PiS na czele kolejnego sondażu z 29 procentami poparcia

Niezależna Gazeta Obywatelska23
Kaczyński pisPlatforma Obywatelska po zakończeniu wewnętrznych wyborów nadrabia zaległości sondażowe. Pomiędzy partią Donalda Tuska, a Jarosława Kaczyńskiego są już tylko 3 punkty procentowe różnicy. Nadal jednak na czele stawki stoi partia opozycyjna.

Tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla „Wiadomości” TVP 1 przez TNS Polska.

Na Prawo i Sprawiedliwość chce zagłosować 29 proc. badanych, którzy zadeklarowali, że wezmą udział w wyborach. 26 procent to wynik Platformy obywatelskiej. Na trzecim miejscu plasuje się Sojusz Lewicy Demokratycznej z wynikiem 10 procent poparcia. Partia Janusza Palikota znalazła się na granicy progu wyborczego. Podobnie jak najnowsza inicjatywa na polskiej scenie politycznej – Polska Razem Jarosława Gowina.

Zaskoczeniem jest słaby wynik ludowców. PSL z 4 procentowym poparciem nie weszłoby do parlamentu. Podobny los czekałby także Solidarną Polskę, która otrzymała 3 procent głosów. 14 procent respondentów nie jest jeszcze zdecydowanych na kogo głosować.

Sondaż przeprowadzono pomiędzy 13 a 16 grudnia na próbie 1498 osób. Z podstawy procentowania wyłączono te osoby, które spontanicznie pytane, na która partię by głosowały odpowiedziały „nie głosował(a)bym” lub „nie wiem czy poszedłby(łabym) głosować”.

Łukasz Żygadło

 1. Irena
  | ID: 29ff70e1 | #1

  I co z tych słupków,sondaży??… No.Co ???…. Cieszą się tylko Ci…,którzy wysokie pensje pobierają,…. diety poselskie,… paliwo do samochodu sfinansowane,….mają dostępne nisko oprocentowane kredyty…..Im bieda Nic nie zrobi…… Oni tez tylko o sobie myślą……Kiepscy katolicy,…. chociaż są lubiani u kleru…..Nie mogę tego ogarnąć,że w takim zakłamaniu przyszło nam żyć.!!!

 2. Eleonora
  | ID: 305ade5d | #2

  nonono… kto by pomyslał, że nasi pisowscy patryjoci będą sławić Unię Europejską…
  Skandal na plakacie, według zydowskiej gazety dla patryjotów, GP polega na porównaniu Jaruzela do Kaczyńskiego!
  jeden chciał nas przyspawać do ZSRR- źle!
  drugi przyspawał nas do Brukseli- świetnie!

  … no i kto zrozumie ” niepodległościowców” którzy z radością zrzekają się suwerenności?!

 3. Eleonora
  | ID: 305ade5d | #3

  http://niezalezna.pl/49607-wszechpolacy-zniewazyli-lecha-kaczynskiego-gwiazda-przebili-komunistyczna-propagande

  Andrzej Gwiazda, współtwórca NSZZ „Solidarność”, nie kryje oburzenia tą sprawą.
  – Zestawienie Lecha Kaczyńskiego z Wojciechem Jaruzelskim jako przykład zdrajcy narodu jest szaleństwem i nie wyklucza agenturalności w strukturach tej Młodzieży Wszechpolskiej – mówi nam Gwiazda. – W tym wypadku organizacja ta przebiła komunistów – dodaje.

