Subiektywny przegląd dnia: PiS bez klubu, Blachownia zawieszona

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Krzysztof KonikKrzysztof Konik z PiS oskarżony

Sprawa dotyczy nieprawidłowości przy przeprowadzeniu przetargu związanego z ocieplaniem Brzeskiego Centrum Medycznego oraz montażem solarów na dachu szpitala. Sprawą od 2011 r. zajmowali się policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Przekazali sprawę Prokuraturze Okręgowej, która przygotowała akt oskarżenia formułując zarzuty czterem osobom z Brzegu. Są to: Joanna P. – kierowniczka zlikwidowanego już PZOI, Monika K. – urzędniczka starostwa, Marek C. – lokalny przedsiębiorca budowlany oraz Krzysztof Konik, sekretarz starostwa i radny Sejmiku Wojewódzkiego. Konik dostał akt oskarżenia przed Wigilią. Nie przyznaje się do winy i twierdzi, że błędnie śledczy zinterpretowali ustawę o zamówieniach publicznych. Dzisiaj poseł Sławomir Kłosowski pozbawił członkostwa w opolskim PiS-ie Krzysztofa Konika. Dzięki temu trzyosobowy klub radnych PiS w Sejmiku przestał istnieć. Czy nie wystarczyło zawieszenie radnego Konika w prawach członka do wyjaśnienia sprawy jak to uczyniono m.in. w sprawie Adama Hoffmana? Widać, że Kłosowski już wydał wyrok.

Instalacja gazowa za 3,5 mld w Kędzierzynie zawieszona

W Kędzierzynie-Koźlu, drugim co do wielkości mieście Opolszczyzny zawieszono inwestycję rozbudowy Elektrowni Blachownia. Tauron Polska Energia, Tauron Wytwarzanie oraz koncern KGHM podpisały porozumienie, na mocy którego postanowiono zawiesić realizację bloku gazowo-parowego w Elektrowni Blachownia. Oficjalnie podano enigmatycznie, że przyczyną zawieszenia jest sytuacja na rynku energii elektrycznej i gazu, skutkująca obecnie wzrostem ryzyka inwestycyjnego. Jeszcze niedawno inwestycja szacowana była na około 3,5 mld zł. Zakończenie budowy bloku planowano na 2017 r. Obecnie zawieszenie może potrwać do końca 2016 r.

Jaki przebija się z zaostrzeniem kar dla pijanych kierowców

Poseł Patryk Jaki przebił się kilkoma wypowiedziami w sprawie zaostrzenia kar dla „bydlaka” z Kamienia Pomorskiego, który zabił 6 osób jadąc po spożyciu alkoholu (miał 2 promile). Rodzina policjanta zginęła potrącona przez pijanego kierowcę BMW. Grozi mu maksymalny wyrok 15 lat pozbawienia wolności. Wszystkie prawie kluby w Sejmie (oprócz PSL-u) zrobiły konferencje prasowe domagając się zaostrzenia kary dla pijanych kierowców. Szkoda, że nikt nie pomyslał o karaniu kierowców jadących po spożyciu narkotyków.

Oprac. TK

 1. Eleonora
  | ID: b7b49771 | #1

  Pan Kłosowski
  chyba jest ukrytym- monarchistą?
  na opolszczyznie rządzić może tylko jeden, pisowski KRÓL!
  Wycina wszystko i wszystkich jak leci!
  …co na to prezes…?
  Może patryjoci napiszą kolejny liścik :)))

  Jak pokazuje casus senatora Piesiewicza, białe ” sproszkowane lekarstwa” nie są obce parlamentarzystom.
  Tylko jak je odróżnić od koki?
  sukienką?

 2. z Niemodlina
  | ID: dea67e1a | #2

  Pan Kłosowski popełnił błąd, jak doskonale wiemy, w POlsce prokuratura myliła się już wiele razy i oskarżała bezPOdstawnie, ostatnio medialnie zlinczowano, a prorządowe media jeszcze tego samego dnia wydały wyrok na Hoffmanie i co się potem okazało ???

