Krzyż w oczy kole. Lament na stronach opolskiej „Gazety”

Redaktor10

Krzyż i godło razemKilka dni temu w Auli Starej Uniwersytetu Opolskiego odbyło się spotkanie z Janem Pietrzakiem. Przed tym wydarzeniem ktoś zawiesił w sali krzyż. Zawiesił i nie zdjął. Krzyż wisi do dzisiaj.

Najwyraźniej nie spodobało się to redakcji opolskiej „Gazety”, gdyż błyskawicznie podjęte zostało przez nią śledztwo w celu odszukania sprawcy owego czynu. O zabranie głosu proszono władze uczelni i dziekana Wydziału Teologii. Kontaktowano się z Niezależny Zrzeszeniem Studentów Uniwersytetu Opolskiego próbując wyciągnąć informację, czy to przypadkiem nie NZSowcy stoją za tajemniczym pojawieniem się krzyża. Winnego nie znaleziono, ale opublikowano kilka tekstów, pod którymi zatroskani o przyszłość i postęp Polski czytelnicy przekrzykują się w negatywnych lub wręcz żałosnych komentarzach pod adresem Kościoła. Ba! Zrobiono nawet internetową sondę, w której „Gazeta” pyta: „Czy krzyż powinien wisieć w Auli Starej UO?”. 

Jeśli się bardzo uprzeć to w opublikowanych tekstach „Gazety” można doszukać się może nie tyle niezadowolenia, że krzyż został zawieszony, co oburzenia (a może swego rodzaju troski?) na formę, w jakiej to uczyniono. Pisze się, że to akcja „partyzancka”, „bez wiedzy administratora” i doszukuje się „zasad regulujących takie kwestie jak zawieszenie krzyża w sali dydaktycznej”.

Podobne nasilenie działań GW można było zaobserwować przed wykładem dr Paula Camerona, który kilka tygodni temu gościł w Opolu. Wtedy lokalna „Gazeta” lamentowała przez parę dni przed, parę dni po, a nawet w trakcie spotkania, prowadząc „relację na żywo”, na temat obecności „guru homofobów” w murach Uniwersytetu Opolskiego. Na prawo i lewo próbowano obrzydzić temat. O czym mówił Cameron? O zagrożeniach płynących z ideologii gender.

Zadziwiające może być, a może właśnie nic w tym dziwnego, że na temat zeszłotygodniowego wykładu Leszka Żebrowskiego, historyka i publicysty, który przyjechał ze swoją uzupełnioną i wznowioną książką pt. „Paszkwil Wyborczej”, obnażającą fałsz, fabrykowanie informacji, manipulację faktami i zwykłe obrzucenie błotem Powstańców Warszawy, w opolskiej GW nie napisano nawet jednego słowa.

O co chodzi? Zapewne o walkę ideologiczną. Wieszanie krzyża i nieautoryzowane mówienie o gender jest złem godnym największego potępienia. Warto temu poświęcać najważniejsze miejsca na swojej internetowej stronie, warto pisać aż do obrzydzenia tematu, straszyć nadciągającym ciemnogrodem i fanatyzmem. Z kolei tam, gdzie mówi się prawdę, na dodatek ciekawą i niewygodną, „Gazeta” nawet nie piśnie słowa.

„Gazeta” zadała pytanie, czy krzyż powinien wisieć w Auli Starej UO. Dlaczego ma nie wisieć, jeśli, jak sama doniosła, Rektor Uniwersytetu Opolskiego miał powiedzieć, że skoro ktoś go powiesił to niech wisi. Może osoba wieszająca nie pomyślała nawet, że wizerunek krzyża mógłby kogokolwiek urazić i nie przyszło jej na myśl, by koniecznym było pytanie o zgodę. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa sędzi Edyty Jafimko, która w zeszłym tygodniu w uzasadnieniu wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie ws. krzyża w Sejmie powiedziała:

Krzyż jest symbolem religijnym, ale nie można pomijać jego znaczenia jako symbolu kultury i tożsamości narodowej.

Skoro krzyż jest symbolem kultury i tożsamości narodowej to chyba nic nie stoi na przeszkodzie, aby wisiał w miejscu, gdzie wykuwają się przyszłe elity narodu. No chyba, że nie o takie elity i nie taką kulturę zabiega GW.

Jak widać na podstawie problemów, którymi żyje opolska „Gazeta”, historia kołem się toczy i pewne rzeczy nie ulegają zamianie. Zawsze można komuś dorobić łatkę ekstremisty, zawsze można zrobić z igły widły, zawsze da się odwrócić kota ogonem, zawsze można doszukiwać się problemu w krzyżu, zawsze też można zrobić wśród swoich czytelników sondę, aby potem bić oponentów po oczach frazesem „to wola ludu!”

