Szczepanowickie Betlejem po raz 15-ty

Autor Obywatelski

szopka w Szczepanowicach / fot 360opole.pl

Od dziś można odwiedzać żywą szopkę w Opolu-Szczepanowicach. W tym roku szopka obchodzi jubileusz – została przygotowana już po raz 15-ty.

Jest to największa plenerowa szopka w województwie opolskim: na dziedzińcu plebanii powstało osiem scen biblijnych, przedstawiających m.in. świętą rodzinę, pałac Heroda, czy zagrodę pasterską. Jak zwykle nie zabraknie żywych zwierząt: są konie, kucyki, kozy, dwa osiołki, owieczki i różne ptaki.

Na elewacji budynku parafialnego wyświetlana będzie panorama Opola, na tle której pojawiać się będą figury współczesnych opolan w towarzystwie biskupa Andrzeja Czai.

W II Święto Bożego Narodzenia – w czwartek 26 grudnia o godz. 15.30 rozpocznie się Jubileuszowe XV Kolędowanie, któremu przewodniczyć będzie Ks. Biskup Paweł Stobrawa. W programie m.in.: wspólny śpiew kolęd, składanie życzeń, przy kolędzie „Cicha Noc” zostanie zapalonych 3,5 tys. zimnych ogni.

Samochody można parkować na terenie Kampusu Politechniki Opolskiej w g. 14.30–18.00. Organizatorzy zapraszają wszystkich Parafian oraz Gości z Opola i okolic do Szczepanowickiego Betlejem, aby oddać hołd Bożej Dziecinie!

Żywą szopkę w Opolu-Szczepanowicach można odwiedzać do 6 stycznia.

Małgorzata Wilkos

Komentarze są zamknięte