Niezwykłe spotkanie z filmem „OCTOBER BABY” [wideo]

Niezależna Gazeta Obywatelska1

SONY DSCWspółcześnie jako społeczeństwo przeżywamy kryzys wartości absolutnych, które są nieustannie relatywizowane. Z drugiej strony wartościom, które mają status relatywnych nadaje się rangę absolutnych. Wynika stąd potrzeba ponownego pochylenia się nad znaczeniem ludzkiego życia. Wyjątkową szansą na to okazało się zorganizowane przez NZS UO środowe spotkanie o budującym tytule: „Każde życie jest piękne”. Podstawą rozważań organizatorzy uczynili film October Baby stworzony na kanwie autentycznych wydarzeń, opowiadający historię Gianny Jessen – kobiety, która przeżyła własną aborcję. Niezwykłym uzupełnieniem filmu były osobiste doświadczenia i świadectwo senatora Bolesława Piechy.

 „To bardzo ważne, że zrobiono  film o problemach aborcji pokazując tak szerokie konsekwencje dla kobiety, rodziny, lekarzy, pielęgniarek oraz środowisk z których pochodzą – w tak ciekawy i urzekający sposób. Uważam, że każdy z nas powinien zobaczyć ten film – to duchowe przeżycie, po którym się milknie.” – wyznaje jeden z uczestników spotkania.

Film opowiada historię dziewczyny, która przeżyła własną aborcję. Jest młodą, piękną kobietą, która boryka się z trudnościami zdrowotnymi. Nagle dowiaduje się trudnej prawdy, że była poddana nieudanej próbie aborcji. Wyrusza wiec w podróż, która jest nadzieją na znalezienie własnej tożsamości. Całość opowieści jest przepełniona duchem przebaczenia i wyrozumiałości.

Nieocenionym uzupełnieniem filmu były osobiste doświadczenia i przeżycia senatora Bolesława Piechy, które poruszająco wkomponowały się w filmową historie. Pan senator podzielił się własną perspektywą, w której bardzo konkretnie podkreślił, iż aborcja niesie trudne konsekwencję nie tylko dla kobiety i jej najbliższych ale także dla środowiska lekarzy, pielęgniarek.

„Ja również mówiłem, że dziecko w łonie matki jest tkanką, morulą, embrionem, zarodkiem czy płodem. Tak jest łatwiej. Proszę zwrócić uwagę, że ginekolodzy generalnie nie mówią o aborcji. Ciekawe dlaczego? Biorąc pod uwagę, że uważają, że jest to szczęście kobiet to skąd to milczenie? No przecież uszczęśliwiają kobiety – ratują życie kobiet, które zaszły w niechcianą ciąże?! Nie widziałam ani jednej szczęśliwej kobiety po przerwaniu ciąży”. – wyznaje senator Bolesław Piecha

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji senatora Bolesława Piechy.

Warto przytoczyć kilka faktów naukowych. Zapraszam do refleksji.

FAKTY:

 • Z sondażu GfK Polonia dla „Rzeczpospolitej” wynika, że tylko 5 proc. Polaków jest za tym, aby aborcję wykonywano na każde żądanie kobiety (marzec 2010). W badaniach ośrodka IQS (wrzesień 2010) 88 proc. ankietowanych uznało za pewnik, że życie ludzkie zaczyna się w chwili poczęcia, zaś 90 proc. zgodziło się ze stwierdzeniem, że dziecko przed narodzinami ma bezwarunkowe prawo do życia.
 • 54 proc. kobiet dokonujących aborcji w USA stosowało antykoncepcję na miesiąc przed aborcją (Guttmacher, 2008). Tożsame badania z Francji mówią o 46 proc. kobiet stosujących antykoncepcję na 6 miesięcy przed aborcją (Human Repord. 2006). Zbliżone wyniki uzyskano w badaniach angielskich, szwajcarskich czy australijskich.
 • Po raz pierwszy w dziejach polskiego narodu zalegalizowano zabijanie nienarodzonych polskich dzieci  9 III 1943 r. Uczynił to okupant hitlerowski wydając Verordung (rozporządzenie) zezwalające na niczym nieograniczone zabijanie nienarodzonych Polaków, przy jednoczesnym całkowitym zakazie zabijania niemieckich nienarodzonych dzieci pod groźbą kary śmierci włącznie. Oczywiście po zakończeniu II wojny światowej to hitlerowskie rozporządzenie przestało obowiązywać i prawo chroniło życie polskich nienarodzonych dzieci.
 • W 21 dniu życia dziecka w łonie matki zaczyna bić serce oraz kształtuje się mózg. W 9 tygodniu dziecko odczuwa ból już niemal cała powierzchnią ciała.
 • Aborcja jest niebezpieczna dla życia i zdrowia kobiety. Legalna aborcja w USA jest piątą pod względem częstości występowania przyczyną śmierci matek.  (PPFA Annual Report 2010)

K.E.C.

 1. JT
  | ID: dff4dd7b | #1

  Legutko musiał przeprosić kilku ĆPUNÓW PEDALSKICH z jednego LO.

  Krzyż został bo margines nie może rządzić większością !

  Sądy to HAŃBA

  http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/prof-legutko-musi-przeprosic-licealistow-,9657276245

Komentarze są zamknięte