  Ach te ciągłe szukanie agentów pośród naszych kombatantów kochanych:)
  Pan Gwiazda ratując rospudzkie żabki, biegający wraz z małżonką ze śmiesznymi kakardkami, na znak poparcia ” ekologów”, zapomniał, że ustawę lustracyjną rozjechał jego styropianowy kolega, pan Romaszewski…
  ” Nie mozna ujawniać życiorysów, gdyż na światło dzienne mogą wyjść problemy alkoholowe, zdrady itp”
  Widać jak na dłoni, że
  kto w życiu zdradzał najbliższe sobie osoby, teraz z łatwością zdradzał będzie wszystkich po kolei….
  ” Zdrady duże i małe…”

 4. z Niemodlina
  | ID: e440d80f | #4

  @Eleonora

  Oto fragmenty wystąpienia wygłoszonego przez Śp. Lecha Kaczyńskiego w Kijowie, 6 grudnia 2007 roku, podczas uroczystości nadania Prezydentowi RP tytułu doktora honoris causa Narodowej Akademii Administracji Państwowej przy Prezydencie Ukrainy:

  „Dzisiaj nasze narody zbliża to, że od roku 2004, ale także wcześniej, niezależnie od tego, czy prezydentem naszego kraju był pan Aleksander Kwaśniewski, czy jestem nim ja, Polska chce wspierać starania Ukrainy, jeśli wybierze ona podobną drogę. To jest najistotniejszy element naszego wspólnego losu. Uważamy, że przy wszystkich wadach Unii Europejskiej […] Unia jest rozwiązaniem najlepszym. […] Czy ogranicza ona suwerenność państw narodowych? Powiedzmy sobie smutną prawdę: tak. […] Czy Unia Europejska jest takim miejscem, gdzie tylko sama słodycz płynie i miód? Nie. Także twarda walka o interesy […].

  Czy Unia Europejska jest, jeżeli chodzi o przynależność poszczególnych państw, organizacją demokratyczną? Nie, jest republiką arystokratyczną, jest republiką, w ramach której państwa najsilniejsze mają dużo więcej do powiedzenia niż państwa słabsze […]

  Więc trzeba sobie jeszcze odpowiedzieć na pytanie, po co chcieliśmy tam wstępować. […] Otóż powody są następujące: jeżeli się leży w tej części Europy, co Polska i Ukraina, to wtedy trzeba dokonywać wyborów, po której się jest stronie. Ani Polska, ani Ukraina, nie są Norwegią, która leży na peryferiach, ma olbrzymie złoża ropy, jeżeli chodzi o produkt krajowy brutto, to jest to 170 procent przeciętnej europejskiej, czyli niezwykle bogate państwo, zatem ono sobie może na to pozwolić. Ale nie my […]. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że […] Rosja była, jest i będzie bardzo ważnym czynnikiem politycznym nie tylko w tej części świata, ale także w Azji. Po drugie, siła Rosji się odradza i to prawie z miesiąca na miesiąc. Kolejny fakt jest taki, że nasi rosyjscy partnerzy mają bardzo wiele szczęścia, bo olbrzymie złoża ropy są dzisiaj argumentem czysto strategicznym. A system wartości, który wyznają, przynajmniej teraz, jest nieco odmienny od demokratycznego. […] Więc jeżeli jest się w centrum Europy, to trzeba dokonać pewnego wyboru – albo w jedną, albo w drugą stronę. A jedna z tych dróg prowadzi w stronę Unii Europejskiej.”

  Polecam dziś dokument „Igrzyska Putina” w TVP2 o 22.55

 5. Anonim
  | ID: f4b595c6 | #5

  Agentura wojskowa z czasów PRL triumfuje na łamach NGO! Oczywiście – procentowy udział agentów wpływu, tajnych współpracowników, którzy pracowali i pracują nadal na wszystkich frontach „transformacji systemowej”, włącznie z „Solidarnością”, którą rozbito w stanie wojennym, bo w sposób „pokojowy” się nie udało (włączając w to epilog – okrągły stół), trudny jest do ustalenia ze względu na brak precyzyjnych informacji. Wiadomo – tajna robota. W przypadku tzw. organizacji narodowych, za które podaje się Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy agenturalne „szycie” grubą nicią (finansowanie i oficjalna,a na domiar, stała obecność w przedsięwzięciach organizacyjnych takich indywiduów, jak Poręba i agenci WSI) widoczne jest gołym okiem i więcej mówi niż statystyka. Promoskiewskie sympatie i resentymenty do czasów PRL wybijają się na czoło. W wydaniu opolskim – z naciskiem na sympatię do Ludowego Wojska Polskiego, które, jako jednostka podporządkowana sowieckiej armii, przysłużyło się do trzymania za mordę społeczeństwa polskiego przez całe dziesięciolecia sowieckiej okupacji.
  W tym kontekście publikowano na lamach NGO wiele prorosyjskich wypowiedzi niejakiej Eleonory i dziwnym trafem nie mogła się przebić przez wewnętrzna kontrolę wypowiedź rodowitego Rosjanina – Władimira Bukowskiego, który pewnie lepiej (mam nadzieję, niż Eleonora swoich mocodawców!) zna mechanizmy rządzące Rosją. Dlatego spróbuję jeszcze raz ja przytoczyć:

