Znikną długie kolejki do zoo w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska2

biletomaty w ZOO Opole fot. A. StrzelczykJuż są nowe biletomaty w opolskim zoo. Zostaną uruchomione już 1 stycznia 2014 r. Prawie każdy kto był na Bolko w słoneczny dzień widział długą kolejkę ciągnącą się przed wejście do zoo. –  „Właśnie dzięki biletomatom – ma ich być 5 – mają zniknąć kolejki do opolskiego zoo” – informuje Andrzej Strzelczyk z Opola, który zrobił zdjęcia biletomatom. Kolejki zniechęcały często mieszkańców Opola i pewnie niektórych turystów do wizyty w zoo. Szkoda tylko, że tak późno (w dobie parkometrów i biletomatów na PKP)  zdecydowano się na ich zakup. To nie jedyna pozytywna rzecz jaka została wykonana w opolskim ogrodzie zoologicznym. Przerobiono wejście do zoo, kawiarenkę przeniesiono w inne miejsce, tak by mogli korzystać z niej nie tylko zwiedzający zoo, dodano kołowrotki dla płynniejszego ruchu, a także przewidziano płatności w biletomatach kartami płatniczymi oraz zakup biletów przez internet. W sumie cała inwestycja kosztowała prawie 900 tys. zł.

Bilety do opolskiego zoo kosztują od poniedziałku do piątku: normalny 8 zł, ulgowy 5 zł. W soboty, niedziele i święta: normalny 10 zł, ulgowy 6 zł. Są jeszcze bilety roczne, które opłaca się zakupić już planując minimum 10  wizyt w ciągu roku.

Autor: Tomasz Kwiatek

fot. Andrzej Strzelczyk

  1. Irena
    | ID: 0bc789a4 | #1

    Biletomaty sa rózne. Starszym ludziom wszelka technika utrudnia zycie. Wiec kasy były im sprzyjajace, Ale skoro sa tłumy i chetni do oglądania małp i im podobnych zwierząt, to była potrzeba postawienia biletomatów., pod warunkiem, ze nie będą się psuły przez działania wandali.Może by klatke ze lwem obok postawić..

  2. czepollo
    | ID: 34cb1941 | #2

    Taaa… ciekawe dlaczego tak drogo 800/900 tys. zł ??? Ktoś to ogarnia ?

Komentarze są zamknięte