Wiśniewski powalczy o Sejmik

Autor Obywatelski2

DSC_0684_nPodczas dzisiejszej konferencji prasowej Arkadiusz Wiśniewski zaprezentował „drużynę”, z która zamierza powalczyć o Sejmik Województwa Opolskiego. Na razie drużyna jest 5-osobowa: burmistrz Nysy Jolanta Barska, burmistrz Olesna Sylwester Lewicki, burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński, były poseł PO Robert Węgrzyn oraz sam Wiśniewski. Wszyscy zgromadzeni zapewniali, że grupa jest znacznie liczniejsza, a inicjatywa cieszy się zainteresowaniem samorządowców z całego województwa, nie podali jednak żadnych nazwisk. Nowa inicjatywa nazywać się będzie „Gospodarne Opolskie”.

Grupa nie ma jednego lidera; wszystkie decyzje mają być podejmowane wspólnie. Arkadiusz Wiśniewski podkreślił również, że inicjatywa „Gospodarne Opolskie” nie zmienia jego planów dotyczących walki o prezydenturę Opola. Stowarzyszenie, o którym były wiceprezydent kilkukrotnie mówił, a które będzie walczyć o mandaty do Rady Miasta Opola, nie będzie częścią GO. Obecni na konferencji włodarze miast nie zadeklarowali też swego startu do Sejmiku z list nowej inicjatywy.

Jeden z członków „grupy inicjatywnej” Robert Węgrzyn tak wyjaśnił cel powołania „Gospodarnego Opolskiego”:

Chcemy stworzyć forum, którego podstawą jest debata. Pragniemy stworzyć możliwość współpracy między wszystkimi ludźmi, między tymi którzy chcą ze sobą rozmawiać bez względu na swoje przekonania, również religijne.

Z kolei Sylwester Lewicki wyraził nadzieje, że ich lista spotka się z dużym zainteresowaniem wyborców, adekwatnym do poparcia, jakim już cieszy się wśród lokalnych samorządowców. Podczas konferencji zapowiedziano, że do trzech tygodni zwołane zostanie robocze spotkanie, na którym będą już obecni inni zainteresowani współpracą samorządowcy i zostanie zaprezentowany plan prac w Sejmiku. Powstanie również strona internetowa GO.

Autor i foto: Grzegorz Krukowski

 1. Irena
  | ID: 900b71b1 | #1

  Nie widze.zeby pani Barska wniosła dobre gospodarskie przykłady. Za jej rzadow w Nysie, to bezmyslnosc , to wydanie milionów na bezuzyteczna dokumentacje,,to wybuchy we fabryce,które Nysie powaznie zagroziły, radze poczytac Nowiny Nyskie od 7 lat wstecz,to oczy sie otworza jaka to kiepska gospodyni Nysy…. A pan Wisniewski – tez juz rzadzil……Może by się pochwalił swoim dorobkiem???…Korytko marzy sie , pełne,…nadal… Ta polityka ..to jak dewotka.Że tez nie ma wiecej takich ludzi jak sołtys -radny pan Gabor.Pracowitych.

 2. JT
  | ID: ebbb38bf | #2

  Nowej Fabryki w Nysie dalej nie ma

  Mnóstwo ludzi ONy jest w Holandii

  WSTYD

Komentarze są zamknięte