad. Milych snów pan Sanockij!

 20. kominiarz
  | ID: 1e485c10 | #20

  No tak….
  „Ach śpij kochanie.
  Jeśli gwiazdkę z nieba chcesz, dostaniesz.
  Czego pragniesz daj mi znać…” :))

  Ja to bym jednak widział tak:
  Gdy ciemna noc zapada,
  Księżyc bajki opowiada.
  Wszystkie gwiazdki go słuchają
  I na piękny sen czekają.
  Ja bez zbędnych,
  Długich słów
  W d… mam bajeczki znów!

  Część prawdy, to jeszcze nie jest cała prawda. Powiem więcej – to jest ta trzecia góralska prawda :))
  Tak to właśnie jest z naszym nyskim satrapą. Pisze prawdę po to,żeby mu przytakując „święto prowda” „tyz prowda” obrócił wszystko tak,że w całości jest to gówno prowda!
  Może i jest to dobry majstersztyk, ale dla pelikanów :) Ja takich zabiegów socjotechnicznych nie łykam.

 21. Irena
  | ID: d255ba3b | #21

  @kominiarz. Tobie tez zycze miłych snów. Gwiazdki nie sa do zabawy,boby nocka była zła, a usłyszy kot kulawy, cicho badzcie a a aaaaaaa…..Ale Ty byłes chowany bez bajek. w jakiejs niebywałej przekorze,….Tak odbieram Twoje ostatnie posty.
  Cos Ci dolega ?……Pomodlij sie,a nie obrazaj .To niegrzeczne. Na górala nie przystoi.
  Miłych snów pan @kominiarz.

 22. Eleonora
  | ID: 57103fb9 | #22

  @Anonim

  O jakiej ” akcji antyukraińskiej” pan pisze?
  Przecież tzw Euro majdan jest na wskroś ukraiński!
  Mówią o tym sami walczący.
  Pan poczyta nim znowu napisze brednie w swoim chamskim wydaniu, panie pod pomnikowy intelektualisto:

  http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/01/31/lider-banderowcow-ludobojstwo-na-wolyniu-to-brednia/

  Ukraiński majdan popierają wszyscy politycy, ci z prawa i z lewa
  Prawdziwi miłosnicy pokoju!
  Ci złowieszczy bankierzy jakoś dziwnym trafem przyjechali jako pierwsi
  … no, prawdziwi altruiści…

 23. Irena
  | ID: d255ba3b | #23

  @ pani Luba. Napisz artykuł i umiesc go na stronce @ NGO. Poddaj sie krytyce. Odwagi zycze. miłego dnia A moze i pan @kominiarz by sie pochwalił felietonem?? Byłby zapewne ciekawy. A Ty odwage masz,wiec odkryj zasób zwoi mózgowych.Ocenimy.

 24. Irena
  | ID: d255ba3b | #24

  @ pan z Niemodlina.Dzieki za link. Warto poznać opinie innych. miłego dnia

 25. kominiarz
  | ID: 1e485c10 | #25

  @Irena
  Droga Ireno brak uwielbienia, to nie jest brak szacunku. Krytyka (nawet ta ostra) nie jest obrażaniem nawet jeśli tego krytykowanego Pani na ołtarzach widzi :) Ja rozumiem, że jak się neguje ulubioną gwiazdeczkę, to się nie podoba. Tyle, że nie każdemu ta gwiazdeczka musi się podobać i nie dla każdego tą gwiazdeczką jest. Czasami taka piękna gwiazdeczka okazać się może wręcz czarnym ptaszyskiem, który napaskudzi na głowę -:) (czasami gów…, czasami sprayem po bilbordach). Ot taki ptak despota – jak mu się ktuś nie spodoba i nie po jego myśli, to napaskudzi -:)
  A gdzie to ja Droga Ireno obrażam? No fakt… ten wierszyk, to nie modlitwa, ale żeby zaraz obraza…? Majestatu? Wiem,że nie ma tam nic o „psim jebaniu” i do pięt gwiazdeczce miłej nie urastam, nie ma nic o durniach i o trollach, więc dlatego się nie podoba? :))
  Może i we mnie moc góralskiej przekory, ale komuś tu najwyraźniej brak pokory – może tam skieruje Pani swoje słowa nawrócenia? :)
  Pozdrawiam i miłego dnia.

 26. Prawda
  | ID: a2402b07 | #26

  Zbrodniarz putin wyszydzony ( i skończony , co jest rzeczą oczywistą)

  http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/galerie/putin-przedmiotem-kpin-zdjecie,iId,1305897,iSort,5,iTime,1,iAId,100564

  Nacjonaliśi Ukraińścy to tylko 12-15 % demonstrantów z Majdanu.

  janukowycz jak tchórz uciekł – nie poniósł konsekwencji za zabitych – z z jego rozkazów.

  Bezczelny Janukowycz wypowiada się na terytorium wrogiego narodowi państwa – ZSRR.

  Ścierwo , Zbrodniarz , Tchórz, Ciota, Złodziej ! – tak tylko należy mówić o janukowyczu

  BANDEROWCY TO MAX 15% ZBUNTOWANEGO Narodu ! ! ! ! !

  Ale co niektórzy sami piszą Historię Majdanu.

  Istotą demokracji jest to że każdego można wybrać i obalić ! …

  … Od Burmistrza aż po po Premiera i Prezydenta.

  janukowycz POWINIEN SKOŃCZYĆ NA KRZEŚLE ELEKTRYCZNYM !

 27. Irena
  | ID: d255ba3b | #27

  @pan kominiarz. powtarzasz jedno i to samo.Napisz artykuł o temacie politycznym,historycznym i ocenimy.dobrego dzionka

 28. kominiarz
  | ID: 1e485c10 | #28

  Irena :
  @pan kominiarz. powtarzasz jedno i to samo.Napisz artykuł o temacie politycznym,historycznym i ocenimy.dobrego dzionka

  No to tak samo jak i większość tutaj, na czele z Najwyższym Majestatem -:)

 29. kominiarz
  | ID: 1e485c10 | #29

  To może coś dla rozluźnienia
  https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1891199_687183174658367_2020926761_n.jpg
  Chyba faktycznie jest dziwką Putina i był mu tylko potrzebny do swoich gierek..

