Ukraina wybrała Rosję!

Niezależna Gazeta Obywatelska6

Julia TymoszenkoUkra­iń­ski par­la­ment nie po­parł żad­ne­go z sze­ściu pro­jek­tów ustaw w spra­wie Julii Ty­mo­szen­ko. Mię­dzy in­ny­mi od tej spra­wy uza­leż­nia­no pod­pi­sa­nie umowy sto­wa­rzy­sze­nio­wej Ukra­iny z Unią Eu­ro­pej­ską. W spra­wę mocno za­an­ga­żo­wa­ny był m.​in. były pre­zy­dent Alek­san­der Kwa­śniew­ski.

Obrady z loży gości obserwowali specjalni wysłannicy Parlamentu Europejskiego na Ukrainę: Aleksander Kwaśniewski i Pat Cox. Obaj od miesięcy mediowali w sprawie, a decyzję ukraińskiego parlamentu ocenia się jako klęskę ich misji. Jednym słowem, Ukraińcy nie chcą być okradani przez UE, odrzucili „przyjacielską” ofertę zrujnowania ich gospodarki i uwięzienia ukraińskiej rzeczywistości w homoseksualnym uścisku. Wybrali Rosję.

Wśród projektów, które odrzucono, była ustawa umożliwiająca leczenie za granicą znajdującej się w więzieniu byłej premier Julii Tymoszenko. Unia Europejska niewiele robi sobie z aktu, że sąd skazał Tymoszenko na karę więzienia za nadużycia, których się dopuściła, gdy jej rząd zawierał w 2009 r. umowy gazowe z Rosją. Od lat UE domaga się jej uwolnienia, a podpisanie umowy stowarzyszeniowej uzależniano właśnie od tej decyzji.

W odpowiedzi na wymogi Unii Europejskiej władze Ukrainy twierdzą, że los jednego człowieka – skazanego prawomocnym wyrokiem sądu za nadużycia – nie powinien wpływać na los umowy stowarzyszeniowej z krajem z 46-milionowym społeczeństwem, i nie zgadzają się na wypuszczenie byłej premier z więzienia.

Za Aspekt Polski, onet.pl

 1. Eleonora
  | ID: a7e3d7a9 | #2

  Około dwóch tysięcy ludzi protestowało w nocy na głównym placu Kijowa, Majdanie Niepodległości, przeciwko decyzji rządu Ukrainy o wstrzymaniu przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.

  Cos niewiele jak na 40 mln naród.

  http://www.naszdziennik.pl/swiat/60318,ukraincy-chca-umowy-z-ue.html

 2. czytelnik
  | ID: f9142e3d | #3

  @Eleonora
  Przyznam szczerze, że nie wiem co o tym myśleć… UE nie ma dobrej prasy, gender i promocja pedalstwa ją ośmiesza, ale Putin to Putin.

 3. Irena
  | ID: bd6d4a00 | #4

  A czy nam w tej unii jest tak Anielsko? Putin jest stary,Nie będzie wiecznie żył. Rośnie młode pokolenie Rosjan, inaczej myślące,czyli lepiej myslące. W Rosji z pedalstwem się walczy, a w Unii pozwala się na kretyńskie zachowania,wręcz się je hołubi. Tez nie wiem co o tym myśleć @czytelnik.

 4. Karol542
  | ID: ccdbc45a | #5

  Pani Ireno UE oczywiście nie jest idealna i popieram wielką reformę Unii niemniej autorytarna Rosja to nie jest dobry wybór. Putin może i wiecznie nie będzie żył, ale dekada czy dwie straty to przecież dla wielu ludzi strata 1/4 życia. A nie wiadomo co nastanie po Putinie. Może do tego czasu będzie miał zastępcę. Może władzę w kraju obejmą komuniści (bodajże druga siła w Rosji?). Ja bym nie był taki pewny, że Rosja będzie się zmieniała na lepsze.

 5. Irena
  | ID: bd6d4a00 | #6

  @Karol 542. Witaj. A ja jestem urodzoną optymistką,chociaz historia przeczy dobrym czynom carów i Stalina z Putinem. Ale uwazam,ze kiepskie sa wszelkie polityczne rozmowy takiego Kwasniewskiego,Toz to stary wyjadacz i wie jak mozna zaszkodzić.Wiesz,ja się na polityce nie znam,ale niektóre posuniecia mezczyzn mnie doprowadzają do bólu głowy, braku snu i checi miłowania,oczywiscie meza. A co będzie za dekade,czy dwie to trudno wyczuć, a proroków nie ma.Można skorzystać z kabały Tarota.Mnie wyszło,że Unia się rozpadnie.

Komentarze są zamknięte