13 Grudnia – Wrocław pamięta!

Niezależna Gazeta Obywatelska3

2013 stan wojenny 34Blisko dwa tysiące osób wzięło udział w corocznym wrocławskim marszu pamięci z okazji rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego. Marsz zorganizowało środowisko Kibiców WKS Śląsk Wrocław. W imprezie uczestniczyły organizacje: Narodowe Odrodzenie Polski, Obóz Narodowo- Radykalny, Młodzież Wszechpolska, Solidarni 2010.

Marsz rozpoczął się mityngiem na placu przed kościołem, św. Marii Magdaleny po godz. 19.00. Następnie uczestnicy wyruszyli ulicami Wita Stwosza przez Plac Dominikański, Kazimierza Wielkiego na Plac Solny w miejsce, gdzie znajduje się wrocławski oddział Gazety Wyborczej. Tradycyjnie już pochód odbywał się w dobrej patriotycznej oprawie. Oprócz licznych pochodni, flag i transparentów, organizatorzy zadbali o oprawę dźwiękową. Na czele marszu jechał samochód z nagłośnieniem i w przerwach pomiędzy wznoszonymi okrzykami leciała muzyka tożsamościowa m.in. DE PRESS i HONOR. Pośród uczestników większość stanowiła młodzież, która przybyła także z innych miast dolnośląskich- z Wołowa, Nowej Rudy, Wałbrzycha, Strzelina, Bystrzycy Kłodzkiej, a także z województwa lubuskiego- z Żar.

Organizatorzy przyznali, że tegoroczne obchody rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego zgromadziły największą- jak dotychczas- liczbę uczestników.

Autor i fot.: Tomasz J. Kostyła

 1. pulsar
  | ID: 185f02cf | #1

  Błagam, tylko nie „mityngiem”. Polski język posiada chyba dość dużo odpowiednich słów ;)

 2. kominiarz
  | ID: ed03f1d9 | #2

  Brawo NGO Opole i dzięki za fotorelację z Wrocławia. Przynajmniej tutaj symbole ONR można pooglądać :P

 3. Irena
  | ID: 54d9497c | #3

  Dzieki za fotorelacje.Ukłony dla organizatorów,

Komentarze są zamknięte