 30. Irena
  | ID: d255ba3b | #30

  @ kominiarz.Głupota sie przyplatała. Wiater halny posyłam ,celem rozwiania.hej.heej.

 31. z Niemodlina
  | ID: 4156f231 | #31

  Pułkownik KGB oskarżył dziś Polskę i Litwę o „szkolenie aktywistów z Majdanu”. Pułkownik KGB wiadomo przyjacielem Polski jest :) :) kocha Polskę i kraje nadbałtyckie :). Taki zarzut nie pojawił się przypadkowo, kilka tygodni wcześniej poszła informacja w świat o obozach CIA w Polsce, to teraz wiarygodnie również może zabrzmieć info o szkoleniu aktywistów z Majdanu przez Polaków. Stare sowieckie metody, wspieraliście Polacy Ukraińców na Majdanie?? no to macie za swoje!

 32. kominiarz
  | ID: 1e485c10 | #32

  @Irena
  Brawooo! :)
  Jeszcze trochę i zacznie Pani używać słów takich jak uwielbiany:) Widzi Pani jak to spokojem i grzecznością można zaleźć komuś za skórę?
  Tak też to i było z urażonym Majestatem wielbionym przez Panią, który nie wytrzymał napięcia i zaczął obrzucać szambem wszystkich krytykujących bez wyjątku. Jak to określił „w ferworze walki” (czy jakoś tak).
  No, ale nic… może zamiast palić świeczkę na ołtarzu i wychwalać bezkrytycznie ponad niebiosa zacznie Pani używać własnego rozumu?
  Pozdrawiam bardzo serdecznie i dziękuję za świeży podmuch halnego. Brakowało mi tego :))

 33. Janusz Sanocki
  | ID: 2b85053a | #33

  Szanowne Panie (i Panowie)!
  Nie zwracajcie uwagi na belkot w wydaniu anonimow czy jakichs tam osob skrywajacych sie pod roznymi falszywymi nickami.
  Nie ma w nim ani krzty argumentacji – to bekanie prowincjonalnego stada, ktore podąża za warszawskimi partyjnymi prorokami – jak szczury za piszczałką. I tak bedzie podażać aż z „tego kraju” nic nie zostanie.
  Dla myslacych podam kilka przeslanek i wnioskow.
  1) Rosja nie jest naszym wrogiem. 2) Rosja nie jest naszym przyjacielem.
  3) Nie mamy przyjaciół. 4) nie mamy tez specjalnych wrogów.
  5) Nie mamy potencjału politycznego (gospodarczego, militarnego itd) do prowadzenia globalnej gry politycznej.
  6) W relacjach Rosja – Polska jestesmy w slabszej pozycji i zaognianie relacji wzajemnych oznacza dla nas większe straty niz dla Rosji.
  7) W relacjach z Ukrainą mamy „zaszłości” historyczne do OUN, UPA, Bandery itd. Tradycje UPA są ulokowane na Ukrainie zachodniej, skąd wywodzą się Majdanowi protestanci.
  8) Problemy historyczne to jedno, a wizja przejęcia władzy na Ukrainie przez nacjonalistów wielbiących Banderę jest dla nas i dla wszystkich mniejszosci narodowych Ukrainy i dla jej sąsiadów – groźna.

  Pomimo tych wszystkich przesłanek robimy sobie z Rosji wroga (w Gruzji, Na Ukrainie, Czeczenii itd.) narażając się na retorsje i na wymierne gospodarcze straty. Nasze kontakty handlowe przejma inni, ew. nasze miejsce nw rosyjskim rynku dostanie się np. Niemcom czy Anglikom.
  Nie majac potencjalu politycznego wchodzimy do gry, która nie jest na nasza miare skrojona, w której jestesmy po prostu smieszni i zostajemy permanentnie ogrywani. Nikt nie bedzie negocjowal niczego ani z Sikorskim, ani z Kaczynskim.
  Na Ukrainie popieramy sily, ktore są wrogie wszystkim „obcym” a wiec i rogie w stosunku do nas – Polaków. UPA podspiewywalo sobie: „Smert Lacham i żidiwsko-moskowskoj komunie”.
  Popieramy rewolucjonistów (wcale nie „pokojowych manifestantów”) walczących nie o przestreganie praw człowieka (bo oni sami tych praw nie zamierzają przestrzegać – patrz ustawa o języku), ale o władzę.
  Reasumując: działamy bez żadnego oparcia w realiach wbrew naszym narodowym interesom. Nie robia tak Finowie, Czesi, Belgowie, Węgrzy nie robią tak Niemcy, których obecni politycy nie pojawiali sie na majdanie. (Byl byly minister) chociaz Niemcy są panstwem majacym potencjal polityczny do wlasnej gry, a jednak prowadzą ja z wiekszą ostroznoscią. My – nie. Hurra, wpieriod na miny!
  Wniosek – jestesmy głupcami. Albo inaczej – rządzą nami głupcy i tylko głupcy mogą ich w tych szkodliwych dzialaniach popierać.
  jesli ktoś ma jakies argumenty przeciwko mojemu wywodowi (oprócz wyzwisk) – uprzejmie je wyslucham. Tylko nie „czary-mary” typu „musimy powstrzymwyac Rosję”. Przed czym? Dlaczego? Dlaczego my? I czy to jest w naszym interesie.
  A Putin rzeczywiscie jest swietnym przywódca swojego kraju i tylko głupcy tego nie widza. Nikt mądry tego nie kwestionuje.

