Zbiórka żywności dla Bohaterów w Kędzierzynie-Koźlu

Autor Obywatelski

Kopia Logo_whiteBoże Narodzenie to okres wzmożonej radości, spotkań z bliskimi i duchowego przeżywania świąt – ale nie dla wszystkich. Polscy kombatanci, żyjący na kresach, są samotni i zapomniani. Dla nich właśnie przeznaczona jest akcja Stowarzyszenia Odra-Niemen, mającego na celu pokazać im, że mieszkający w Ojczyźnie rodacy pamiętają o nich.
Akcja organizowana jest już czwarty raz. W tym roku pierwszy raz jednak przeprowadzana jest na tak szeroką skalę w województwie Opolskim.
Dlatego też zapraszamy osoby chętne do przekazania artykułów, a mieszkające na terenie Kędzierzyna-Koźla, Krapkowic, Zdzieszowic, Strzelec Opolskich i Głubczyc, do współpracy.

Indywidualne paczki dla naszych Kresowych Bohaterów przygotowujemy na podstawie poniższych artykułów. Każda paczka dla kombatanta jest znacznie większa od liczby produktów zawartych na liście. Każdy może indywidulanie zmniejszać lub zwiększać ilość tych artykułów. Zależy nam, aby każdy kombatant miał taką samą paczkę, z tymi samymi darami. Taka jest prośba samych kombatantów. Darów jest tak dużo, że dostarczamy do każdej osoby po kilka sztuk paczek.

LISTA ARTYKUŁÓW DO PACZEK:

– kawa rozpuszczalna i mielona, – herbata, – kakao, – olej, – makaron, – cukier, – mąka, – ryż, – kasza, owoce i warzywa w puszce, – konserwa mięsna lub rybna, – ciastka, bakalie, – czekolada oraz najważniejszy element paczki KARTKA ŚWIĄTECZNA Z ŻYCZENIAMI

KONTAKT DO OSÓB ZAJMUJĄCYCH SIĘ ARTYKUŁAMI NA OPOLSZCZYŹNIE:
Kędzierzyn-Koźle, Głubczyce – Krzysiek; Kędzierzyńskie Centrum Inicjatyw Patriotycznych 506 369 602
Zdzieszowice, Krapkowice, Strzelce Opolskie – Mateusz [email protected]
Młodzież Wszechpolska Kędzierzyn-Koźle Peter 506 090 426

Pamiętajmy o Kresowych Bohaterach. Zrobili oni dla nas bardzo wiele. Warto starać się im to oddać choćby w 1 %.

Komentarze są zamknięte