  68412-wladimir-bukowski-ukraincy-ktorzy-na-sile-pchaja-sie-do-tej-unii-nie-rozumieja-ze-to-moze-spowodowac-ich-tragedie-narodowa

 6. Irena
  | ID: 29ff70e1 | #6

  @z Niemodlina………Masz Anielska cierpliwosc…..Masz racje….Jesteśmy w srodku……Położenie niekorzystne….Nic,tylko wyjechać……Młodziez widzi i czuje na plecach oddech Putina. A my starsi.?….Tez mamy sie zwijać?? …..Chyba tak….. Zostaną w kraju tylko posłowie z prawa,lewa i od środka.

 7. Anonim
  | ID: f4b595c6 | #7

  Eleonora oddycha z Putinem tym samym powietrzem.

 8. Eleonora
  | ID: 305ade5d | #8

  @z Niemodlina

  Po co pan to wkleja?
  Usprawiedliwia zrzeczenie się suwerennosci?!
  Niepotrzebnie pan się trudzi, bo fakt dalej nim pozostanie…
  Nie wiem czy pan pamięta, ale Rosja zawsze była wielka geograficznie, zawsze była bogata w surowce…
  To jest ” ta niesprawiedliwość” o której wspomina pan Kaczyński?
  I inni demokraci Chodorkowskie Abramowicze czy Bierezowskie:)
  Polska szanowny panie ma surowce mineralne, taki węgiel na przykład, którego Unia nie zezwala nam wydobywać, bo trujemy…Lepsze są niemieckie wiatraki, prawda?

  Nooo, w Unii demokracji jest pełno, pełniusieńko!
  Wystarczy poczytać.
  Nawet na postawienie choinki bozonarodzeniowej trzeba mieć zezwolenie.
  Proszę mnie oświecić:
  – co oznacza Republika arystokratyczna?
  Kim są ci ” arystokraci”
  Joszka Fiszer, Daniel Cohn-Bendit wymowny, a może Martin Schultz?

  no no, mamy nową definicję arystokracji….
  Z Góry Synaj bardziej niż z Bordeaux :(

 9. Eleonora
  | ID: 305ade5d | #9

  @Eleonora

  Nie wiem czy warto, bo pan i tak swoje….
  Ale proszę się zastanowić:
  Kto i za czyje pieniądze wznieca ukraińską rewolucje?
  Słowa pana Kaczyńskiego wiele mówią:

  „Jarosław Kaczyński zaapelował do władz Unii Europejskie i wszystkich państw członkowskich, o stanowcze działanie względem posunięć ukraińskich władz.
  Uważa, że gdyby doszło do rozwiązania siłowego, to Unia powinna zastosować sankcje wobec ukraińskiego rządu, gdyby ten okazał się odpowiedzialny za pacyfikację, w postaci blokady kont czy zakazu wjazdu.”