 34. Krzysio s.
  | ID: 547291dd | #34

  „Wniosek – jestesmy głupcami. Albo inaczej – rządzą nami głupcy i tylko głupcy mogą ich w tych szkodliwych dzialaniach popierać” – tylko januszek jest mądry i jego należy słuchać ! Każdy, kto ma inne zdanie niż ten „geniusz” zostanie nazwany nie inaczej jak: „to bekanie prowincjonalnego stada”.
  Byłeś juz burmistrzem Nysy i jak potraktowałeś to prowincjonalne stado ? NIe dotrwałeś nawet końca własnej kadencji, a dzisiaj chcesz nas wszystkich pouczać. Oderwałeś sie od rzeczywistości januszku i dzisiaj możesz sobie tylko popisać …
  I uważaj, bo ta nienawiść może cię kidyś zadusić …

 35. z Niemodlina
  | ID: 4156f231 | #35

  @Janusz Sanocki

  „Świetny przywódca swojego kraju” nie kłamie prosto w oczy mówiąc, że ” mundury takie można kupić sobie w pierwszym lepszym sklepie” :) ŻAŁOSNE TŁUMACZENIE.
  Ponad 70% Rosjan jest przeciwko zbrojnej interwencji na Krymie, pułkownik KGB i jego doradcy doskonale o tym wiedzą i raczej do żadnej interwencji nie dojdzie. W tym wszystkim chodzi o namieszanie i stworzenie ogromnych kłopotów nowemu ukraińskiemu rządowi, a nowy ukraiński rząd wbrew prokremlowskiej propagandy nie utworzyli neobanderowcy.
  Łatwiej mi jest popierać pokojowo protestujących na Majdanie, niż władzę, legalną a jakże, która za pomocą snajperów strzela do protestujących czy katuje dziennikarki.
  Czy nie mamy też specjalnych wrogów ??? tego raczej nie byłbym taki pewien. Dopóki sprawa tragedii w Smoleńsku nie zostanie do końca rzetelnie wyjaśniona ( bo póki co, nie jest ) nie jest to dla mnie takie oczywiste. Tym bardziej, że dowody od niemal 4lat przetrzymywane są przez co najmniej podejrzanych.

  I oczywistym jest, że działania Rosji wobec Ukrainy są zwyczajną agresją, jaka to krzywda stała się mieszkającym na Krymie Rosjanom w ostatnich tygodniach, że potrzebna jest ich ochrona ???
  A co będzie, gdy Rosjanie mieszkający w Polsce, a także bardzo licznie w krajach nadbałtyckich doniosą do Kremla, że są prześladowani??? Również pułkownik KGB będzie mógł wysłać wojsko w celu zapewnienia im bezpieczeństwa ??? Putin to szaleniec, chory na władzę szaleniec, raz premier, raz prezydent, notorycznie fałszuje się wybory w putinowskiej Rosji, Władimir Czurow ( zwany przez rosyjską opozycję czarodziejem) wyczarował pułkownikowi KGB 99% poparcie w Czeczeni, mimo iż kilka lat wcześniej pułkownik KGB wymordował ćwierć miliona Czeczenów.
  Żaden to dla mnie argument, że Niemcy,Czesi czy Finowie nie mieszają się do tego, znamy już takie bierne postawy z 1939r. Nikt za bardzo też nie chciał się mieszać we wrześniu 1939r przeciwko Hitlerowi, bo w myśl zasady, póki nam nie dzieje się krzywda, to siedzimy cicho, aż może się coś samo wyjaśni.
  A takie zachowanie właśnie rozzuchwala takich jak pułkownik KGB, żeby to zrozumieć musi Pan uświadomić sobie, że ten człowiek przez wiele lat swojego życia należał do KGB, wie Pan do czego byli szkoleni oficerowie KGB ??? chyba akurat Panu tłumaczyć nie muszę.

 36. kominiarz
  | ID: 1e485c10 | #36

  @Janusz Sanocki
  Panie Sanocki, jak się nie podoba te „bekanie prowincjonalnego stada” ,to weź Pan spray i zamaluj to tak jak bilbordy swoich przeciwników politycznych w Nysie :P

  @Krzysio s.
  Jak dla mnie, to wole być prowincjonalnym stadem niż chamem na salonach jak ten despota z Nysy :))

 37. Janusz Sanocki
  | ID: 2b85053a | #37

  Jeśli sie odezwie ktoś z kim warto polemizowac to zamieszcze nastepny wpis. Natomiast……

 38. Janusz Sanocki
  | ID: 2b85053a | #38

  Natomiast jeśli z forum nie zostanie usunieteto chamstwo typu krzysio s. czy z niemodlina to ja przestane tu zamieszczac swoje artykuly. doprawdy jest czyms niebywalym, zeby dopuszczac tego rodzaju zbudlecenie. co to ma byc? Okladanie po mordzie? Moderatorze albo zrobisz z kundlami porzadek, albo niech ci analfabeci sami tu pisza.

 39. Anonim
  | ID: d4ffa93d | #39

  Sanocki przedstawia swoje „skróty myślowe” jako argumentację i domaga się dyskusji. Dyskusja jest możliwa, gdy przedstawia się poglądy na temat faktów. Nie ma to miejsca w przypadku uprawianej przez Sanockiego prosowieckiej propagandy Np. nieobecność polityków europejskich na Majdanie ma stanowić argument jakoby Europa Zachodnia uznawała rosyjską agresję i wykazywała kompletne desinteressment dla sprawy Ukrainy oraz obojętność dla umów, prawa międzynarodowego, etc.. Takie widzenie politycznej rzeczywistości (pomijając propagandowy charakter tej rusofilskiej mowy) jest zwykłym prostactwem. Z tą kupa prorosyjskich frazesów (i powiedzmy to wreszcie otwarcie – antypolską propagandą) nie ma możliwości dyskutować. Zaognianie stosunków polsko-rosyjskich jest od wieków specjalnością rosyjską do osiągania własnych celów politycznych. Podziw Sanockiego dla ruskiej polityki agresji i przemocy nie jest obcy w polskiej historii. Zawsze była jakaś Targowica. Zastanawiający jednak zawsze jest powód takiego zaprzaństwa.

 40. z Niemodlina
  | ID: 4156f231 | #40

  @Janusz Sanocki

  Chamstwo ?? gdzie Pan w mojej wypowiedzi widzi chamstwo ???? no wie Pan co ??!!!!!!! to ja do Pana per Pan i mimo,że absolutnie się z Panem nie zgadzam, to jednak moim zdaniem zachowuję jakiś cywilizowany sposób wypowiedzi i dialogu, a Pan mi tu od kundli i chamstwa ???

