Stoch osiagnął to czego nie udał się Małyszowi. Mamy mistrza olimpijskiego!

Niezależna Gazeta Obywatelska4

imageKamil Stoch oddał dwa najlepsze skoki powyżej 100 metrów. Był bezkonkurencyjny. Osiągnął to co udało się tylko Wojciechowi Fortunie w 1972 r. Zdobył piętnasty w historii polskich igrzysk olimpijskich złoty medal. Pierwszy skok był na 105,5 m, kolejny mimo obniżonej belki oddał na 103,5 m. Skocznia w Soczi była wypełniona kibicami z Polski, którzy również z mistrzem cieszyła się największym sukcesem Polaka. – Zamieniłbym moje medale na ten złoty z igrzysk – mówił w studio TVP Adam Małysz, któremu udało się  zdobyć srebrny medal igrzysk m.in przegrywając z dziś nie liczącym się w konkursie Simonem Amannem. Również cała drużyna skoczyła bardzo dobrze. Maciej Kot był siódmy a Jan Ziobro trzynasty. – Rano miałem stan podgorączkowy, mogłem nawet nie wystartować – mówił Stoch po oddaniu skoku w rozmowie z TVP. Optymistycznie rysują się skoki drużynowe w Soczi. Kamil gratulacje od redakcji!

tk

 1. Irena
  | ID: 7af096fd | #1

  Panie Kamilu Stoch…..Serdecznie gratuluje złotego medalu i…Dziękuję….
  … Wprawdzie panu Adamowi Małyszowi tylko srebro było dane, ale wniósł On, do kregu sportowego duzo kultury i mądrości w sposobie wyrażania się o współzawodnikach,za co dziekuje.Zapamietałam .

 2. gandalf szary
  | ID: 5fad9579 | #2

  jestem dumny, że jestem Polakiem, brawo Kamil, jeszcze Polska nie zginęła…….

 3. WAŻNE ! ! !
 4. tadeusz1
  | ID: a993d981 | #4

  Dziękuję Kamilowi za Jego trud treningowy, którego rezultatem był sukces w Soczi. Liczę na to, że nie ostatni. Warto też zapamiętać co napisała Pani Irena 9 lutego 2014 o godz. 22,02.
  Tadeusz

Komentarze są zamknięte