Jaki z Piechocińskim w sprawie lokalizacji nowej fabryki samochodów na Opolszczyźnie

Niezależna Gazeta Obywatelska3

jakiWczoraj tj. 11.12.2013 roku odbyło spotkanie posła Patryka Jakiego z wicepremierem i ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim w sprawie możliwej lokalizacji nowej fabryki samochodów na terenie województwa opolskiego.

Inwestycję w naszym kraju planuje jeden z wielkich koncernów z branży motoryzacyjnej;  decyzja dotycząca budowy nowej fabryki samochodów ma zapaść jeszcze w tym roku. Po zakończeniu budowy fabryka produkować będzie do 100 tys. samochodów rocznie, tworząc ok. 3 tys. miejsc pracy. Lokalizacja inwestycji nie została jeszcze wybrana.

Podczas spotkania poseł Patryk Jaki przedstawił premierowi Piechocińskiemu możliwości zlokalizowania tej inwestycji na terenie naszego województwa, gdzie w Nysie, Ujeździe, czy Opolu znajdują się duże tereny inwestycyjne i zapewnione są odpowiednie warunki do jej realizacji.

Premier Piechociński przekazał posłowi Patrykowi Jakiemu, że sprawa lokalizacji tej inwestycji wciąż pozostaje otwarta i jest szansa na budowę nowej fabryki samochodów na terenie naszego województwa, o co poseł Patryk Jaki będzie zabiegał.

komunikat prasowy, tk

 

 1. Irena
  | ID: 917f1cdd | #1

  Teraz nalezy szukać fachowców do pracy w fabryce samochodów. Urzedy pracy maja pole do popisu.Ciekawe,czy ich zainteresował nowy inwestor.

 2. Jaja jak berety
  | ID: 46c477c6 | #2

  Politykiery podpinają się pod inwestycję, z którą mają tyle wspólnego co świnia z lotami na księżyc :P

 3. hanys
  | ID: d95c2b49 | #3

  kolejna syfiata robota na 10 zmian za 1200zł

Komentarze są zamknięte