 41. Anonim
  | ID: d4ffa93d | #41

  Obłęd Putina jest najwyraźniej zaraźliwy. Nawet człowiekowi z Niemodlina, który wykazuje daleko idącą powściągliwość w ocenach personalnych zarzucił Sanocki chamstwo. Biorąc pod uwagę „groźby” Sanockiego, niech nie grozi, tylko je spełni. Niewielka strata.

 42. kominiarz
  | ID: 1e485c10 | #42

  No to gwiazda strzeliła nam focha… :))
  Tak właściwie, to jako jeden z grona „prowincjonalnego stada, kundli, głupków, trolli, analfabetów itd” (słownictwo arystokraty J.Sanockiego autora wierszy o „psim jebaniu” – również cytat) byłbym bardzo zadowolony gdyby z tak świetnej prasy internetowej i papierowej jaką jest NGO zniknęły artykuły kogoś takiego. Jest to jedynie moja skromna ocena, ale ten człowiek działa na szkodę NGO. Może już nie tyle samymi artykułami (chociaż moim zdaniem tak) ale sposobem odnoszenia się i traktowaniem czytelników niezgadzających się z jego zdaniem. To jest właśnie czymś niebywałym Panie Sanocki! a nie „bekanie prowincjonalnego stada”.
  Wielu piszących tutaj redaktorów stwarza zupełnie inny klimat i moim skromnym zdaniem odbiorcy taka właśnie powinna być NGO. Dlaczego Tomasz Greniuch, Paweł Czyż, Maciej Kałek, Adam Słomka, Krzysztof Marcinkiewicz i wielu innych mają tą charyzmę, która przyciąga do tego by wejść na strony NGO i czytać art pełne patriotyzmu? Pod ich artykułami również ukazują się krytyczne i niezbyt grzeczne wpisy, ale nie zauważyłem by ktokolwiek z nich zniżył się do poziomu J.Sanockiego. Zgoda! , to my czytelnicy niejednokrotnie skaczemy sobie do gardeł -:) ale autor artykułu powinien zachować pewien umiar i dystans.
  Nie strasz Pan, Panie Sanocki, tylko zrób nam przyjemność i przestań Pan pisać w tak zacnej gazecie. Dla kogoś wychowanego w patriotyzmie , w idei walk narodu POLSKIEGO o odzyskanie niepodległości, nie sposób czytać Pana kalumnie o zrywach narodowościowych jakim było Powstanie Styczniowe, czy Powstanie Warszawskie. Nie da się czytać tego, co wypisujesz Pan o hymnie Polski, Mazurku Dąbrowskiego.
  Więc kończ Waść – wstydu sobie oszczędź!

 43. Helmut1984
  | ID: 83a5e404 | #43

  dość tej ruskiej propagandy na NGO…

 44. Irena
  | ID: 0306ee38 | #44

  @pan Helmut 1984. Prosze,napisz artykuł i umiesc na tut.stronce @NGO. Jest taka mozliwosc. Poddaj sie ocenie, krytyce. Zachecam tez pania @Lene,, pana @ kominiarza i innych forumowiczów. Wprowadzicie ład, spokój, bo macie inny punkt widzenia,który uszanuja, wzglednie nie uszanuja Ci,którzy Was skrytykuja, Wiem,ze to trudne jest napisanie felietonu,artykułu ,to tym bardziej czekam na Was.
  Polacy,to Naród bardzo skrzywdzony,wiec tym bardziej powinien sie wzajemnie szanować i uzupełniać w tematach, które ciagle sa badane.m.in.przez historyków. A przeciez zarówno panowie i prezydent, i premier sa historykami z wykształcenia. To zobowiazuje.
  Zachecam do pokazania kultury w dialogu, na nin.stronkach,które utworzono dla prawdziwych Polaków,ale maja prawo komentować tez mniejszosci narodowe.Szanujmy sie wzajemnie. dobrego dnia jak mówił Ojciec Pio.

 45. Eleonora
  | ID: c57d5fcf | #45

  Gwiazdami to tutaj są takie tuzy intelektu jak
  kominiarz, nie odróżniający wojny sprawiedliwej od wojaczki, tłukący jak poparzony
  wszelkie anonimy niespełnione opozycjonisty
  i inne trolle

  Po tym artykule zastanawiam się po co w ogóle zabierać głos, skoro i tak jedynymi, którzy reagują to są w/w trolle?!
  Niech sobie ” to my czytelnicy niejednokrotnie skaczemy sobie do gardeł -:) ale autor artykułu powinien zachować pewien umiar i dystans.”

  Pan musi zachować dystans, ale ci mogą pisać brednie wskazujące na stan ich zaciemnionego umysłu:
  ruskie pachołki, dziwki itp….

  Dawno nie czytałam artykułu pisanego z pozycji narodowych
  jest natomiast pan Słomka bez przerwy
  albo biegający po sądach
  albo po majdanach
  i wiecznie wrzeszczący.
  jak nie hańba, to slawa Ukrainu!

  I to ma być różnorodność?

  @Janusz Sanocki

 46. Eleonora
  | ID: c57d5fcf | #46

  Rusofilska mowa
  słowna agresja i zaprzaństwo
  frazesy i antypolska propaganda…

  Panie Januszu, faktycznie nie ma co sobie zawracać głowy takimi tępakami.
  Piszę to z całą odpowiedzialnością, ci ludzie są zwyczajnie głupi
  Nie odróżniających przy tym sowietów od współczesnej Rosji…
  Wygląda to tak jakby o pani Merkel ciagle pisali „Furer III Rzeszy”
  ale z jakiś powodów tak nie mówią?!

