Konsultacje ws. zmian w komunikacji miejskiej

Autor Obywatelski2

Autobusy MAN dla MZK (4) [fot. G. Bieniarz]Na zlecenie opolskiego Ratusza został opracowany Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Opola. Z proponowanymi zmianami można zapoznać się w siedzibie Biura Organizacji Transportu Zbiorowego Urzędu Miasta Opola, w Opolu przy ul. Krawieckiej 13 lub na stronie internetowej Urzędu Miasta Opola. Opinie do projektu mieszkańcy mogą zgłaszać do 12 grudnia br.

Najistotniejsza zmiana to wprowadzenie komunikacji publicznej do ścisłego centrum miasta – proponowane przystanki miałyby powstać w pobliżu Ratusza i Urzędu Miasta na pl. Wolności.

W planie „zrównoważonego rozwoju” transportu zbiorowego zabrakło niestety dodatkowej linii autobusowej łączącej dzielnicę Nowa Wieś Królewska z Zaodrzem. Nadal blisko 4,5 tys. mieszkańców dzielnicy musi dojechać do centrum miasta i tam przesiąść się w kolejny autobus. Chyba po raz kolejny zrównoważony rozwój w mieście Opolu ominął dzielnicę NWK.

4 grudnia br. w godz. 16.00-18.00 w sali nr 312 opolskiego Ratusza, w ramach konsultacji społecznych, odbędzie się spotkanie z udziałem autorów projektu.

KP

  1. | ID: 0ee88946 | #1

    Nie rozumiem czy dzielnica NWK jest jakąś enklawą pozamiejską ? … to miejsce w którym się wychowałem … dzielnica z wielowiekową tradycją, jak żadna inna w Opolu, to skandal żeby nie było połączenia na drugi koniec miasta, kiedyś była linia nr. 4 z NWK na Zaodrze, tak trudno ją reaktywować ?! http://trener1.blog.pl

  2. Irena
    | ID: 20996141 | #2

    @Trener, Witam. Wystąp z pismem do decydentów. Otrzymasz jakąś pisemną odpowiedz.A moze akurat będzie przychylna ?, czego zycze.pozdrawiam

Komentarze są zamknięte