Minister Kluzik-Rostkowska wykreśli religię z przedmiotów maturalnych!

Niezależna Gazeta Obywatelska11

Kluzik-Rostkowska w słynnym czerwonym żakiecie [jaroslawkaczynski.info]Religia nie powinna być przedmiotem maturalnym. Nie wolno mieszać wia- ry z wiedzą. Religia jest sferą ducha i wiary – nie wyobrażam sobie, żeby była przedmiotem maturalnym – po- wiedziała w „Kropce nad i” w TVN24 Joanna Kluzik-Rostkowska, nominowana na minister edukacji narodowej. – Etyka powinna być bardziej realnym przedmiotem w szkołach – dodała.

Kluzik-Rostkowska podkreśliła także, że w szkole jest potrzebna edukacja seksualna. – Dzisiaj młody człowiek zwykle czerpie wiedzę na temat edukacji seksualnej z internetu w formie bardzo zwulgaryzowanej, więc byłoby dobrze, żeby ta zwulgaryzowana forma była uzupełniona o coś, co jest miękkie, ładne, przyjemne i jest kompletem informacji – wyjaśniła.

Jej zdaniem dorosły człowiek, który wchodzi w życie, powinien być „wyposażony w taką wiedzę, która pozwoliłaby mu nie popełniać błędów, które będą go wiele kosztowały„. Jak dodała, ma na myśli np. niechciane ciąże. – To jest bardzo poważny problem. Dobra edukacja seksualna jest metodą, aby tych błędów nie popełniać – podkreśliła. .

Nowa minister edukacji pytana była także o to, od kiedy w szkołach należy wprowadzić edukację seksualną. Kluzik-Rostkowska podkreśliła, że najpierw należy określić, kto miałby taką edukację prowadzić. – Wcale nie jestem przekonana, że powinni to robić nauczyciele. Bywają czasami takie sytuacje, że do szkoły przychodzą osób z zewnątrz, które są kompetentne w tej dziedzinie i są lepiej przyjmowane przez młodzież – zaznaczyła.

Podkreśliła, że trzeba także „uszanować te rodziny, które nie życzą sobie takiej edukacji„. – Ja bym bardzo chciała się dowiedzieć, z pomocą badań, skąd dzisiaj młodzież czerpie wiedzę na temat seksualności – powiedziała.

Kluzik-Rostkowska była także pytana o obowiązek szkolny dla sześciolatków. Przyznała, że „dzisiaj część szkół nadal jest nieprzygotowana na przyjęcie sześciolatków„. – To nie jest dobra wiadomość. Szanuję obawy rodziców. Też nie chciałabym, by moje dziecko poszło do nieprzygotowanej szkoły. To jest realny problem – mówiła minister.

Kluzik-Rostkowska powiedziała także, że chciałaby po swojej nominacji „bardzo poważnie” przyjrzeć się projektom, nad którymi pracuje MEN.

Dodała, że z nauczycielami, którzy w sobotę przyjadą na manifestacje do Warszawy, spotka się jeszcze obecna minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas.

Ciekawe jak się czują rzesze wiernych i lojalnych polityków PO, którzy służą od lat partii i liderowi i mogą tylko pomarzyć o stanowiskach w rządzie. Jak widać, lepiej wychodzą na tym tzw. skoczkowie polityczni, którym piętno zdrajców wcale nie przeszkadza, aby dostać kawałek tortu, który kroi Donald Tusk.

Za Aspekt Polski/wp.pl, tvn24.pl

 1. svatopluk
  | ID: a477c226 | #1

  Ja nie chcę żeby mi ktoś za moją wiarę stawiał ocenkę. Tą otrzymam w dniu Sądu Ostatecznego a nie na świadectwie szkolnym.

 2. Irena
  | ID: fbfc9cde | #2

  Niestety. Nie czytamy Pisma Świetego, ksiazek katolickich, nie modlimy sie, nie słuchamy kazań,bo na msze swiete nie chodzimy, nie przyjmujemy Ciala Chrystusa itd.mozna by mnozyc.Wiec skąd wezmiemy wiedzę,aby religie na maturze zdawać i zdać.???Pani Rostowska to rozumie.

 3. Eleonora
  | ID: 63d3cbd3 | #3

  @svatopluk

  Ocenki nie wystawia się ” za wiarę” ile za wiedzę
  Dobrze jest wiedzieć w Kogo się wierzy?
  Nieprawdaż?!

  Proszę spojrzeć na papiezy
  nie sądzę by byli ” mniej oświeceni” ( czytaj: głupsi) od pani Kluzikowej?!

 4. z Niemodlina
  | ID: 8711927f | #4

  Głos Helmuta informuje dziś o nauczycielce z Krapkowic której przeszkadza krzyż w szkole.

 5. Irena
  | ID: cb8a78b9 | #5

  @ z Niemodlina. Witaj. To trzeba jej podpowiedzieć,żeby zwolniła się z pracy w szkole.Przecież nikt ją siłą nie angazował, ani tez nie zmusza do adorowania rekwizytów,które dla katolika sa ważne.Pozdrawiam

 6. svatopluk
  | ID: c3c0afdf | #6

  Eleonora :
  @svatopluk
  Ocenki nie wystawia się ” za wiarę” ile za wiedzę
  Dobrze jest wiedzieć w Kogo się wierzy?
  Nieprawdaż?!
  Proszę spojrzeć na papiezy
  nie sądzę by byli ” mniej oświeceni” ( czytaj: głupsi) od pani Kluzikowej?!

  Własna wiara to coś tak intymnego że drugi człowiek nie jest w stanie tego zmierzyć i ocenić.
  Wiara to nie wiedza. Albo potrafi pani naukowo udowodnić że nie ma Boga?

 7. ely
  | ID: ca5c9941 | #7

  Pani Kluzik-Rostkowska etyke chce wprowadzić , chociaż sama nie kieruje sie wzorcami etycznymi. Zdradziła swoich towarzyszy z PJN-u. Pasuje ta Pani do PO, tak jak Pani Kopacz , która z etyką i systemem wartości też ma problemy.
  Platformiane elity.

 8. Eleonora
  | ID: 63d3cbd3 | #8

  @svatopluk

  Proszę pana zdaje się, że myli pan dwie rzeczywistości.
  Pańska wiara niewiele mnie interesuje
  Słusznie pan pisze, że oceniona zostanie na Sądzie Ostatecznym, a nie na świadectwie szkolnym.
  Natomiast wiedza z dziedziny religii- i owszem jest potrzebna jak każda inna!

  Zna pan powiedzenie Alberta Eisteina

  „Nauka bez religii jest kulawa, a religia bez nauki ślepa”

 9. svatopluk
  | ID: c3c0afdf | #9

  To pani myli religię z religioznawstwem czyli wiarę z nauką.

 10. zainteresowany
  | ID: 1607dd43 | #10

  Ta Pani myli religię z nauką.

 11. Eleonora
  | ID: 918b4bd3 | #11

  Proszę szanownych panów, ależ wiara nie jest sprzeczna z nauką.
  A teraz specjalnie dla pana doktora:
  proszę wymienić kto i gdzie to napisał?

  “To wiara przynagla rozum, by przekraczał wszelkie bariery izolacji i nie wahał się ponosić ryzyka w poszukiwaniu wszystkiego, co piękne, dobre i prawdziwe.”

Komentarze są zamknięte