Rusza kolejna edycja konkursu o Żołnierzach Wyklętych

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Poseł Patryk Jaki na konferencji pod pomnikiem Żołnierz WyklętychDziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Niezłomni, którzy przez lata wymazywani byli z kart naszej historii, dziś przywracani są pamięci i świadomości Polaków. Mimo ustanowienia tego święta wiedza o Żołnierzach Niezłomnych wśród młodzieży wciąż jest znikoma. Aby to zmienić, już po raz trzeci organizuję wojewódzki konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych na temat „Żołnierze Wyklęci – Zapomniani Bohaterowie”.

Od lat jestem zaangażowany w przywracanie pamięci o Żołnierzach Wyklętych m.in. organizując spotkania, debaty i uroczystości ich upamiętniające, a także w Sejmie RP – przygotowując sejmowe uchwały W ciągu dwóch ubiegłych lat dzięki konkursowi setki uczniów Opolszczyzny poznało historię żołnierzy – bohaterów polskiej drogi do niepodległości i suwerenności, których komunistyczna propaganda skazała na zapomnienie. Dziś w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ogłaszam III edycję konkursu.

Mam nadzieję, że dzięki tej inicjatywie i udziale w niej młodzieży szkolnej pamięć o niezłomnych Polakach utrwali się w świadomości młodych ludzi i ci, których kiedyś wyklęto, staną się symbolem wierności i wytrwałości w walce o wolność naszej Ojczyzny.

Zachęcam wszystkich młodych ludzi do udziału w konkursie, a nauczycieli proszę o pomoc i opiekę merytoryczną nad przygotowywanymi przez uczniów pracami. Honorowy patronat nad konkursem objęła Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu, a patronem medialnym jest Radio Opole. Prace konkursowe można nadsyłać do dnia 12 maja br. na adres mojego biura poselskiego ul. Damrota 4/37, 45-064 Opole.

 Patryk Jaki, poseł na Sejm RP

  1. Irena
    | ID: 85b40c8b | #1

    Pochwalam sposób przywracania pamięci Zołnierzom Wykletym. Tak, to konkursy literackie,plastyczne,recytatorskie spowoduja szukanie materiału tematycznego. Spotkania z rodzinami Zołnierzy Wykletych,to zródłowy materiał dowodowy.Tutaj trzeba sie spieszyć bo wymieraja. Panie pośle. Dziekuje Za Pamieć o Niezłomnych Polakach .pozdrawiam.

Komentarze są zamknięte