Hofman do Brukseli?

Redaktor Obywatelski2

Hofman Adam Hofman Adam

Hofman dobryNiezgłoszenie pożyczki do zeznania podatkowego wielkim przestępstwem nie jest. Jednak wywołuje pewien niesmak i lawinę podejrzeń. Adam Hofman ma wielkie problem, a najlepiej sytuację (chwilowo?) byłego rzecznika PiS określił Mariusz Kamiński: Życzę mu wyjaśnienia tej sytuacji, jednak sprawa poważna…

Adam Hofman znany jest ze swojego zamiłowania do bogactwa i luksusu. Jakiś czas temu jeden z ogólnopolskich tygodników opisał ulubione zainteresowania posła: narty wodne na Wyspach Kanaryjskich, drogie wyjazdy do zimowych szwajcarskich kurortów, cygara… Aż dziwne, że Hofman zaszedł w PiS tak daleko, w PiS jako partii, która ma na celu wpisać się w obraz przeciętnego Polaka – nie razić bogactwem, nie wywyższać się ponad stan. Jednak mimo to, posłowi z Konina udało się, zostać osobą niezastąpioną na stanowisku rzecznika. Ktokolwiek następny przyjdzie po nim będzie narażony na początkowe porównania i komentarze.

Czy Hofman wróci? 

Prezes Jarosław Kaczyński powiedział wyraźnie: Hofman przestaje być rzecznikiem PiS i szefem okręgu. Jednak, co jeśli wszystko uda się wytłumaczyć?

Wówczas obiecany jest mu powrót na stanowisko. Jednak znając życie, owe wyjaśnienia potrwa kilka miesięcy, a nowy rzecznik zakorzeni się do tego czasu na stanowisku, może okaże się lepszy – tym samym wygra z mitem „rzecznika Hofmana” i stanowiska łatwo nie odda.

Wówczas Hofman może dostać propozycję nie do odrzucenia – Bruksela. Wydaje się, że to byłaby dla niego idealna oferta. Wysokie zarobki, życie w luksusie i koszule szyte na miarę. Przypuszczenia o „brukselskiej” opcji, potwierdza mi jeden z polityków PiS, który mówi, że  jest „przekonany, że Hofman, nie płakałby z tego powodu”. Ja też bym nie płakał za „koryto, którego nie da się zeżreć w całości” jak mawiał Tadeusz Cymański.

Jednak najpierw musi się wybronić – bez tego jego start w eurowyborach może stanąć pod wielkim znakiem zapytania.

Łukasz Żygadło

  1. ely
    | ID: 496b395b | #1

    pożyczka 100.000,- zł x 2% =2.000,- zł , kropla w morzu biorąc pod uwage miliardy z infoafery w Warszawie i Krakowie

  2. Irena
    | ID: b345548f | #2

    Tak sie zastanawiam,na co wydaje poseł pensje,przeciez wysokie,że jakiś kredyt bierze od osob postronnych.Tym bardziej,ze posłowie maja dostęp do funduszy socjalnych, kasy pozyczkowej bez oprocentowania.Czyzby jakąś działalność gospodarczą zamierzał podjąć albo tez dofinansować ? Nie podano konkretnych danych,mozemy tylko snuć przypuszczenia,,które maja zakryć liczne przekręty PO. Ale faktem jest, ze jezeli miał zapłacic podatek, niezaleznie od wysokości, to sam zawinił -nie płacąc w terminie daniny dla państwa. .Jest osobą publiczną, co zobowiązuje do niebywałej rzetelności.

Komentarze są zamknięte