  Cokolwiek by tu nie powiedzieć
  – mamy do czynienia z następną osłoną walki o Bliski Wschód, o ropę w szczególności
  O likwidację Iranu, do którego droga prowadzi przez Syrię…
  Nie udało się poprzednim razem,
  naszym ” sprzymierzeńcom” przeszkodziła flota czarnomorska, stacjonująca na Krymie właśnie:)
  ..No to trzeba tę flotę unieszkodliwić!
  Zresztą podobnie mówił nasz PISowski dandys, pan Hofman

  „Zdaniem rzecznika Prawa i Sprawiedliwości to, co realnie może zrobić obecnie Zachód, to uruchomić przygotowania do starcia zbrojnego. – Realne działania to jest po prostu VI flota amerykańska. Nie ma innych realnych działań – stwierdził Hofman.”

  ale panowie zapiekli opozycjoniści niczego pojąć nie mogą, niczego
  Może poza prawo- człowiekowymi frazesami

  Wczoraj pan Szczerski z PIS był łaskaw porównać atak na Iran, podczas którego
  ” Przywracane były Prawa Człowieka”
  Do działań Rosji
  Z tą różnicą, że Putin, przeciwnie
  działa „w imię doraźnych, politycznych interesów”

  No i wszystko w temacie. Niech sobie czytelnicy NGO w to wierzą, zostawmy ich z panem Słomką na czele i majdanowymi demokratami obok
  ” slava ukrainu”

 47. Eleonora
  | ID: c57d5fcf | #47

  Wczoraj pan Szczerski z PIS był łaskaw porównać atak na Iran, podczas którego
  ” Przywracane były Prawa Człowieka”

  Chodziło o Irak oczywiście
  te Saddamowe bomy atomowe, chemiczne i inne wągliki :)))
  Oczywiście znalezione?!

 48. kominiarz
  | ID: 1e485c10 | #48

  @Eleonora
  Dziękuję za uznanie i nominację do nagrody „Gwiazdy intelektu” -:) i jednocześnie proponuję ustanowienie statuetki „Zbuldoczenia Artysty”. Sądzę,że autor powyższego art. miałby poważne szanse na jej zdobycie -:) Jako statuetkę widziałbym posążek rozjuszonego buldoga z toczącą się pianą:))
  No albo jeszcze lepiej…. zamiast wyzywać tutaj od tępaków, głupców, trolli itd. załużcie sobie razem z Sanockim własny portal, gdzie „bekanie prowincjonalnego stada” (cytat autora) nie będzie miało dostępu. Pani oczywiście będzie jedynym i słusznym krytykiem, a Sanockij budjet pisat… Zamiast gorzkich żali o „Jarosławie Polskę zbaw” będzie oda – Putinie Polskę ratuj. A niech no tylko który pomyśli inaczej….! Sanockij budjet takowo jebat. Acha….zapomniałem…. przecież krytyka będzie możliwa tylko pozytywna i żaden troll, cham, czy tępak z prowincjonalnego stada nie będzie miał wstępu na forum tego portalu. Pani jako jedyny słuszny krytyk i cenzor będzie nad tym czuwać. Gdyby jednak jakiś tępak się przebił i coś nie tak nabazgrał, to sprajem, sprajem po tekście, a jak! Pani zapyta Sanockiego jak to się robi. Powinien mieć w tym doświadczenie:)) Portal będzie wyłącznie wasz (nie to co bilbordy), nie będzie więc zniszczenia czyjegoś mienia i żadnej sprawy w sądzie. Ot imperium! A co najważniejsze – nie sowieckie,nie rosyjskie, a Sanockie :))) A co! Warchoły mają czytać i się uczyć, a nie pisat! :))
  PS.
  Mam jeszcze tylko taką małą radę, ale to już chyba dla nominowanego „artysty”. Ja to biorę z bardzo zdrowym humorem i szczerze mówiąc mam niesamowity ubaw jak puszący się paw salonowy zaczyna się buldoczyć z powodu nieokiełznanego „głupka kominiarza” z „prowincjonalnego stada” :)) Proponowałbym jednak wytrzeć pianę i spuścić trochę pary, bo żyłka pęknie, zawał gotowy, a szkoda by było i strata niepowetowana. Nie, nie to że tekstów prosowieckiego pismaka, ale rozrywki znakomitej żal :))

 49. Eleonora
  | ID: 6a701972 | #49

  @kominiarz

  Niech pan przeczyta co napisał….
  Doprawdy jest pan głupiutki aż mi pana żal
  proszę kolejny raz
  – nie odnosić się do moich wpisów!

 50. Irena
  | ID: 0306ee38 | #50

  @ pan kominiarz. Witaj. krytyka musi kulturalna.Wez to pod uwage.Zapomniałes o pewnych zasadach. A kiedys je stosowałes.Wybacz,ze musze Ci przypominać.posyłam jeszcze raz wiater halny aby wywiał wszystko co złe, i deszczyk kapusniaczek aby zmył brudy. Co do autora tekstu, to jest porzadny człowiek i pisze co uwaza za słuszne. Zobacz na strone prawicy net.Tam potrafia dyskutować, na ten sam temat i to dyskutować na poziomie godnym tresci.
  . Cóz…,męzczyzni to trudny temat…,Nikt ich nie odgadnie.Ja, nawet nie próbuje. pozdrawiam

