Dziś świętujemy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Niezależna Gazeta Obywatelska6

Historia RojaProjekt ustawy o ustanowieniu tego święta złożył w 2010 roku śp. Prezydent RP Lech Kaczyński. W preambule ustawy czytamy: „W hołdzie Żołnierzom Wyklętym – bohaterom Powstania Antykomunistycznego, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego; walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu”. Pomysłodawcą ustanowienia tego święta jest Arkadiusz Karbowiak, były Wiceprezydent Opola i pasjonat historii. Polecamy stronę: www.zolnierzewykleci.pl

Oprac. TK

 1. kominiarz
  | ID: e669fc90 | #1

  Tak brzmiał niestety tylko projekt ustawy i tak chcielibyśmy żeby brzmiał. Jak wiadomo rządząca czerwona hołota spod znaku sierpa i młota wespół z z tymi spod gwiazdy Dawida sprzeciwiła się takiemu tekstowi. Uznając samo ustanowienie takiego świeta za sukces musielismy się zgodzić na nieco odmienny tekst.
  http://podziemiezbrojne.blox.pl/2011/02/Narodowy-Dzien-Pamieci-Zolnierzy-Wykletych.html
  Nie biorą się więc z nikąd okrzyki na marszach „raz sierpem raz młotem…” bo oni nadal decydują. Na tych drugich nie wolno nam nic wykrzyczeć ,bo zaraz stanelibyśmy w rankingu na najwiekszego faszystę i antysemitę roku. Nie jest mi jednak wiadomo i nigdzie się nie doczytałem (oprucz NGO) ,że pomysłodawcą ustanowienia tego świeta jest A.Karbowiak. Wiadomo mi jedynie ,że jednym z pomysłodawców był prezes IPN śp.Janusz Kurtyka ,a śp.prezydent Lech Kaczyński złożył ten projekt w Sejmie. No ale pozostaje wierzyć na słowo:) Widocznie pomysłodawców było znacznie wiecej,a tak to już jest że wymienia się jedynie tych najbardziej zasłużonych. Nie rozumiem tylko dlaczego NGO wymienia A.Karbowiaka jako tego jedynego ,który się przyczynił. Troche to jednak wypatrza prawdę.

 2. kominiarz
  | ID: e669fc90 | #2

  Jednak doczytałem się ja to było. Dzisiaj na WP w wywiadzie z Panem Karbowiakiem.

 3. Irena
  | ID: 7320f13e | #3

  !!!!!!!!!Pomódlmy się za Tych co Walczyli. !!!!!!!! Chwała Bohaterom. !!!!!!!
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Artykuł ciekawy ,a jakże treść bolesna dla narodu polskiego.!!!!!!!!!!! Dzięki.!!!!

 4. Irena
  | ID: c4d2632c | #4

  @NGO .Dziekuje za videa.W tym podniosłe Uroczystości -Manifestacja Pod Pomnikiem Żołnierzy Wyklętych W Opolu w dniu 1 marca 2014r. Wzruszające.Popłakałam się. Dziekuje organizatorom i uczestnikom. Cześć i Chwała Bohaterom.!!!!!

 5. kominiarz
  | ID: e669fc90 | #5

  Z pewnością aktualna relacja i zdjęcia ukażą się wkrótce :)
  Fotografów było sporo i z Młodzieży Wszechpolskiej i z Ruchu Narodowego (dużo by wymieniać), tak że materiał powinien być bogaty.
  No a sama uroczystość jak zwykle niezwykła :) Nie zawiedli jak zwykle kibice OKS Odra i mam nadzieję, że tym razem policja była mądrzejsza (no a jak znalazły się posłuszne barany, to zbiórka na mandaty?). No cóż… skoro musimy sami sobie opłacić za oświetlenie podczas hymnu państwowego i nazywają to materiałami pirotechnicznymi, to zapłacimy, prawda? Wobec powyższego pragnę również złożyć donos na samego siebie, gdyż podczas uroczystości używałem słów nienawiści: „Co nam obca przemoc wzięła, szablą odbierzemy”.
  No a zanim ukaże się fotorelacja reporterów NGO, to może taki mały przedsmak i jedna przerobiona graficznie fotka :)
  https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/t31/1962154_221282164727102_279085354_o.jpg

 6. Irena
  | ID: c4d2632c | #6

  @kominiarz.Witaj. Dzieki za linka.A na fotorelacje czekam.Miłego dnia.

Komentarze są zamknięte