  Przestępcy z PO wśród nich Miro,Zbycho, Rycho i dziesiątki innych aferzystów złapanych za rękę śpią sPOkojnie, tutaj sytuacja przypomina mi wyskakiwanie przed szereg panie Kłosowski, bowiem opinii publicznej nie przeszkadzają zegarki Nowaka, tajemnicze spotkania Jarmuziewicza, łapówka Sawickiej i prezydenta Sopotu Karnowskiego z PO, matactwa w „śledztwie” smoleńskim, dziesiątki afer w tym gigantyczna info-afera ujawniona miesiąc temu, ustawione przetargi przy budowie autostrad, afera lekowa, stoczniowa, hazardowa, nepotyzm w spółkach skarbu państwa i wiele wiele innych, to sądzi pan, że karanie człowieka jeszcze przed ewentualnym wyrokiem coś w tym kraju zmieni i ludzie dostrzegą bezkarność kolesi z PO, a z drugiej strony egzekwowanie prawa z taką nadgorliwością ?? szczerze w to wątpię.

 3. Eleonora
  | ID: 7050090a | #3

  @z Niemodlina

  Proszę pana gorliwość pana Kłosowskiego nie jest wynikiem jego szczególnego umiłowania prawa czy prawdy.
  Raczej generuje je strach:
  przed wyborami, nie może mieć w zasięgu ręki żadnego konkurenta, żadnego.
  jest gotów osłabić swoją partię w regionie, byleby poza jedynką przywiezioną w teczce i nim zaraz po niej, nie odnalazł się nikt godzien uwagi.
  I tak jest od lat.
  Cały wasz PIS, co ” o take Polske” gotowy jest walczyć…oho,ho,ho….
  ( te zapasy zapału widać było na ukraińskim majdanie)

  Dlatego nie lubię partyjniaków:)

  Co do nepotyzmu w PO, uprzejmie przypominam, że podobny istnieje w szeregach waszych duszeniek
  ( niekiedy tylko na papierze, obiecanki posłów za kandydowanie, a to obiecany stolec wojewody dla divy opolskich patryjotów czy inne konfiturki dla BMW, bierny, mierny…itd)
  I niech pan nie przywołuje wiejskiego cwaniaczka Hofmana, bo to doprawdy nieciekawy przykład

  „Ja popełniłem jako niedoświadczony polityk błąd. To prawda, ale to wszystko w moim przypadku odbyło się zgodnie z prawem. Więcej bym tego nie zrobił. Tego typu niejasna sytuacja, w której polityk funkcjonuje w życiu publicznym, a jego żona pracuje w spółce Skarbu Państwa…”
  ( legaliści, moraliści)

  Czy ostatnie doniesienia w/s ” niepokornych Karnowskich” czcicieli wielkich pana prezesa

  „Środowisko tzw. „niepokornych” dziennikarzy regularnie atakuje Platformę Obywatelską za rzekome wspieranie pieniędzmi spółek Skarbu Państwa przychylnych sobie mediów. Tymczasem w najnowszym wydaniu tygodnika „Wsieci” znajduje się całostronicowa reklama KGHM…

  Zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie internetowej tygodnika, całostronicowa reklama reklama w „nim kosztuje 59 tysięcy złotych netto”.
  Czy ten bożo narodzinowy prezent sprawi, że przestaną wypominać wykupywanie reklam przez państwowe spółki i instytucje w mediach uważanych za nich za sprzyjające partii Donalda Tuska? Bardzo wątpliwe. Będą raczej narzekać na to, że dostają za mało. W końcu tzw. „niepokorność” ma swoją cenę…”

  Tak więc, gdzie nie spojrzeć, role są już porozdzielane :)
  Panu pozostaje dać wyraz swojego umiłowania do tak urządzonej ” demokracji” grzecznie poczłapać na wybory i właściwie zagłosować….
  W co wierzę, że pan to zrobi!

  POlepszy pan swój los
  byleby nie PISzczeć z odrazy zaraz po wyborach…

  Czego zyczę i pozdrawiam.

Komentarze są zamknięte