  Pan demokrata apeluje do władz UE by te zastosowały sankcje przeciw suwerennemu państwu, z rządem wybranym w demokratycznych wyborach….
  No ładne kwiatki!
  A co oznaczają ” blokady kont”
  czyich? ukraińskich emerytów?
  Przecież na Majdanie panuje pełny spontan!
  Nawet pani poseł Gosiewska II nagotowała bigosu i poleciała rozdawać
  ” Polskie danie na Majdanie”
  Prędzej pomyślałabym o” konkurencie” Janukowicza, bokserze Kliczko
  Który jest podopiecznym Fundacji Adenauera

  W rywalizacji z Rosją o wpływy na Ukrainie kanclerz Niemiec Angela Merkel stawia na Witalija Kliczkę, przygotowując go do roli głównego proeuropejskiego przeciwnika Wiktora Janukowycza w walce o prezydenturę w 2015 roku – informuje „Der Spiegel”
  „Der Spiegel” przypomina, że partia Kliczki Udar uzyskała niedawno status obserwatora w EPL. W biurach EPL w Brukseli i Budapeszcie odbywają się szkolenia dla członków Udaru, mające przygotować ich do pracy parlamentarnej.

  Na prośbę Kliczki ważną rolę w tych szkoleniach odgrywa niemiecka Fundacja im. Konrada Adenauera, blisko związana z CDU.

  … no i masz ten spontan…..

  Niech pan trzyma kciuki za boksera, bo jak się władze Ukrainy wkur…ą, to mogą obitego chłoptasia wsadzić do pudła i po rewolucji:)
  Historia zna podobne przypadki

  ” Na kary pozbawienia wolności egipski sąd skazał zaocznie 43 pracowników zagranicznych organizacji pozarządowych; aktywnych w Egipcie. Wśród nich byłego dyrektora Fundacji Konrada Adenauera w Kairze.

  Wśród skazanych są również pracownicy zbliżonej do CDU Fundacji Konrada Adenauera (KAS) w Egipcie. Jej pracownikom sąd zarzucił nielegalny transfer pieniędzy i działalność bez odpowiedniego pozwolenia. Wyrok ogłoszony przez sędziów egipska telewizja transmitowała na żywo.”

  Stało się to zaraz po ” Arabskiej Wiośnie” :)))
  Byleby nie było ” Ukraińskiej jesieni” bo się demokracja sypnie

  Pozdrawiam.

 10. Eleonora
  | ID: 305ade5d | #10

  Przepraszam za pomyłkę- to do pana
  Z Niemodlina

 11. Anonim
  | ID: f4b595c6 | #11

  Eleonora – agentka sowieckiej wojskówki w III RP pisze, ze Ukraina jest niepodległym państwem. Z armia sowiecka w Sewastopolu i kontrola wojskowo- polityczną kraju na całe dziesięciolecia! To ciekawe twierdzenie. Chyba zapożyczone z czasów PRL, kiedy to republika ludowa z Ludowym Wojskiem Polskim jako zbrojnym ramieniem sowieckiej armii i komunizmu pełniła role suwerena! Zdrawstwuj Eleonora!

 12. Anonim
  | ID: f4b595c6 | #12

  No i co Tomku Kwiatku, sądzisz, ze cenzurując wpisy na forum swojej gazety jesteś wszechwładny i moralnie usprawiedliwiony?
  Kim jesteś? Może tylko małym karierowiczem? Może kimś ważniejszym? W złym znaczeniu oczywiście!

 13. Anonim
  | ID: f4b595c6 | #13

  No, ciekawe! Muszę przyznać, ze po jakimś czasie wszystkie wpisy ukazały się, ale wklejone w chronologicznej sekwencji, mimo, ze wcześniej ukazywały się w innym zgoła porządku. Czyżby problemy techniczne?

 14. Eleonora
  | ID: 305ade5d | #14

  @Anonim

  ktoś powiedział:

  Nie ma nic gorszego aniżeli aktywna głupota.

  A pan jak widzę jest nad wyraz aktywny:)))
  Żegnam mile!

 15. Anonim
  | ID: f4b595c6 | #15

  Do swidanija Eleonora!

 16. Eleonora
  | ID: 305ade5d | #16

  @Anonim

  Jak widać pan Kwiatek nie jest ” małym karierowiczem”
  ( myślę, że w przeciwieństwie do pana, ale zostawmy to)
  Puścił durną jak zwykle pańską wypowiedź.
  Im więcej pan pisze, tym mocniej utwierdzam się, że niczego pan nie rozumie, niczego
  Poza bluzgami niczego pan nie prezentuje…
  I jak taka ” opozycja” mogła wygrać?
  Skoro, panu podobni nie wiedzieli na jakim świecie żyją….
  Poza rzucaniem kamieniami, niczego nie pojmują….

