Ponad 400 opolan śpiewało z Janem Pietrzakiem w „Auli Kowalczyków” [wideo]

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Pietrzak w Opolu NGO1215 grudnia w Auli Starej na Uniwersytecie Opolskim odbyło się spotkanie słowno-muzyczne z Janem Pietrzakiem – satyrykiem, komentatorem społecznym i politycznym, autorem wielu piosenek m.in. „Żeby Polska była Polską”, „Nielegalne kwiaty”, „Zakazany krzyż”, „Nadzieja”, „Plagi Tuska”.

Spotkanie, którego celem było wspomnienie 32. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, zostało zorganizowane przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Opolskiego i Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego. Dodatkowo kilka innych organizacji wsparło to niecodzienne przedsięwzięcie, były to: Wszechnica Solidarności, Klub Gazety Polskiej, Opolskie Stowarzyszenie Pamięci Narodowej, Liga Obrony Suwerenności oraz informator Biało-czerwone Opole

Wydarzenie rozpoczęto od przywitania przybyłych gości i słuchaczy. Następnie głos zabrali: zastępca przewodniczącego Zarządu Regionu „Solidarności” -€“ pan Grzegorz Adamczyk; oraz prezes Opolskiego Stowarzyszenia Pamięci Narodowej -€“ pan Jerzy Łysiak. Wspomniane zostały czasy PRL-u, nawiązano do sławetnej historii Auli Starej związanej z braćmi Kowalczykami. Po krótkiej prezentacji nastąpił czas na najważniejszy punkt programu, czyli występ Jana Pietrzaka. Po raz kolejny Aula Stara była wypełniona po brzegi. 400 osób zgromadzonych w sali mogło się przekonać o niezwykłym talencie do opisywania historii, jakim obdarzony został  zaproszony gość. W trakcie występu nie zabrakło satyrycznego komentarza do współczesnej sytuacji politycznej w Polsce i zagranicą.

 

Spotkanie trwające 2 godziny zakończyło wspólne odśpiewanie nieoficjalnego hymnu Solidarności z lat 80., pieśń „Żeby polska była polską”.

Autor: Michał Fulneczek, przewodniczący NZS UO

fot. Tomasz Kwiatek

Czytaj również:

Krzyż w oczy kole. Lament na stronach opolskiej „Gazety”

 1. z Niemodlina
  | ID: 5eee38b1 | #1

  Mam pytanie, zastanawia mnie to od dłuższego czasu, jak to jest, że takie wydarzenie jest całkowicie przemilczane przez jakby nie patrzeć największy ( póki co ) dziennik regionalny, mam na myśli Głos Helmuta, a gdy jakaś Gesler z TVN przyjeżdża na Opolszczyznę to z kilkudniowym wyprzedzeniem jest info na stronie NTO. Czy to są jakieś celowe działania czy po prostu zwykła bylejakość wspomnianej wyżej gazety ???? bardzo mnie to ciekawi.

 2. Irena
  | ID: cfa464cf | #2

  @NGO…..Dzieki za video. Spotkanie z panem Janem Pietrzak. Piękne.Wzruszające.Smutne i optymistyczne. Polecam. Jeszcze raz dziekuję.

 3. NZSowiec
  | ID: 7a573a8f | #3

  @z Niemodlina
  Odpowiedź na to pytanie jak sądzę padła już przy jego zadawaniu.

 4. z Niemodlina
  | ID: 5eee38b1 | #4

  @NZSowiec

  Wychodzi na to, że najpierw pan Janek musiałby zrobić karierę w TVN, aby media regionalne, w tym wypadku opolskie, poinformowały czytelników o jego wizycie w Opolu ?? :) Nie jesteś gwiazdą TVN – nie istniejesz w mediach regionalnych! :)

Komentarze są zamknięte