Odbiór przesyłek w sieci PGP: Większa dostępność w weekendy, dłuższy czas pracy

Niezależna Gazeta Obywatelska5

Zgorzelski_RafałKomentuje dr Rafał Zgorzelski, prezes Ogólnopolskiego Związku Pracodawców i Niepublicznych Operatorów Pocztowych: Realizacja kontraktu na obsługę korespondencji z sądów i prokuratur przez Polską Grupę Pocztową S.A. wpływa pozytywnie na zwiększenie dostępności placówek pocztowych dla obywateli. Od 1 stycznia każdą awizowaną przesyłkę, której nie udało się doręczyć do rąk własnych adresata bądź osoby uprawnionej możemy odebrać nie tylko – tak jak było dotychczas – w standardowych godzinach pracy urzędów, lecz także w rozszerzonym zakresie w dni powszednie i w weekendy. Jest to zasługa wydłużonego czasu pracy większości placówek udostępnionych przez PGP. Ponadto PGP uruchomiła specjalną skrzynkę przeznaczoną dla środowisk prawniczych, gdzie mogą składać zapytania dotyczące kwestii związanych z zasadami świadczenia usług: [email protected]. Związek Pocztowy zwraca uwagę, że niemal 44% (3701) placówek Poczty Polskiej z deklarowanej na koniec 2012 roku sieci 8459 urzędów jest prowadzonych przez agentów pocztowych, często w małych sklepikach lub nawet domach prywatnych.

Związek Pocztowy, zaniepokojony działaniami Poczty Polskiej zmierzającymi do celowej dezinformacji społeczeństwa w kwestii liczby i jakości placówek sieci PGP, przeprowadził analizę porównawczą dostępności placówek Poczty Polskiej oraz udostępnianych przez PGP. Związek Pocztowy zwraca uwagę na fakt, że sieć PGP daje wystarczające gwarancje – nie tylko na skuteczną realizację kontraktu na rzecz sądów i prokuratur – lecz także na znaczne udogodnienia przy odbiorze awizowanej korespondencji. Zgodnie z informacjami udostępnianymi na stronie internetowej PP[1], na 7621 faktycznie działających placówek Poczty Polskiej, tylko 20% jest czynne w soboty (1491), a 2% w niedziele (146). Tymczasem na 7543 placówki udostępniane przez PGP, aż 76% (5726) jest oddanych do dyspozycji klientów w soboty, a w 613 odbierzemy przesyłkę także w niedzielę. Dodatkowym atutem są wydłużone godziny pracy Punktów Obsługi Klienta udostępnianych przez PGP w tygodniu roboczym – już ponad 1000 placówek oferuje swoje usługi po godzinie 18.00. PGP posiada łącznie 7543 placówki – planuje jeszcze w roku bieżącym zwiększyć swoją sieć do co najmniej 10 tys. jednostek, tak aby zagwarantować większą dostępność usług oraz możliwość rozwoju nowym agentom, których zaprasza do współpracy.

Więcej informacji na:http://www.ozpnop.pl, http://www.zwiazekpocztowy.pl

Kontakt

E-mail: [email protected]

 1. Eleonora
  | ID: 7ea87ac4 | #1

  Pod artykułem pana Zgorzelskiego powinien byc napis

  ” PRODUKT ZAWIERA LOKOWANIE PRODUKTU”

  Bynajmniej byłoby uczciwiej….

  Przyjrzyjmy się Polskiej Grupie Pocztowej S.A

  Polska Grupa Pocztowa – firma należąca do cypryjskiej spółki Badenhop Holding Limited
  ( jaka on polska, co?!)

  Podstawowym warunkiem uczestnictwa w przetargu było posiadanie placówki pocztowej w każdej gminie w Polsce. Z uwagi na fakt, że “Polska Grupa Pocztowa” nie spełniała tego warunku, weszła w alians z InPostem, który ma umowę partnerską z “Ruchem” posiadającym 5 tys. kiosków w całej Polsce. W ten sposób, gdy przesyłka z sądu lub prokuratury będzie awizowana, nie odbierzemy jej już na poczcie, lecz w punkcie InPostu lub w jednym ze wspomnianych 5 tys. kiosków “Ruchu”.

  Alians z InPostem?
  Na wiki czytam:

  InPost sp. z o.o. – prywatny operator pocztowy w Polsce, działający na skalę ogólnopolską od listopada 2006 roku. Spółka należy do grupy kapitałowej Integer.pl S.A.

  Pan Zgorzelski poda nazwiska zarządu tej spółeczki.
  Może odnajdziemy jego nazwisko.
  Bynajmniej to by tłumaczyło podobne artykuły jego autorstwa.