 51. Janusz Sanocki
  | ID: ddffa50a | #51

  Chodzilo mi o kominiarza – raz jeszcze – sorry!
  Rzeczywiscie Panskie wypowiedzi nie zawieraja elementow chamskich.
  Ale co do meritum opiera sie Pan o calkowicie zaklamane relacje. O jakim „pokojowym” protescie Pan mowi?
  Czy Pan widzial co się dzialo na Majdanie? ale nie w relacji polskiej TV a zagranicznych? Tam byla jatka i agresja ze strony protestujacych.
  „Pobita dziennikarka” to szelma z UNA-UNSO – najbardziej nacjonalistycznej, faszystowskiej partii ukrainskiej. To partia radykalnie rewolucyjna w takim samym sensie jak rewolucyjna była NSDAP. Wiec skoro zostala pobita tego typu osoba,to nie jest powod do użalania się, tak samo jak nie bedziemy ualac się nad takimi ofiarami rpzemocy Jak Horst Wessel.
  Pan rpzyjmuje zalozenie, ze obraz jest taki jak Panu przekazuje wiarygodny dla Pana Jaroslaw K. I wszystkie fakty ocenia Pan zgodnie z tym zalozeniem wstepnym.
  Ja mysle wlasna glowa i nie jestem podatny na „autorytety”. Jeszcze raz Panu powtarzam, ze „katastrofa smolenska” nie ma nic do tego. Poza tym nie wierze, ze spowodowali ja Rosjanie. ale to temat na osobna bajke.
  Jesli chodzi o zagrzoenie rosyjskie to prosze i mnie i sobie odpowiedziec na proste pytania:
  Czy to Rosja i Putin przjeli nasze cukrownie? Naszą prase? Nasze huty? Nasze ubzepzieczalnie? Czy to na prawde Putin i Rosja jest dla nas zagrożeniem?
  Mysle ze jestesmy swiadomie szczuci na Rosje. I jesli już ktos wymyslil skuteczny sposob zeby Polską grac ptrzeciwko Rosji to ten sam mogl spowodowac upadek samolotu w smolensku. Ja np. obstawiam CIA. co Pan na to? To swietna zagrywka by byla z ich strony, biorac pod uwage, ze mogli rowniez zaplanowac wydarzenia na Ukrianie i rpzejecie tego kraju. Polska musialaby wtedy w tych planach byc calkowicie atyrosyjska. kąd Pan wie, że toaka koncepcja jest nierealna?
  A jesli tak, to dlaczego amerykanie nie dali zdjec satelitarnych z lotu 10 kwietnia 2010? Przeciez oni te zdjecia maja, bo lotnisko jest obserowowane.
  I jeszcze jeden „kamyczek”. Kiedy w 1999 NATO i amerykanie bombardowali Belgrad to nie była wojna, ani pogwałcenie prawa międzynarodowego tylko „pokojowa operacja”. W ramach tej „pokojowej” operacji” odłaczano od Serbii historyczna prowincję Kosowo.

  @z Niemodlina

 52. Anonim
  | ID: 269a1a11 | #52

  Panie Sanocki, ile wojen w swoim politycznym życiu wszczął Putin, a ile UE?

  Pytanie retoryczne

 53. Anonim
  | ID: 3e661907 | #53

  Człowieku z Niemodlina! Nie śpij! Odpowiedź! Czy towarzysz Putin odpowiada za nasze upadłe fabryki? Nie ! Czy to on ma nasze banki i ubezpieczalnie pod swoją kontrolą? Nie! No to jak on może być groźny? Odpowiedz nieszczęsny! A naloty „dywanowe” na Niemcy w czasie II wojny światowej? Czy to przypadkiem nie było pogwałcenie prawa międzynarodowego przez ten zgniły Zachód? A nasze cukrownie? Czy ty ślepy jesteś? Cukrowni już nie ma, więc czego może chcieć tow. Putin? Było tak dobrze i mogło być lepiej, a ktoś (nie chcę mówić otwarcie, by nie mieć do czynienia z MOSAD-em) rozbraja na naszych oczach pokój miłującą Rosję, ostoję naszej siły, potęgi i wiary chrześcijańskiej, a ty śpisz?

 54. Anonim
  | ID: 3e661907 | #54

  Zapomniałem dodać! Czy nie uważasz człowieku z Niemodlina, że ta dziennikarska szmata faszystowska nie powinna była zginąć, uprzednio zgwałcona za swoją faszystowską propagandę przez jakiś oddział radziecki, którego na nieszczęście nie było dla zaprowadzenia ładu i porządku? Job jego mać???!!!

 55. Janusz Sanocki
  | ID: ddffa50a | #55

  Pani Eleonoro!
  Pod nickiem anonim ukrywa sie zapewne mój były znajomy majacy pretensje do „bycia politykiem”. Ale co ciekawe – na moje pytania – po raz pierwszy dal jakies sensowne wpisy (trzy ostatnie).
  Nawet warto je przeanalizować:
  Pyta anonim „ile wojen wszęcza UE?”
  Odpowiadam:
  ZAcznijmy od tego, że UE jest paktem gospdoarczym i nie ma kompetencji do wszczynania wiojen, nie ma nawet sil zbrojnych. TE posiadaja panstwa wchdozace w sklad UE. rozumie zatem, ze chodzi o wojny wszczynane przez panstwa UE. No to zacznijmy od 1980 r.
  1) wojna o Falklandy – Wielka Brytania – premier Thatcher.
  2) bomabrdowanie Serbii przez panstwa NATO – USA i Wlk. Brytanie – rok 1999;
  3) Druga wojna w Zatoce Perskiej – konflikt zbrojny, który rozpoczął się 20 marca 2003 między koalicją sił międzynarodowych (głównie USA i Wielkiej Brytanii)
  4) wojna w Libii – 2011 r. w wojnie przeciwko rządowi Kadafiego uczestniczyły Francja, W.Brytania (no i oczywiscie USA – ale to nie UE)
  5) wojna w Afganistanie – od 2001 r. wśród wojujących stron są: (oprócz USA) Niemcy, Włochy, Francja, W.Brytania i Polska)
  No a biedny Putin tylko trzy wojenki: Czeczenia, Abchazja i Naddniestrze. I co to za wojenki?

  Wypowiedź druga:
  Oczywiscie, ze naloty dywanowe na Niemcy, zwłaszca nalot na Drezno – były złamaniem konwencji haskich. Nie ma co do tego wątpliwosci. Czy było to uzasadnione i czy moze byc usprawiedliwiane – to inna kwestia.
  Ironia jest – jak najbardziej dopuszcalna (nastapilo jednak jakas porpawa – dziekuje!) ale wlasnie tak jest – moim zdaniem. chodzi o rzobrojenie Rosji.

  wypowiedź trzecia: „violenti non fit injuria”. sposób w jaki potraktowano „dziennikarską szmatę z UNA- UNSO” jest analogia do nalotów dywanowych. Nie było to traktowanie praworząne, ale „sama sie prosiła” Podobnie jak ludnoć Hamburga, czy Berlina która na pytanie Goebbelsa „Czy chcecie wojny totalnej?” odpowiadała gromko 'Ya!”.

