Wałęsa grozi wydawnictwu Zysk i S-ka. Za książkę Cenckiewicza

Autor Obywatelski2

Wałęsa i Wajda [ubczasopismo.salon24.pl]Wprawdzie od premiery ostatniej książki dr. hab. Sławomira Cenckiewicza „Wałęsa. Człowiek z teczki” minęło już trochę czasu – spotkanie autorskie promujące tę książkę, odbyło się w Opolu pod patronatem NGO 12 listopada – jednak dopiero teraz były prezydent postanowił zareagować na tę publikację. W swoim stylu.

Na swoim portalu na serwisie wykop.pl Lech Wałęsa opublikował wczoraj powiadomienie skierowane do wydawnictwa Zysk i S-ka – wydawcy książki „Wałęsa. Człowiek z teczki”. W powiadomieniu czytamy:

Niniejszym informuję, że w wydawanych i rozprowadzanych przez Państwa wydawnictwo książkach, dotyczących mojej osoby zapisano skandaliczne pomówienia i jawne kłamstwa godzące w moje imię i w faktografię historyczną.

W związku z powyższym żądam kategorycznie wycofania w ciągu 14 ww.książek o charakterze paszkwili z obiegu oraz publicznego przeproszenia w związku ze szkalowaniem mojej osoby. W przeciwnym razie wejdę na drogę formalno-prawną w celu uzyskania wskazanego celu i stosownego zadośćuczynienia, w tym adekwatnego odszkodowania.

Na Państwa reakcję w tej sprawie czekam do 15 stycznia 2014 r.

Z poważaniem
Lech Wałęsa

Lech Wałęsa wciąż nie dojrzał i chyba nigdy to już nie nastąpi, do rozliczenia się ze swoją przeszłością. Zamiast tego straszy i grozi pozwami, a faktografia historyczna na którą się powołuje, to kłamliwy „życiorys” Wałęsy, stworzony na użytek nieposzlakowanego pogromcy komunizmu, zaprzeczający faktom, licznym dowodom i wielu opiniom jego dawnych towarzyszy.

Małgorzata Wilkos

 1. kominiarz
  | ID: 6e017505 | #1

  „W przeciwnym razie wejdę na drogę formalno-prawną w celu uzyskania wskazanego celu i stosownego zadośćuczynienia (…)”
  Najwyższy czas, by „Bolek” po premierze książki ze swoją bibliografią wszedł na drogę – tą ostatnią -:) Z taką kartą na sumieniu już dawno powinien odejść. Przynajmniej serce uczciwego Polaka nie wytrzymałoby takiego obciążenia. Osiągnąłby cel – zniknąłby nam z oczu i przestał bredzić. Co zaś do stosownego zadośćuczynienia (tego dla narodu), to niestety nic już „Bolek” nie jesteś wstanie zrobić. Tak spaskudziłeś sprawę i zafajdałeś wszystko, że tylko następny zryw Narodu może to odkręcić. Ty już daj sobie spokój. Najlepiej zawiń się w prześcieradło i czekaj na tą z kosą. Nic już nie mów, wstydu sobie oszczędź.

 2. Irena
  | ID: ca1ffb45 | #2

  Śmieszny ten nasz były prezydent.Obiecał nam 100 milionow – nie dał;Obiecał złodziei -puscic w skarpetkach – to opacznie, nas wypuszczono. A my pokornie kupowalismy Cegiełki na jego kampanie wyborcza.To niech je wykupi.Cóz,opisano jego Zycie, i wierze, ze rzetelnie. A Jemu sie nie podoba.Śądy czekają,wiec ma czas,ma nasze pieniądze niech im da zarobić.Niestety, ale zgadzam sie z panem @kominiarz.Teraz jest czas turonia,gwiazdek,koledników i tej z kosą.Łatwo pójdzie.Trzeba sie tylko dołączyć

Komentarze są zamknięte