  Kończąc nie sądzę by pan Zgorzelski nie wiedział o tej cypryjskiej spółce.
  Na internecie można odnaleźć informacje:

  Firma Badenhop Holding Limited kroczy ponoć od sukcesu do sukcesu, a jednak nikt nie chce się pod nimi podpisać: http://tinyurl.com/pk9wzln

  “(…)W dniu 31.12.2011 roku Integer.pl SA sprzedał udziały spółek InMobile Sp. z o.o. (w której posiadał 50,00% udziałów) oraz E-InPost Sp. z o.o. (w której posiadał 60,32% udziałów) spółce Badenhop Holdings Limited, zarejestrowanej na Cyprze, pod numerem HE, z siedzibą w Nijkozji, Thasou, 3 Dadlaw House P.C.1520.(…)”
  INTEGER.PL SA – IV KWARTAŁ 2011 ROKU Informacje dodatkowe do skonsolidowanego raportu kwartalnego QSr, str 6. PDF http://tinyurl.com/ps4k5w2

  Pod tym samym adresem:

  “Tajemnicza spółka Cadizin Trading and Investments Limited została utworzona na Cyprze w dniu 17 maja 2006 roku. Dwa lata później spółka otrzymała 10 milionów akcji TVN. (…) Bardzo wazne powody musialy stac za utworzeniem w maju 2006 roku spolki Cadizin Trading and Investments Limited, ulokowanej pod adresem Thasou Street 3, Dadlaw House, P.C. 1520, Nicosia, w biurach kancelarii prawnej Demetrios A. Demetriades, ktora zajmuje sie m.in. rejstracja spolek offshore. (…)”
  21.11.2011 10:11 http://tinyurl.com/nn528z5

  Cypr, Nikozja, TVN…

  ot, patryjoci za dychę!
  Poczciwa Poczta Polska uwiera?
  Całą Polskę przenieście na Cypr!

 2. Irena
  | ID: 2e40bcd3 | #2

  @ Pani Eleonora.Dziekuje .Teraz jestem doinfor,mowana. Wiedziałam,ze to raje podatkowe.Słusznie Pani pyta o Nazwiska.Tez ich jestem ciekawa.Pozdrawiam

 3. Jacek
  | ID: 49f67407 | #3

  Jak widzimy pan prezes Ogólnopolskiego Związku Pracodawców i Niepublicznych Operatorów Pocztowych posiada pełną wiedzę o tym kogo popiera.
  To bardzo dobry pomysł aby dostarczaniem korespondencji z sądów i prokuratury zajmowały się tego rodzaju instytucje. Dzięki kilku otwartym „przez pomyłkę” listom będą wiedzieli do kogo skierować ofertę współpracy, a kto jest ich konkurentem. Super.
  Teraz już wiemy dokładni i ze stu procentowa pewnością co myśleć władzach, które do takich skandali dopuszczają.
  Już nawet ostatni kretyn nie będzie mógł teraz twierdzić, że „Nie wiedziałem na kogo głosowałem”.

  Sytuacja jest już całkowicie jasna.

 4. Irena
  | ID: 7732fbbd | #4

  Badamy działalność InPost. Znajowi /starsi ludzie/otrzymali Zawiadomienie o odbiór paczki ze sądu do skrzynki domowej.Mieszkają w Szczyrku a list maja odebrać na w Godziszce ul,Polnej 196.Dojazd do tejze In Post placówki w obie strony kosztuje około 14,o zł. i trzeba dojść pieszo. W sumie ok.15 km W mieście Szczyrku jest nowa poczta, listonosze.Więc widzimy jak PO Partia miłości traktuje moherów.Niech pan Zgorzelski to skomentuje.. Jest młody,z wypaśnym autem ,i dworem. Na dłuższą metę nie widzę ze Ci staruszkowie będą biegali na poczte InPost i będą płacili grzywny sądowe i to wysokie.

 5. M
  | ID: 7e422b79 | #5

  „W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi twierdzeniami, jakoby Polska Grupa Pocztowa S.A. z siedzibą w Warszawie (PGP) miała zapłacić podatki od umowy z sądownictwem i prokuraturą na Cyprze, a nie w Polsce wyjaśniamy, że:
  1. PGP jest spółką polską, zarejestrowaną w Polsce, posiadającą siedzibę w Polsce, prowadzącą działalność w Polsce i płacącą podatki w Polsce.
  2. PGP działa w oparciu o polskie przepisy prawa, polskie prawo pocztowe, polski kodeks spółek handlowych i polskie prawo podatkowe.
  3. Wszystkie podatki z tytułu obsługi kontraktu dla sądów i prokuratur zostaną zapłacone przez PGP w Polsce i zasilą polski Skarb Państwa, dotyczy to zwłaszcza podatku dochodowego (CIT) oraz podatku od towarów i usług (VAT).
  4. Usługi pocztowe świadczone przez PGP, w przeciwieństwie do powszechnych usług pocztowych Poczty Polskiej S.A., nie są zwolnione z podatku VAT i są opodatkowane stawką 23%. Oznacza to, że tylko z tytułu VAT zostanie naliczone 93,5 mln zł podatku (wartość kontraktu wynosi 500 mln zł brutto). W przypadku, gdyby usługi powszechne dla sądów i prokuratur świadczyła Poczta Polska S.A. taka kwota VAT nie zostałaby naliczona, gdyż Poczta Polska S.A. korzysta z przywileju podatkowego jakim jest zwolnienie z VAT. Oznacza to, że Skarb Państwa na usługach PGP oszczędzi 84,5 mln zł (o tyle tańsza była cena brutto PGP) i dodatkowo uzyska podatek VAT w kwocie 93,5 mln zł.
  5. Niezależnie od powyższego PGP zapłaci w Polsce podatek CIT w wysokości 19% zysku PGP”.

Komentarze są zamknięte