  Ale, skoro usiłuje pan mnie obrażać tworząc bluzgi niezrównoważonego człeka
  Przypomnę panu coś na temat ” LWP jako agenturze sowieckiej”

  Z Głosu Macierewicza

  Wiele wskazuje na to, że zamysł państwowotwórczy da się w deklaracjach i działaniach WRON-y odczytać. Koncepcja polityczno-ustrojowa ekipy Jaruzelskiego ma co najmniej dwa źródła: „bourbońskie” i komunistyczno-oficerskie; stara się połączyć doświadczenie reżimów restauracyjnych i dyskutowane przed powołaniem PRL projekty oparcia władzy komunistycznej nie o partię lecz o kadrę wojskową. (…) Co pozostaje? co jest trwałe? Na czym można budować jeśliby się chciało? (…) Najtrwalszą polską instytucją jest Kościół katolicki. (…) Czy po stronie władzy istnieją jakiekolwiek elementy trwałe, niezbędne społecznie, zakorzenione w życiu narodowym (…)?

  Natomiast gwarantem niepodległości, instytucją najwyższej narodowej konieczności może być tylko wojsko służące narodowi i broniące go.

  (…) PZPR, WRON-ę, PRON-cie, SB można w sprzyjających okolicznościach w taki czy inny sposób zlikwidować. (…) Natomiast wojska działaniem społecznikowskim ani konspiracyjnym stworzyć się nie da. Przywoływany już Józef Piłsudski organizował Legiony i POW. Znaczyły one jako atut w rozgrywkach politycznych, POW ma swoje olbrzymie zasługi jako czynnik zbrojny umożliwiający rozpoczęcie walki lub zorganizowanie czasowej obrony. Militarnie natomiast rozstrzygała armia tworzona albo na emigracji, albo w kraju przez Polaków, liniowych i sztabowych oficerów armii zaborczych.

  Także w przyszłej, niepodległej Polsce – a wszyscy wierzymy, że jej dzień kiedyś nadejdzie – walczące o nią i broniące jej wojsko polskie będzie, bo inaczej być nie może, bezpośrednią kontynuacją, także personalna, obecnej armii.
  Trudno sobie wyobrazić odzyskanie niepodległości przez Polskę czy też zmniejszenie zakresu jej podległości bez udziału wojska. (…) Ale przecież dziś właśnie to wojsko stanowi podstawę aparatu rządzenia i główne wsparcie ekipy rządzącej (…) Nadzieje na wsparcie buntu społeczeństwa żywiołową rewoltą „mas żołnierskich” świadczą o całkowitym niezrozumieniu mechanizmów nie tylko współczesnej armii, ale wojska w ogóle. (…) Naród nie jest w stanie wygrać z wojskiem bez wojny domowej prowadzącej albo do otwartej interwencji, albo do „libanizacji” Polski. (…) Nie można zatem dopuścić do tego, by konflikt naród – władza, czy też Polacy WRONa stał się równoznaczny z konfliktem naród – armia.

  Głos” V-VI 1983, nr 2/43, „Odbudowa państwa”, str. 8-24

  ( a książkę Bukowskiego mam w swojej biblioteczce, wiem co pisze)

  Bez pozdrowień

 17. Irena
  | ID: 29ff70e1 | #17

  @Anonim.Witaj. Mam wrażenie,że przedobrzyłeś w tych Swoich wypowiedziach.Ale jak na mniejszość przystało,trudno sie dziwić.pozdrawiam

 18. Anonim
  | ID: f4b595c6 | #18

  No i właśnie. Macierewicz wiedział co pisze i robi likwidując WSI. LWP nie da się porównać z armiami zaborczymi sprzed I wojny światowej.

