Przechył PO – z wierzchu zielony, a w środku czerwony?

Redaktor1

SłomkaW Sejmiku Województwa Śląskiego nadchodzi nowa koalicja PO-SLD. Wszystko w czasie, gdy pod pomnikiem poległych górników w 32. rocznicę pacyfikacji KWK „Wujek” polityk PO i były premier Jerzy Buzek wygłasza płomienne przemówienie. Warto wspomnieć, że w czasie rządów Buzka zlikwidowano największą ilość kopalni.

Do tego Grzegorz Schetyna zostaje wypchnięty z zarządu Platformy, a warto wspomnieć, że był on jedynym posłem Unii Wolności popierającym w głosowaniu sejmowym ustawę dekomunizacyjna autorstwa obecnego wiceprezesa PiS Mariusza Kamińskiego.

Komunistyczni zbrodniarze mają się dalej wspaniale na swoich wysokich świadczeniach emerytalnych. Gdyby skazano Jaruzelskiego, Kociołka, Kostrzewę czy Kiszczaka towarzysz Leszek Miller mógłby pod presją starych towarzyszy zrezygnować z tworzenia koalicji z Donaldem Tuskiem. Nowy wiceprezes NIK Jacek Uczkiewicz, poseł SLD II kadencji Sejmu RP – sprawdzony człowiek Millera – to tylko początek nowego rozdania.

Przez ostatnie lata w PO znalazło miejsce kilku byłych polityków z orbity SLD (np. Danuta Huebner, Dariusz Rosati), a na funkcji „wiceprezydenta” bryluje Tomasz Nałęcz. Wypada zauważyć, że minister zdrowia Bartosz Arłukowicz – spektakularny transfer z kampanii 2011 roku – pokazał, że obóz postkomunistyczny nie ma żadnych pomysłów na naprawę służby zdrowia. Wszystko to tylko PR!

Lewicowy przechył Platformy staje się jawny, publiczny i oczywisty. W nowy plan Donalda Tuska wpisuje się obrona dygnitarzy czasów PRL i nowy etap zmowy Okrągłego Stołu. Internacjonalizm ekonomiczny PO wyrastający z Kongresu Liberalno-Demokratycznego doskonale pasuje do internacjonalizmu komunistycznego.

Warto szukać porozumienia po drugiej stronie barykady. Chyba, że ktoś woli następne kadencje rządów PO-SLD i kolejne zmarnowane lata dla Polski i Polaków …

Adam Słomka
Przewodniczący KPN – NIEZŁOMNI

  1. Irena
    | ID: d78296f2 | #1

    Prawda i tylko prawda.Tacy obojniacy brylują na scenie politycznej,mieszają,swoje sprawy załatwiają…..Nikt,… z obecnych posłów,polityków…naprawdę NIKT… o Polsce nie myśli. Ma Pan racje w 100% @ panie Słomka.Pozdrawiam.

Komentarze są zamknięte