  I jeszcze na marginesie. Gdybyśie ogladali inne telewizje to byśta to wiedzieli. Wczoraj minister spraw zagr. Estonii w rozmowie telefonicznej z Ashton stwierdził, że sąd dowody, ze snajperzy w Kijowie strzelali do obu stron i ze za snajperami nie stoi Janukowycz, ale nowe wladze w Kijowie. Estonia domaga się wszczęścia śledztwa w sprawie zabijania ludzi w Kijowie, ale nowy rząd Ukrainy nie pali sie do tego.
  Będa jeszcze jaja.

  @Eleonora

 56. Eleonora
  | ID: 9a96bc2f | #56

  Jaja to już są:)
  nasi demokraci kochani wyhodowali sobie bandytę!
  Tylko patrzec jak chwyci za węzeł naszego pana Adama” Slava Ukrainu”
  No i kto obroni naszego walecznego kapeenowca?
  anonimy??

  http://www.youtube.com/watch?v=HRttirHJ7sI

  W internecie pojawił się film z publicznej napaści aktywisty Majdanu na prokuratora, któremu zarzuca opieszałość i grozi szubienicą na majdanie.

  Jak informuje portal Kresy.pl, Ołeksandr Muzyczko „Saszko Biały” jest działaczem UNA-UNSO i koordynatorem Prawego Sektora w zachodnich obwodach Ukrainy. Wcześniej, w roku 1994 brał udział w pierwszej wojnie czeczeńskiej, dowodząc ochotniczym oddziałem UNA-UNSO. Był także m.in. osobistym ochroniarzem prezydenta Czeczenii gen. Dżochara Dudajewa. Za wojenne zasługi został nagrodzony najwyższym odznaczeniem Czeczeńskiej Republiki Iczkerii, orderem „Bohater Narodu”, którym własnoręcznie udekorował go Dudajew.
  ( hehh, biedni Czeczeni Sakiewicza)

 57. kominiarz
  | ID: 1e485c10 | #57

  @Eleonora
  Jednak co by nie powiedzieć, to jedno mamy wspólne – oboje myślimy o sobie to samo. Cokolwiek więc Pani o mnie napisze, proszę pomysleć, że i Pani to dotyczy -:)
  Co zaś do mojego odnoszenia się do Pani wpisów, którego Pani sobie nie życzy, to proszę najpierw przestać odnosić się do mojej osoby w swoich wpisach, to i ja to uszanuję. W przeciwnym razie, to sobie Pani może… Szanujmy się wzajemnie, a jeśli jest inaczej, to nie żądajmy od tego kogoś szacunku. Prosta zasada.
  Gdyby skleroza dokuczała, to dla jasności przytaczam wpis Szanownej Pani:
  „Gwiazdami to tutaj są takie tuzy intelektu jak kominiarz, nie odróżniający wojny sprawiedliwej od wojaczki, tłukący jak poparzony
  wszelkie anonimy niespełnione opozycjonistyi inne trolle. Po tym artykule zastanawiam się po co w ogóle zabierać głos, skoro i tak jedynymi, którzy reagują to są w/w trolle?! (….) ”
  Nie przypominam sobie, żebym użył chociaż jednego obraźliwego słowa wobec Pani, takich jakimi szasta się w moją stronę, Ani razu nie dałem się sprowokować o co najwidoczniej usilnie się Pani stara. Facet dawno by już dostał w pysk -:) Tak, tak…. już wiem co Pani napisze:)

 58. kominiarz
  | ID: 1e485c10 | #58

  Irena :
  @ pan kominiarz. Witaj. krytyka musi kulturalna.Wez to pod uwage.Zapomniałes o pewnych zasadach. A kiedys je stosowałes.Wybacz,ze musze Ci przypominać.posyłam jeszcze raz wiater halny aby wywiał wszystko co złe, i deszczyk kapusniaczek aby zmył brudy. Co do autora tekstu, to jest porzadny człowiek i pisze co uwaza za słuszne. Zobacz na strone prawicy net.Tam potrafia dyskutować, na ten sam temat i to dyskutować na poziomie godnym tresci.
  . Cóz…,męzczyzni to trudny temat…,Nikt ich nie odgadnie.Ja, nawet nie próbuje. pozdrawiam

  Oj Droga Ireno…. Ja wiem ,że z Pani dobrotliwa dusza i nie zamierzam się z Panią szarpać:) Dobrze by jednak było, żeby do tej dobrotliwości wobec całego otaczającego świata stosowała te same standardy krytycznego myślenia. Bo domniemywam, że odbieranie chamstwa za kulturę, to nic innego jak u Pani bałwochwalcze zaślepienie i uwielbienie osobą. W tym wypadku autora. Co zaś do moich zasad, których podobno zapomniałem, to zapewniam, że są niezmienne od kołyski:) Jedna z nich, to – na chamstwo odpowiadam chamstwem. Chociaż w tym wypadku zachowuję umiar i chyba jeśli już, to jestem raczej niegrzeczny wobec Majestatu Pani uwielbionego. To chyba raczej niezbyt proporcjonalna reakcja na „kulturę” wielbiciela? Przypominam tutaj, że to Pan Sanocki pierwszy użył pod moim adresem chamskich i obraźliwych epitetów, za co nigdy nie przeprosił. Zapewne w ferworze walki jak to określa i swojego rozjuszenia, bo wrzuca wszystkich do jednego kotła, myli osoby i nawet „z Niemodlina” został głupkiem, trollem itd. To,że mu dopiekłem prawdą i rozjuszyłem, to już co innego:) , ale chamstwa takiego jakim mnie obdarzył nie było z mojej strony. A Pani wie, że ciupaga ostra i lepiej właściciela nie tykać:)
  Tak jeszcze co do tego „porządnego człowieka” , to przynajmniej dla mnie ktoś ubliżający swoim czytelnikom i ktoś, kto znajduje się w sądzie z powodu niszczenia mienia swoich przeciwników politycznych, to tym porządnym człowiekiem nie jest. No ale Pani stosuje inne standardy i takie Pani prawo:) Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

 59. Anonim
  | ID: 2f1600d1 | #59

  Panie Sanocki, nie jestem Pana kolegą, nawet byłym, o mieście Nysa i o wszystkich a priori jego mieszkańcach mam jak najgorsze zdanie, potwierdzone co najmniej 10 letnim obcowaniem z nimi.

