Sto tysięcy wpłynęło na konto Hofmana, sprawę bada CBA

Niezależna Gazeta Obywatelska8
Adam Hofman fot: RMF Fm„Centralne Biuro Antykorupcyjne zawiadomiło prokuraturę w Kaliszu o nieprawidłowościach w oświadczeniach majątkowych posła PiS Adama Hofmana” – poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński. O sprawie poinformowano również prokuratora generalnego.

Dobrzyński poinformował, że zawiadomienie skierowano w związku z wynikami kontroli oświadczeń majątkowych z lat 2007–2012. Kontrola CBA trwała od 7 listopada 2012 r. do 6 sierpnia 2013 r.

Według RMF FM, agenci CBA znaleźli nierozliczone przez urząd skarbowy przelewy, wpływające na konto Hofmana. Ich wartość ma wynosić około stu tysięcy złotych. Pieniądze miały pochodzić od osób spoza rodziny.

Za: TV Republika

 1. Irena
  | ID: 7ad4f36b | #1

  To,o czym piszemy na nin,stronkach,potwierdza fakt,ze nie mamy w polityce ludzi uczciwych. Ani na prawicy,ani na lewicy ,ani w srodku..Wiec,dlaczego urzedy skarbowe nie wywiazują się ze swoich obowiązków i nie kontrolują Zeznań rocznych PIT .
  To prosta sprawa np. Kwota 100 tys.zł w 2007 roku podatek wynosił wg skali podatkowej
  – ponad 85.528 zł kwota 20.311 zł plus 40% nadwyzki ponad 85.528 zł = 26.100,11zł Zwazywszy,ze podstawa sie nie zmieniała do 2012roku,to łatwo obliczyc zaległosci podatkowe i tak w 2008roku, to kwota 20,177,65zł plus 40% nadwyzki ponad 85.528zł, natomiast lata 2009-2010-2011-2012 to stała kwota 14.839.02 zł plus 32% nadwyzki ponad 85.528 zł.Doliczajac odsetki od zaległości,to uzbiera sie ładna sumka.Nie płacąc podatków posłowie sami przyczyniają się do ubożenia całego społeczeństwa,co przekłada się na brak środków w budzecie na słuzbe zdrowia,przedszkola. dofinansowanie lekarstw.Jeżeli dane się potwierdzą,to pan Hofman moze pozegnać sie z mandatem posła.A tak niewinnie wygląda.
  Grzechy główne: pycha,łakomstwo,nieczystość zazdrośc nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu.gniew,lenistwo każdego mogą dotknąć,w mniejszym lub większym stopniu. To się pilnujmy.

 2. czytelnik
  | ID: c51b86e4 | #2

  @Irena
  nic dodać nic ująć! Niech się biorą za wszystkich kombinatorów z każdej partii!

 3. ely
  | ID: 777a850f | #3

  Jeżeli to była pożyczka , to należna będzie wpłata do Urzędu Skarbowego z tytułu podatku od czynności cywilnoprawnych, wynosi 2 % wartości pozyczki ( 2 tys.zł)
  Pożyczka podlega zwrotowi, więc nie może być dochodem do opodatkowania wg skali.
  A tak naprawdę rozdmuchowana sprawą Homana, rządząca PO i powiązane z nią media np[. TVN , TVP chca przykryć miliardowe afery w ministertwach : spraw wewnętrznych, spraw zagranicznych itd.( milionowe łapówki osób z PO i powiązanych z PO). Afery w Warszawie , w Krakowie sprzedaż spólki miejskiej dot internetu szerokopasmowego za 2 mln zł z dotacja 62 mln zł podmiotowi powiazanemu z żoną Pana Grada (ministra PO).
  PO wykorzystała już jedna z 2 przyznaych Polsce dotacji unijnych, teraz szykuje sie na wykorzuystanie ostatniej- drugiej dotacji unijnej. Poltem Polacy będą tylko wplacać do Unijnej kasy, jak wcześniej nie zbankrutją

 4. Irena
  | ID: 35771b22 | #4

  @ely. Tak,masz racje,jezeli to pozyczka to 2% podatku.Ale fakt,faktem,ze nie zapłacił. A media sa obce,więc czego się spodziewasz innego,??

 5. zainteresowany
  | ID: 41d6745d | #5

  A w czyjej kieszeni siedzą Sakiewicz, Karnowski, Kwiatek … Takie same sprzedajnie …

  Pamiętacie historię, jak Sakiewicz oferował oczernienie każdego za pieniądze.

 6. | ID: e310d3c8 | #6

  Bäääääääääääööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööö

  Bedzie bardzo trudno oczyscic.te „Stajnie Augiasza” gdzie od dawna juz zlodziej siedzi na zlodzieju i zlodziejem pogania.Pozdrawiam Tych,Ktörzy usiluja podjac sie tego niewdziecznego i bardzo trudnego zajecia.Szczesc Boze!

 7. z Niemodlina
  | ID: 1b77fbc4 | #7

  Tytuł wprowadza w błąd, 100 tys. to była pożyczka,którą wziął Hofman,sprawa dotyczy 2000zł niezapłaconego podatku, wszystko wiadome było już w sierpniu tego roku, czekano aż do listopada aby to nagłośnić, dziwnym przypadkiem,akurat 2 dni po tym gdy CBA ujawniło jak wielu twierdzi największą aferę korupcyjną III RP tzw. aferę informatyzacyjną, swoją drogą która to już afera za Donalda T. bo już straciłem rachubę??? Reżimowe media przez kolejne dni zaczynały swoje „fuckty” czy wiadomości od „afery” Hofmana, o aferze z Małopolski mówiono na 3-4 miejscu po Hofmanie, ot taki UBecka drobna sztuczka.
  Tydzień temu wyszło na jaw,że POseł PO Paweł Olszewski w 2010r nie zapłacił 6000zł podatku, czy choć raz tę informację przekazały reżimowe media ???

 8. Irena
  | ID: 6bf35969 | #8

  @ P.zofia A ja juz zaczynam mieć wątpliwości, czy Pan Bóg może tu cokolwiek pomóc. Bo stworzył człowieka rozumnego,,a tu Jego człowiek -poseł potrafi tylko 999 ,poprawek wniesc i tym sie chełpi, zamiast dobra ustawe opracować ,albo nie zapłaci podatku ,który pomogłby biedniejszym rodakom żyć. Cóz, katolikami jesteśmy tylko na papierze,dla celow statystycznych.

Komentarze są zamknięte