Ciekaw jestem co poczęłaby „Gazeta”, gdyby lud zagłosował za jej zlikwidowaniem? Poddałaby się woli większości czy sprzeciwiła zasadom demokracji?

tzw. zaniepokojony czytelnik

Czytaj również:

Ponad 400 opolan śpiewało z Janem Pietrzakiem w „Auli Kowalczyków” [wideo]

„Polska musi być zdekomunizowana, bo inaczej to będzie zawsze chore”. Relacja z wykładu Leszka Żebrowskiego [wideo]

 1. Irena
  | ID: bf76e5bc | #1

  Dobrze,że Krzyż wisi. A kto Go powiesil,???? to zapewne Ktos,,,,,,Korzysta z rozumu. Wiecej Takich Odważnych.Dziekuje.

 2. z Niemodlina
  | ID: ab7ee7ee | #2

  Mogę się założyć, że portret towarzysza stalina, kata Polaków by im nie przeszkadzał, tak samo jak sierp i młot. Polonofobi otrzymali zielone światło w momencie kiedy Donald T. i neobolszewicka platforma objęła rządy w tym kraju. To był wyraźny sygnał dla degeneratów, że już można, że już jest ten czas, aby wyPOwiedzić wojnę polskim wartościom,naszej tożsamości narodowej. Kościół i duchowieństwo zbierają razy takie jak w PRL, nie widać różnicy. To właśnie czas rządów platformy, z nieznanych powodów nazywanej obywatelską, to te ostatnie 6lat to czas największej aktywności i panoszenia się różnych „tęczowych i postępowych ” kreatur wsPOmaganych przez POlskojęzyczne media, które finansowane są przez przestępców z platformy z naszych podatków.

 3. Ekspatriant
  | ID: feb2ea83 | #3

  Wybaczcie, że zamieszczam link do strony wyborczej. Tutaj jest to ich głosowanie:
  http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,15150078,Krzyz_w_auli_uniwersytetu__Powinien_tam_wisiec___GLOSOWANIE_.html#sondaz
  Proponuję głosować, podesłać znajomym i tym samym utrudnić im mieszanie w głowach ;)

 4. ely
  | ID: 5e5ae633 | #4

  Szkoda, że GW nie przeszkadzał Pan Bauman na uczelni we Wrocławiu, były NKWD-dzista, SB-ek

 5. Anonim
  | ID: f3b8df16 | #5

  @Irena

  niech wisi w kościele !
  A ja chę aby wisiała żydowska menora i półksiężyc w tej sali . Katopatole !

 6. Ekspatriant
  | ID: feb2ea83 | #6

  @Anonim
  Anonim, czytanie ze zrozumieniem nie jest czymś wybitnie skomplikowanym. Powtórzę cytowany już wyżej fragment uzasadnienia wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie ws. krzyża w Sejmie: „Krzyż jest symbolem religijnym, ale nie można pomijać jego znaczenia jako symbolu kultury i tożsamości narodowej”.
  Symbol kultury i tożsamości, paniał?

  P.S.
  Menorę się raczej stawia, nie wiesza.

 7. Irena
  | ID: 5a4157af | #7

  @Anonim.Masz juz troche lat, wiec dlaczego nie widzisz, ze wiara katolicka i krzyz pomaga nam życ. Ale czesto sie zastanawiam, jakie ” elementy” siedza pod Nim na sali sejmowej. i czy tu nie jest profanacja krzyza.??posłowie zle postepuja.

 8. z Niemodlina
  | ID: ab7ee7ee | #8

  @Anonim

  Jak chcesz półksiężyc to wypad do Francji czy Anglii, tam już tacy jak ty chcą wprowadzić ustawę, która pozwoli karać osoby za…..antykomunizm i antyislamizm.
  Patologiczne działania lewicy doprowadziły do islamizacji zachodniej Europy, wy i wasze skrzywione wartości znajdą się pierwsze na celowniku muzułmanów. Jeżeli chcesz być ateistą, to możesz być nim tylko wśród katolików, wśród muzułmanów będziesz ateistą…..bez głowy! i to dosłownie.

 9. z Niemodlina
  | ID: ab7ee7ee | #9
 10. Irena
  | ID: 5a4157af | #10

  @z Niemodlina.Witaj.Dzieki za video.Dobrego dnia.

Komentarze są zamknięte