  Co do Falklandów, to w 1982 r. inwazją na wyspy wojnę wszczęła junta wojskowa gen. Galtieri, Wielka Brytania odbiła jedynie te wyspy, nawiasem mówiąc znajdujące się pod zarządem Wielkiej Brytanii od 1825 r.

  Unia Europejska nie podjęła ŻADNYCH agresywnych kroków, w tym także na gruncie polityki obronnej i zagranicznej przeciwko jakiemukolwiek obcemu organizmowi międzynarodowemu. To tak a propos, co lepsze, Rosja czy UE?

  Interwencje w Libii oczywiście dość wątpliwa na gruncie prawa międzynarodowego, lecz była to interwencja niemal wyłącznie Francji i Wielkiej Brytanii i jedynie w ograniczonym zakresie. Poza ty ciekawe, że Tobie tak żale Kadafiego?

  Interwencja w Kosowie to działania NATO.

 60. Anonim
  | ID: 2f1600d1 | #60

  Afganistan to działanie zgodnie z art. 5 traktatu NATO wobec ataku z 11.09.2001 r. i odmowy wydania Bin Ladena.

 61. Janusz Sanocki
  | ID: 2b85053a | #61

  No a Krym to konsekwencja przeworu w Kijowi8e, obalenia legalnego prezydenta i nacjonalistycznego zagrozenia ze strony post-banderowcow. @Anonim

  @kominiarz

 62. Janusz Sanocki
  | ID: 2b85053a | #62

  Ale ty kominiarz to na rpawde jestes glupkiem. I konusem.@kominiarz

 63. Janusz Sanocki
  | ID: 2b85053a | #63

  Traktat NATO jest traktatem obronnym. Był.
  co do Bin Ladena to sposób w jaki go „zlikwidowano” czyli zamordowano – bezbronnego, na oczach kamer – to czyste babarzynstwo. @Anonim

 64. Eleonora
  | ID: 5466be7e | #64

  NATO i wojska amerykańskie pełne są cnót wszelakich.
  Słyną z męstwa, sprawiedliwości i honoru.
  Wie to każdy, kto miał z nimi ( nie) przyjemność…
  W Jugosławii czy teraz w Afganistanie.
  Komu Polacy służą?!

  Polecam:

  Kilku amerykańskich żołnierzy stoi nad trzema zakrwawionymi ciałami. Po chwili mężczyźni rozpinają rozporki i oddają mocz na zabitych. – Miłego dnia chłopie – mówi jeden z żołnierzy. Wstrząsające nagranie z Afganistanu trafiło do internetu i natychmiast wywołało burzę

  http://www.youtube.com/watch?v=tThH28kLk8M

 65. Irena
  | ID: 9c7eb7d6 | #65

  @kominiarz. Witaj. Przekazmy sobie znak pokoju. :-) pozdrawiam

 66. kominiarz
  | ID: 1e485c10 | #66

  Janusz Sanocki :
  Ale ty kominiarz to na rpawde jestes glupkiem. I konusem.@kominiarz

  No cóż… kolejny raz Pana rozczaruję i nie dam się sprowokować zniżając do prezentowanego przez Pana poziomu, Chociażby dlatego, żeby pokazać, że nawet jeśli chama granatem od pługa oderwało i dostał się na świeczniki, to i tak wcześniej czy później słoma z butów wyjdzie. No tak to już jest – człowiek ze wsi wyjdzie, ale wieś z człowieka nie :)) No mógłby się Pan chociaż postarać i w bardziej inteligentny sposób mnie obrażać niż używanie prostackich słów i „per ty”. No Panie burmistrzu…. Toż jeszcze trochę i nie będzie Pan niczym odbiegał od „zbuldoczałych kundli, analfabetów, trolli, głupków” Anonima, Krzysia s i kominiarza.
  Pozdrawia Pana „tępak z prowincjonalnego stada” -:)
  PS.
  Wszystkie epitety w cudzysłowie pochodzą ze słownictwa Janusza Sanockiego. Rozumiem, że stanowi to na przyzwolenie używania ich w zwracaniu się do siebie uczestników forum i jest to forma grzecznościowa ustanowiona przez tego Pana.

 67. Anonim
  | ID: 9adf38ac | #67

  Jak sobie pomyślę, że taki przychlast był burmistrzem 50 tys. miasta to mnie trafia.

 68. Anonim
  | ID: 3e661907 | #68

  To teraz ewentualną gotowość bojową mamy ogłaszać na wypadek zagrożenia ze strony banderowców, NATO, czy Rosji?

 69. Janusz Sanocki
  | ID: 2b85053a | #69

  No to jest dobre pytanie, ale do tych którzy nas w te awanture wciagneli.
  @Anonim

 70. Janusz Sanocki
  | ID: 2b85053a | #70

  I konusem – kominiarz – i konusem!@kominiarz

 71. Eleonora
  | ID: 5466be7e | #71

  Idiotów nie sieją… sami się rodzą!
  Kpią sobie z napiętej sytuacji, a Kaczyńskich i reszte pożal się Boże polityków wynoszą na ołtarze
  Skąd w Polsce tyle głupków?
  Aż tylu mamy ” opozycjonistów niepodległościowych”?
  Mnożą się przez pączkowanie do cholerki?!

  Na Ukrainie oczywiście banderowców- niet.

  http://www.youtube.com/watch?v=u6vx7k0nNnA

 72. kominiarz
  | ID: 1e485c10 | #72

  No jednak wieś, czysta wieś kryta strzechą

  @Janusz Sanocki

Komentarze są zamknięte