Słomka: „Czarna Owca” WSI?

Redaktor8

czarna-owcaNowy „J-23” Aleksander Makowski vel Aleksander Stępiński może być konfabulantem, a gen. Marek Dukaczewski powinien straszyć w rezerwatach postkomunizmu. To w wielkim skrócie ocena byłych wojskowych służb specjalnych należąca do onegdaj ważnego polityka SLD Zbigniewa Siemiątkowskiego i zmarłego niedawno posła PO Konstantego Miodowicza.

Dyskusja o likwidacji WSI rozgorzała na nowo w związku z nachalnym promowaniem „wywiadu-rzeki” Makowskiego z Pawłem Reszką i Michałem Majewskim, pt. „Zawód: szpieg”.

Promowaną książkę wydało wydawnictwo Czarna Owca należące onegdaj do Jacka Santorskiego – członka Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów. Aktualnie jest on współwłaścicielem z Dominiką Kulczyk-Lubomirską (córka Jana Kulczyka) grupy Firm Doradczych VALUES.

Warto wspomnieć, że w 2004 roku okazało się, że Jan Kulczyk jest zamieszany w Aferę Orlenu*. W ramach pracy Sejmowej Komisji Śledczej ujawniono, że Jan Kulczyk miał ogromny, niewspółmierny do liczby posiadanych akcji, wpływ na działanie i obsadzanie kluczowych stanowisk w PKN Orlen oraz to, że uczestniczył w spotkaniach z rezydentem KGB/FSB w Polsce  Władimirem Ałganowem.

Dla kogo i za co Trybunał Stanu?

Wracając do WSI. Jako były poseł wiem, że te służby w pierwszych kadencjach Sejmu RP odmawiały dostępu do informacji o swojej działalności. Wielokrotnie przedstawiciele tej służby ostentacyjnie lekceważyli wezwania sejmowych komisji. W tym kontekście warto zastanowić się nad wieloma aferami dotyczącymi przetargów organizowanych przez MON czy prowokacją dotyczącą usunięcia ministra Romualda Szeremietiewa. Iluzoryczność ochrony wywiadowczej Wojska Polskiego wzrasta jeśli się zważy, że WSI nie przeszły żadnej lustracji czy dekomunizacji mimo ścisłej współpracy z KGB czy GRU.

Raport o likwidacji WSI autorstwa Antoniego Macierewicza był ważnym elementem ujawniania opinii publicznej nielegalnych działań postkomunistów i ich zauszników. To Antoni Macierewicz w tym dokumencie potwierdził, że 50% akcji WSI dotyczących partii politycznych było skierowanych przeciwko KPN.

To, że jacyś agenci wywalczyli w sądach odszkodowania za ujawnienie ich nazwisk w raporcie nie jest niczym dziwnym. Sądownictwo III RP wsławiło się bowiem „moralną odpowiedzialnością za korupcję”, „pobiciem kulą karabinową ze skutkiem śmiertelnym”, bezkarnością komunistycznych zbrodniarzy Wojciecha Jaruzelskiego czy Czesława Kiszczaka oraz ustalaniem terminów rozpraw na telefon. Trudno uznać, że potwierdzić miałoby ustalenia z raportu Macierewicza!

Tymczasem jeśli prawdą jest, że postawiono zarzuty za więzienia CIA Zbigniewowi Siemątkowskiemu, to czas zadać pytanie kiedy za wydanie zgody na tego typu więzienia z pominięciem parlamentu odpowie przed Trybunałem Stanu Leszek Miller i Aleksander Kwaśniewski. Nad tym warto debatować!

Czarna Owca zwalcza „opium dla ludu”?

Wydawnictwo Czarna Owca zajmuje się nie tylko promowaniem agenta komunistycznych służb. Poseł Izabela Kloc z PiS w niedawnym zawiadomieniu do prokuratury pisze:

„W polskich księgarniach pojawiły się książki promowane jako „pomoce edukacyjne” dla dzieci. Książki te są wydawane przez wydawnictwo Czarna Owca – „Wielka Księga Siusiaków”, „Wielka Księga Cipek”, „Duża Księga Aborcji”.

Są one obsceniczne, wulgarne, deprawujące. Noszą znamiona pornografii. Prócz demoralizujących treści, (rozpowszechniających praktyki homoseksualne, rozwiązłość, patologiczny model rodziny), obraziły i zraniły nasze uczucia religijne. Matka Boża przedstawiana jest jako molestująca seksualnie małego Jezusa. W innym miejscu Jezus jest przedstawiany nago na krzyżu, jako naga kobieta”.

Dorobek wydawnictwa w walce z „leninowskim opium” uzupełnia promowanie opinii o ks. Jerzym Popiełuszce za pośrednictwem współczesnego „J-23”. Aleksander Makowski stwierdza we fragmencie publikacji „Zawód: szpieg”, cyt.

