Słomka z Kijowa: Trzeba napiętnować Rosję w ONZ!

Redaktor3

adamW niedzielę na Majdanie w Kijowie przemawiał m.in. były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili i lider KPN – NIEZŁOMNI Adam Słomka. Polski polityk wzywa do napiętnowania Rosji w ONZ.

Dziś rano w swoim tekście lider Konfederatów przypominał podział Czechosłowacji z 1938 roku i wezwał do reakcji. Wieczorem zbieżną opinię wygłosił publicznie Zbigniew Brzeziński –  b. doradca prezydenta USA Jamesa Earla Cartera. Z Kijowa Konfederaci przekazali oświadczenie wzywające do usunięcia Rosji z ONZ:

„Biuro Prasowe KPN-NIEZŁOMNI informuje, że przebywający z wizytą w Kijowie lider Konfederacji wygłosił przemówienie do protestujących na kijowskim Majdanie. W 1987 roku w imieniu KPN Adam  Słomka podpisał ne emigracji porozumienie z przedstawicielami ukraińskiej opozycji antykomunistycznej. Dziś w ważnym dla naszej części Europy momencie agresji Federacji Rosyjskiej na niepodległe państwo przypomniał, że bez wolnej Ukrainy nie będzie wolnej Polski. Słomka wspominał współpracę z zamordowanym śp. Wjaczesławem Czarnowiłem i swoje doświadczenia jako reprezentant Polski w ramach obserwatora procesów demokratycznych Rady Europy w krajach tzw. b. „Bloku Wschodniego”.

Adam Słomka jako więzień polityczny PRL i III RP opowiedział się jasno przeciwko agresji Rosji skierowanej przeciwko Ukrainie zapewniając, że mimo trudnych momentów w historii naszych narodów (zbrodnie OUN/UPA, bratobójcze walki o Lwów) czas docenić wspólną walkę Ukraińskiej Republiki Ludowej i II RP z rosyjskim zagrożeniem. Warto wspomnieć, że w swoich wypowiedziach lider Konfederatów podkreślał, że to nasi sąsiedzi we własnym interesie podsycali konflikt, np. poprzez oddanie Ukrainie Galicji przez tzw. „państwa centralne” lub akcję „Wisła” inspirowaną z Kremla. Przypomniał, iż jednym z zabitych protestujących na Majdanie jest nasz rodak Leon Polański. Przemówienie zostało entuzjastycznie przyjęte przez tłumy zgromadzonych Ukraińców.

Po powrocie do Polski delegacja KPN-NIEZŁOMNI przekaże OBWE raport dotyczący aktów ludobójstwa na Ukrainie AD 2014 i opracowanie dotyczące inspirowania ludobójstwa na obywatelach II RP ze strony ZSRR („wielki głód”) i OUN/UPA na Polakach inspirowanego przez III Rzeszę.

Adam Słomka wzywa do napiętnowania Federacji Rosyjskiej na forum ONZ za działania sprzeczne z umowami międzynarodowymi i zwołania międzynarodowej konferencji, której celem jest oczyszczenie tzw. „obwodu kaliningradzkiego” i Krymu z broni taktycznej, masowego rażenia i zwartych jednostek armii Federacji Rosyjskiej”.

Źródło: Biuro Prasowe KPN-NIEZŁOMNI

 1. Eleonora
  | ID: 68fb6a5b | #1

  „Z Kijowa Konfederaci przekazali oświadczenie wzywające do usunięcia Rosji z ONZ”

  Rozumiem, że ONZ natychmiast to uczyni…

  Rozumiem też dlaczego pan na każdym zdjęciu wyglada na człowieka o bardzo zszarganych nerwach…
  Tyle starań, tyle oświadczeń, a… nikt go nie słucha!

  Może i Sakaszwilego nalezy demokratycznie przywrócić do władzy?!
  Za pomocą izraelskiego uzbrojenia i ich doradców wojskowych?!

  Widać desperację tego pana, piszącego coś o ” ludobójstwie w 2014 roku na Ukrainie” ale już ludobójstwo na Wołyniu dokonane przez OUN UPA nazywa… inspiracją III Rzeszy….

  Pan pokaże zdjęcia tych niezliczonych mas słuchaczy….
  Bo Kliczko nadawał swe orędzie do narodu z… Nadrenii Westfalii
  Bynajmniej przy tym nazwisku mamy jasność
  Kto zacz :(

 2. Prawda
 3. | ID: a41a90e6 | #3

  Konie kują,żaba nogę wyciąga… Skąd on wziął Ukraińską Republikę Ludową? Rządzoną, a raczej manipulowaną przez milionerów, których majątki pochodzą z tego… co ludowi ukradli. No więc panie Słomka .. niech nas Pan Bóg, Matka Boska Częstochowska broni przed nimi, obywatelami ludowej republiki.

Komentarze są zamknięte