Najbliższe wydarzenia w Diecezji Opolskiej

Autor Obywatelski1

Bp Andrzej Czaja1. Zakończenie Roku Wiary w katedrze opolskiej.
W najbliższą sobotę 23 listopada o godz. 10.00 Biskup Opolski odprawi w katedrze opolskiej Mszę św. na zakończenie Roku Wiary, na którą zaprasza kapłanów z całej diecezji, przede wszystkim Księży Dziekanów, duszpasterzy miasta Opola oraz członków różnych gremiów diecezjalnych, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich.

2. Zakończenie Roku Wiary w parafiach diecezji opolskiej. Propozycje.
W ramach celebracji Eucharystii z okazji zakończenia Roku Wiary (Uroczystość Chrystusa Króla) w parafiach proponuje się:

 • odśpiewanie hymnu na Rok Wiary (przynajmniej niektórych zwrotek);
 • Asperges – w ramach Aktu Pokuty;
 • włączenie wiernych do Liturgii Słowa (lekcja, psalm, wezwania modlitwy wiernych);
 • przekazanie przed Wyznaniem Wiary przedstawicielom wiernych (np. rodzinie, ministrantowi, Dziecku Maryi, siostrze zakonnej itp.) zapalone od Paschału świece na czas Wyznania Wiary mogą oni pozostać w pobliżu chrzcielnicy lub przed ołtarzem,
 • odśpiewanie Credo (jeśli jest taka praktyka);
 • zorganizowanie procesji z darami w ramach przygotowania darów ofiarnych zwłaszcza podczas głównej Mszy.

3. Zaproszenie na Ekumeniczną Modlitwę Młodych.
Biskup Opolski zaprasza na Ekumeniczną Modlitwę Młodych, która odbędzie się tradycyjnie w I Niedzielę Adwentu w kościele seminaryjno-akademickim.

4. Zapowiedź listu pasterskiego.
Na pierwszą niedzielę Adwentu biskupi metropolii górnośląskiej przygotowują list pasterski w związku z rozpoczęciem Roku Rodziny w naszej metropolii. List będzie go można pobrać ze strony diecezjalnej na początku przyszłego tygodnia.

5. Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.
W uroczystość Chrystusa Króla 24 listopada odbędzie się doroczny dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Zaproszeni do udziału są wszyscy, zobowiązani zaś wszyscy ci szafarze, którym kończy się upoważnienie w dniu 31 grudnia 2013 r. Udział w dniu skupienia jest warunkiem przedłużenia możliwości dalszego sprawowania tej posługi w parafii. Rozpoczęcie skupienia o godz. 10.30 w kościele seminaryjno-akademickim. W programie przewidziano modlitwę różańcową, okazję do sakramentu pokuty, Mszę św. oraz wykład formacyjny. Zakończenie spotkania około godz. 14.00. Ci, którym kończy się upoważnienie biskupie przywożą ze sobą pisemną prośbę parafii o przedłużenie (podpisaną przez księdza proboszcza lub rektora kościoła) wraz z dokumentem upoważnienia wystawionym przez Biskupa Opolskiego (na dokumencie tym zostanie dokonana adnotacja o przedłużeniu).

6. Rekolekcje dla małżeństw w kryzysie.
W dniach 29 listopada do 1 grudnia w Ośrodku „Rybak” w Głębinowie zostaną zorganizowane przez Wspólnotę Trudnych Małżeństw „Sychar” rekolekcje dla małżeństw w kryzysie (będących jeszcze ze sobą razem jak również dla tych małżonków, którzy pozostali sami a chcą wytrwać w wierności przysiędze małżeńskiej). Szczegółowe informacje na stronie: http://opole-jacka.sychar.org

7. Remont małżeński 2013.Zapowiedź!
W dniach 13-15 grudnia br. w kościele seminaryjnym św. Jadwigi w Opolu odbędzie się piąta edycja rekolekcji dla małżeństw Remont Małżeński pod hasłem „Piękny dom”. Organizatorzy zapraszają na nie małżonków zarówno szczęśliwych ze sobą jak i przeżywających trudności.

Hanna Honisz
Asystentka Biura Prasowego Diecezji Opolskiej

 1. Irena
  | ID: 610c07c3 | #1

  A księżulek uśmiechnięty,zadowolony. Jest sie z czego cieszyć, gdyz Rok Wiary morale katolików podbudował. Skupienia,remonty małzeństw /tez by mi sie przydało/, modlitwy młodych, to m.in. podsumowanie pieknego roku.Wiec warto wziac udział i podziekować za wszelkie otrzymane łaski.

Komentarze są zamknięte