 19. Leon
  | ID: c1139695 | #19

  Wiele komentarzy, a tylko jeden na temat sondaży. Nie odbiegajmy od tematu lub nie zabierajmy głosu! Uważam, że wyniki są kłamliwe. Przez kraj przechodzi huragan pogardy dla ludzi prawicy a słupki propagandystom rosną. To bardzo dziwne zjawisko, zwane: pic i PR, które pięknie się sprzedaje. Jeśli sondażownie kreują (bo już nie mogą inaczej) lidera tzn. PiS a tuż za plecami jest PO to widać gołym okiem, że między nimi jest przepaść sondażowa. Gospodarka kraju upada, dobra narodowe sprzedane obcym, suwerenność zagrożona a białe kołnierzyki mają się znakomicie i śmieją się nam prosto w twarz. Czas pokaże!! Moja wizja jest następująca: wygrywa PiS, ale bez koalicjanta nic nie zrobi (władzę przejmie ponownie PO z …?). Zatem życzę Solidarnej Polsce Zbigniewa Ziobro wytrwałości, przetrzymania podłych ataków a w przyszłości współrządzenia krajem. Wśród Was widzę nadzieję na przyszłość.

 20. Eleonora
  | ID: 305ade5d | #20

  Anonim :
  No i właśnie. Macierewicz wiedział co pisze i robi likwidując WSI. LWP nie da się porównać z armiami zaborczymi sprzed I wojny światowej.

  hehhehhhhh!
  Pan naprawdę nie potrafi czytać ze zrozumieniem….
  Kończę z panem bo kolejny raz udowadnia pan, że ma kłopoty z IQ :(((

 21. grzech
  | ID: 3c41bc9f | #21

  hehehe te statystyki sondaże pic na wodę by ludzie nie głosowali na osoby nie związane ze zmową okrągłostołową i wybierali mniejsze zło zamiast dobro Polski i Polaków.
  Dlatego nie mamy niepodległości, jesteśmy gnębieni, biedujemy bo wybieramy między PiS a PO i tą całą resztą. Oni dbają o interes światowy a nie nasz polski.

 22. Irena
  | ID: 9085f524 | #22

  @ Pani Eleonora. / post 16/ Proszę przesłać @Anonimowi pozdrowienia.Dziekuje.

 23. ely
  | ID: 6e99e834 | #23

  Sondaże mówiące o tym,że przewaga PIS nad PO się zmniejsza celowo umieszczane mają Polakom zabrać nadzieje na zmiane stniejącego stanu w Polsce, demontażu państwa po 2007 r.,a z pełnym rozmachem po katastrofie smoleńskiej. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że część kościoła krakowskiego uwiarygadniała neoliberalne i lewackie rządy PO, poprzez podejmowanie w świetle kamer w czasie kampanii wyborczych tylko ekipy tej opcji, tym bardziej że liberalna polityka gospodarcza, oparta na maksymalizacji zysku, maksymalnym wykorzystywaniu ludzi jak niewolników byłą sprzeczna z nauczaniem naszego papieża Jana Pawła II, który w czasie swojego pontyfikatu non stop podkreślał humanizm pracy, solidarność, że praca nie ma wykorzystywać człowieka a ma go ubogacać. Część tego kościoła postanowiła uczynić z siebie celebrytów PO korzystajacych z profitów w zamian za medialne poparcie Po i atakowanie PIS-u . (ks. Sowa brat marszałka woj.krakowskiego, szef jednego z działów telewizji TVN i równocześnie członek rady nadzorczej Krakchemii.
  Na naszych oczach w Polsce rośnie od 2007 r. z przyśpieszeniem od 2010 r. coś co było sprzeczne z przesłąniem Jana Pawła II , prezydenta prof.Lecha Kaczyńskiego platformerska Oligcharia i naród biedaków, bo we współczesnej Polsce licza się intersesy lobby medialno-biznesowo-politycznego i ekipy jej realizującej, liczy sie maksymalizacja zysku , człowiek przestał być podmiotem, jest przedmiotem .

Komentarze są zamknięte