„(…) według mnie sprawa była prosta. Grzegorz Piotrowski z podwładnymi rozpracowywali księdza. Uważali, że ma on jakąś cenną informację. Taką, która absolutnie pomoże im w karierze. Na przykład gdzie ukrywa się Zbigniew Bujak albo coś w tym stylu. Doszli do wniosku, że sobie z księdzem porozmawiają” – uważa. Co stało się dalej? „Chcieli Popiełuszkę zastraszyć, licząc na to, że pęknie. No i wszystko wyrwało im się spod kontroli. Zaczęli z nim rozmawiać, używając, nazwijmy to delikatnie, wzmocnionych technik przesłuchania. Ale nie każdy potrafi to robić. Tego jednak trzeba się nauczyć. Oni nie bardzo wiedzieli co i jak. Próbowali go straszyć, a on powtarzał: 'Nic nie powiem’. Więc zaczęli go szturchać, popychać, w końcu bić. Zagrały emocje i zwyczajnie go zabili”.

Agent bezczelnie deprecjonuje zlecone przez komunistów zabójstwo księdza Jerzego Popiełuszki do indywidualnej akcji oprawców. Gdyby mógł skutecznie promować w mediach termin „nieznani sprawcy”… Takie … „czarne owce”!

Adam Słomka
Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI,
poseł na Sejm RP (1991-2001)

* Druk nr 4430 – Sprawozdanie Komisji Śledczej do zbadania zarzutu nieprawidłowości w nadzorze Ministerstwa Skarbu Państwa nad przedstawicielami Skarbu Państwa w spółce PKN Orlen S.A. oraz zarzutu wykorzystania służb specjalnych (d. UOP) do nielegalnych nacisków na organa wymiaru sprawiedliwości w celu uzyskania postanowień służących do wywierania presji na członków Zarządu PKN Orlen S.A.

 1. z Niemodlina
  | ID: 90621acc | #1

  POstkomunistyczne media oraz reżimowi funkcjonariusze dziennikarstwa chcą przed 4 rocznicą zamachu w Smoleńsku obrzucić pana Macierewicza jak największą ilością błota, zrobić z tego człowieka kogoś niewiarygodnego, podejrzanego,notorycznie oskarżanego, a wiadomo z takimi się nie rozmawia, POstkomunistyczne media takich nie traktują na poważnie. Wczorajsze oskarżenia przedstawiciela ruchersów jakoby pan Antoni Macierewicz likwidując komunistyczne WSI doprowadził do śmierci polskich żołnierzy w Afganistanie to już w ogóle paranoja i głupota do kwadratu, a kto według ruchersów doprowadził do śmierci kilku tysięcy amerykańskich żołnierzy w Afganistanie ???? również brak wywiadu wojskowego ?? :) :)

 2. Eleonora
  | ID: 42a662f5 | #2

  Faktem jest, że żadne powazne państwo nie ujawnia swoich agentów!
  Proszę zauwazyć, że Niemcy po wchłonięciu NRD tego nie zrobili.
  No, ba! Nawet Lenin oszczędził wielu z carskiej ochrany, choc Cara sprzątnął, morderca :)
  A co to za powazne państwo, które zezwala na tajne więzienia obcych służb?
  A ile było wrzasku i śmiiichu jak Lepper gadał….
  Nawet pan Macierewicz złoty….nic nie słyszał ani widział….

  Pamieta pan?

  http://www.youtube.com/watch?v=Mv-TAJMAwr8

  – Polska od początku współpracowała z CIA w sprawie tajnych więzień. Informacje o tym mam od ludzi, którzy bezpośrednio brali udział w tym programie – powiedział w TVP Info Adam Goldman, autor tekstu w „Washington Post”.

  – Prowadzę to śledztwo od kilku lat najpierw dla agencji Associated Press, a teraz dla Washington Post. Informacje te mam od ludzi, którzy bezpośrednio brali udział w programie tajnych więzień w Polsce. Pieniądze, które otrzymała Polska pochodzą z CIA. W przekazaniu pieniędzy pośredniczyła ambasada USA w Warszawie. Pieniądze trafiły do Polski w dwóch pudłach, ponieważ polska służba bezpieczeństwa nie chciała zgodzić się na elektroniczny przelew. Nie wiem co się stało z tymi pieniędzmi potem. Była to pewnie forma podziękowania – gest wdzięczności za pomoc w utworzeniu tajnej bazy – mówił w TVP Info Goldman.

 3. Eleonora
 4. z Niemodlina
  | ID: 90621acc | #4

  @Eleonora

  Co Pani rozumie pisząc „swoich agentów” ???? wie Pani jacy to byli agenci ??

