Andrzej Duda nową twarzą programu Prawa i Sprawiedliwości

Niezależna Gazeta Obywatelska3

PiS i Marcelina 2– Polska i Polacy potrzebują nowego, dobrego planu – potrzebują zmian. ZDROWIE – PRACA- RODZINA. Tylko Prawo i Sprawiedliwość jest w stanie temu wyzwaniu sprostać. Przed nami wszystkimi czas wielkiej pracy i ogromnej mobilizacji. Tylko zdecydowana wygrana PiS będzie zwycięstwem dla Polski  – napisała na facebooku Marcelina Sieracka, urocza działaczka PiS o ogłoszonym nowym programie partii na kongresie w Warszawie. Głównie tezy wystąpienia prezes Jarosława Kaczyńskiego:

„Polacy mają dość systemu Tuska (…) Polacy mają dość systemu opartego na egoizmie, na odrzuceniu wszystkiego co wspólne na zasadzie: wszystko dla swoich, mają dość systemu niebywałej arogancji władzy, lekceważenia społeczeństwa, deptania tej zasady, która jest u podstaw naszego polskiego myślenia o polityce: nic o nas bez nas” – mówił Jarosław Kaczyński.

Polacy są zagubieni. Potrzebują wizji, projektu dla Polski. My taki projekt mamy (…). To nie jest program dla przecinania wstęg, dla wskaźników, dla chwały władzy. To jest program dla Polaków, polskich rodzin, który ma prowadzić, że będzie praca, wyższe płace, mieszkania, dobra służba zdrowia, godziwe emerytury” – powiedział Prezes PiS.

Jarosław Kaczyński zapowiedział m.in. wzmocnienie pozycji NIK, RPO, GUS, „powrót do dawnych funkcji IPN”, prowadzenie „polityki rozwoju”, reformę finansów publicznych, program budowy mieszkań pod wynajem, które przekształcą się we własność, podniesienie płac, likwidację gimnazjów, „odbudowę” sił zbrojnych oraz dodatek 500 złotych na drugie, a w przypadku ubogich rodzin – pierwsze dziecko.

Mówił też o zmianach, których, jego zdaniem, wymaga polska kultura. „Będziemy stawiać na ochronę dziedzictwa narodowego, patriotyzm, na to co buduje wspólnotę. PiS nie będzie popierać dzieł o wyraźnie antypolskim charakterze, ani ekscesów, które są dziełem różnego rodzaju beztalęć, które mają zastępować prawdziwą sztukę” – zapowiedział.

„Jestem tylko jednym z was, razem możemy zwyciężyć” tak Jarosław Kaczyński zakończył swoje wystąpienie ‪#‎nowyprogramPiS‬

fot. udostępnione dzięki uprzejmości Marceliny Sierackiej.

tk

 1. Irena
  | ID: 314063af | #1

  Przystojny Gosc.Twarz dobra dla PiSu. Dzieki za fotorelacje.

 2. adam
  | ID: 2c19d77a | #2

  Dobra reprezezentacja PIS ! tak tzrymać dalej !

 3. maniek
  | ID: 2c19d77a | #3

  Brawa !!! Może przestaną na nas patrzeć jak na moherów i na partię satrych panów i panien !!!
  Andrzej Duda na Prezydenta Krakowa !!!

Komentarze są zamknięte