Po marszu Szlachetnej Paczki

Niezależna Gazeta Obywatelska

szlachetna_paczkaStudniówka, koncert bębniarzy, a teraz marsz na otwarcie bazy! Wszystko po to, by zaangażować jak najwięcej ludzi w jeden z najpiękniejszych, ogólnopolskich projektów – SZLACHETNĄ PACZKĘ.

W ubiegłą sobotę pod galerią handlową Solaris zebrała się spora grupa ludzi. Byli to wolontariusze, liderzy, koordynatorzy i zespół promocji oraz koordynatorka wojewódzka SZLACHETNEJ PACZKI. Uczestnikami happeningu byli także jedni z pierwszych darczyńców, znani w Opolu sportowcy z Wolverines, trenujący football amerykański.

O godzinie 11:00 ruszyli na marsz dookoła galerii, zachęcając Opolan do wzięcia udziału w projekcie. To właśnie 16 listopada została otwarta ogólnopolska baza rodzin, w której znajdują się osoby będące w niezawinionej biedzie. Liderzy i wolontariusze przez kilka tygodni poszukiwali ich, by po dokładnym zbadaniu sytuacji móc docierać z bezpośrednią pomocą. Jak? Znajdując darczyńców, którzy przygotują paczkę dla wybranej rodziny.

Podczas marszu wolontariuszki z wojewódzkiego zespołu promocji SZLACHETNEJ PACZKI, w czerwonych barwach projektu, z megafonami w ręku informowały mieszkańców Opola, w jaki sposób można wybrać rodzinę i tym samym pomóc jej wyjść z trudnej sytuacji.

W tym roku SZLACHETNA PACZKA pomocą obejmie ponad 14 000 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Hasłem tegorocznej kampanii są słowa: „Nie ma Polski biednej i bogatej. Jest jedna Polska”. Ten projekt łącz biednych i bogatych; gdyby nie Paczka nigdy by się nie spotkali, nie wiedzieliby o swoich istnieniach. Jednoczy Polaków, którzy chcą mądrze pomagać, bez względu na podziały i różnice, a jednocześnie inspiruje ludzi do walki z biedą i trudnościami oraz daje im impuls do zmian.

Finał projektu odbędzie się w dniach 7-8 grudnia – to wtedy do wyznaczonych magazynów darczyńcy będą przywozić przygotowane paczki.

Aby dołączyć i stworzyć mądrą pomoc, wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, a następnie wybrać jedną z potrzebujących rodzin.

Dominika Hebda

asystent ds. promocji

projektu SZLACHETNA PACZKA

województwo opolskie

Komentarze są zamknięte