  Odnośnie Andrzeja Leppera to doskonale to pamiętam, już wówczas sprawa wydawała mi się podejrzana, a nie widzi Pani podobieństw,że tak samo jak wówczas media próbowały ośmieszyć i sprowadzić temat do absurdu i jakiś wymysłów, tak samo dziś i od 3lat te same media robią z panem Antonim Macierewiczem i ustaleniami ekspertów skupionych w ZP ???

  Ja zachęcam zapoznać się z tymi informacjami.

  http://niezalezna.pl/51229-autorytet-dla-niektorych-mediow-konfabulant-rzecz-o-aleksandrze-makowskim

 5. Eleonora
  | ID: 42a662f5 | #5

  Proszę pana władza, która naraża na smierć swoich obywateli ( chodzi mi o ew. zamachy terrorystyczne) popełnia zbrodnię zdrady stanu….

  A pan Targalski ( zdaje się, że vice GP) ongis napisał:

  Z „nową siłą” powrócił ostatnio temat tak zwanych więzień CIA w Polsce. Z tą różnicą w stosunku do pierwszej odsłony tej sprawy, że tym razem bardzo ochoczo podejmują tę kwestię nasi rodzimi „śledczy”.

  Wydawałoby się że rzecz została już zakończona, po udzieleniu wyjaśnień w tej sprawie przez polską stronę poprzednim razem. Wyjaśnień udzielały wówczas byłe i obecne prominentne osoby polskiego życia politycznego i wszyscy oni zgodnie stwierdzili, że tego typu fakty nie miały miejsca. Jeżeli takie zgodne stwierdzenia, padają z ust prominentnych polityków niezależnie od opcji jaką reprezentują, to co robi w tym momencie lojalny wobec swojego kraju obywatel i cała tzw. klasa polityczna? Otóż w normalnej sytuacji stoją za tymi ludźmi murem, wspierają ich niezależnie w tym momencie od sympatii, czy antypatii politycznych. Tak nakazuje lojalność wobec własnego państwa.

  Inaczej mówiąc:
  – mordy w kubeł, bo tak nakazuje lojalność?
  Tylko pan powie:
  – wobec kogo
  Polski czy CIA?

  http://jozefdarski.pl/4599-z-talibami-w-tle

  Nie bardzo rozumiem co oznacza słowo ” swój”?
  Do kogo mamy je odnosić?
  Wyszkolony, dobry i lojalny wobec państwa agent jest chyba godnym określenia ” swój”?!
  Nie znam pana Makowskiego, więc niewiele o nim pisze.
  Swoją drogą:
  Zna pan nazwiska enerdowskich agentów?
  ” Nie swoich”?
  Pan je poda, bo Niemcy nie zechcieli :(

 6. z Niemodlina
  | ID: 90621acc | #6

  @Eleonora

  Niech się pani nie ośmiesza i nie formułuje takich samych oskarżeń co przedstawiciele tfojego róhu, SLD,PSL i część PO :) Zarzuty jakie pani stawia panu Macierewiczowi są niepoważne i nieprzedstawione żadnymi dowodami. „Wyszkolony dobry lojalny agent……” czyli oficer WSI szkolenia przechodził w GRU bezpośrednio powiązanym z KGB, Ci „lojalni agenci” przez 15lat nie zdemaskowali żadnego rosyjskiego szpiega w Polsce, prowadzili wiele nielegalnych interesów m.in. handel bronią oraz zajmowali się inwigilacją opozycji.

 7. Eleonora
  | ID: 0ae053c1 | #7

  @z Niemodlina

  Proszę pana gdzie ja formułuję oskarżenia wobec Macierewicza?
  Jakie zarzuty?
  Zarzutem jest dla pana moja niewiara w uczciwość tego polityka?
  Panu się bogowie pomylili?
  Szanowny panie:
  Współcześni agenci nie ujawnili żadnego szpiega!
  Ani rosyjskiego, ani amerykańskiego czy zydowskiego :)
  Ale zdaje się że ci ostatni mają prawo sobie hasać po Polsce?
  Jak to jest, że suwerenne państwo zamyka swoją przestrzeń powietrzną bo kilku parlamentarzystów obcego państwa postanowiło spotkać się w ” byłym obozie”?
  A może ono już ” nie obce”?
  Pan to wie?

 8. z Niemodlina
  | ID: 90621acc | #8

  @Eleonora

  OK, źle odczytałem Pani wypowiedź, tyle ostatnio oskarżeń typu ” narażenie na śmierć” „narażenie na ataki terrorystyczne” że myślałem,że chodzi znowu o zarzuty wobec Antoniego Macierewicza, bo akurat tak się składa,że ostatnio bardzo nasiliły się bezpodstawne ataki na likwidatorów WSI. Jeżeli chodzi o więzienia CIA to oczywiste jest, że towarzysze odpowiedzialni za ten skandal powinni za to odpowiedzieć, w pierwszej kolejności tow. ZERO Miller tuż za nim tow. Kwaśniewski.

Komentarze są zamknięte